Narodowy Dzień Sportu w Gdańsku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodowy Dzień Sportu w Gdańsku Opinie (3)

Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają na szóstą odsłonę ogólnopolskiej inicjatywy Narodowego Dnia Sportu. NDS 2018 to setki bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych. Ideą tej inicjatywy jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia w każdym wieku.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna dedykowana wszystkim, którzy kochają sport (oraz tym, którzy jeszcze nie kochają, ale na pewno po udziale w tym wydarzeniu zaczną). Zespół Zwalcz Nudę przez cały rok przygotowuje projekt zapraszając do niego wszystkie punkty miejskie, prywatne, non profit i media - każdy, dla kogo sport jest ważny, może być Partnerem tego wydarzenia. W efekcie tych działań cała Polska w trzecią sobotę września zamieni się w wielki plac treningowy z setkami bezpłatnych zajęć rozsianych po całym kraju! Zwieńczeniem całego wydarzenia i główną platformą komunikacji z mediami jest wielki piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

"Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem - udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie - podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać" - mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Według badań instytutu Millward Brown 49,55% mieszkańców naszego kraju boryka się z problemem otyłości lub nadwagi. Lekarze alarmują, że jedyną skuteczną metodą walki z tym problemem jest połączenie prawidłowej diety z aktywnością fizyczną, dlatego NDS to nie tylko wydarzenia sportowe ale również edukacja na temat zbilansowanego, zdrowego i ekologicznego trybu życia - w tym roku do NDS dołączyły m.in. Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz Poradnik Zdrowie.

PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ I ZAPISY -> http://narodowydziensportu.pl/vi-edycja-15-ix-2018/wydarzenia/gdansk/
W Narodowy Dzień Sportu angażują się również polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów, wezmą udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi oraz opowiedzą o prostych sposobach na prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym roku organizatorów wspierają między innymi: Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Grzegorz Sobieszek, Magdalena Hajkiewicz, Joanna Kajstura oraz Przemysław Ignaszewski.

W Gdańsku - mieście partnerskim zapraszamy Was na Samoobronę bez ściemy, skuteczne techniki- zajęcia organizowane przez Akademię Zdrowia i Samoobrony Guardian. Fitness Klub Spójnia przygotuje zajęcia z Zumby, Body Shape oraz bezpłatne wejścia na siłownię. Nie lada gratka czeka również na miłośników sauny Good Luck Club zaprasza na bezpłatne seanse. Więcej atrakcji czekających na Was w Gdańsku i okolicach znajdziecie na stronie internetowej w dniu startu zapisów już 27 sierpnia!

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają na Was 15 września zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia oraz wspólnych treningów! Zapisy na zajęcia wystartują 27 sierpnia. Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.