Zapraszamy na spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nike, Elizą Kącką oraz z cenionym twórcą non-fiction, Jackiem Hołubem. O neuroróżnorodności z perspektywy eseju, reportażu i własnych doświadczeń z autorami porozmawia pisarka, Barbara Piórkowska. Przed spotkaniem zapraszamy na wykład o neroróżnorodności, który wygłosi dr Anna Nawrocka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie. W przyjaznej przestrzeni Cafe Luis posłuchamy i porozmawiamy o spektrum autyzmu, ADHD, o relacjach, tolerancji i samoakceptacji.
Wydarzenie odbywa się w ramach finału TYlko relacJA: festiwal literacko-psychologiczny.
Jacek HołubByły wieloletni dziennikarz Gazety Wyborczej, autor książek reporterskich o tematyce społecznej: Wszystko mam bardziej. Życie w spektrum autyzmu; Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach; Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera oraz Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci. Na podstawie jego książek powstały spektakle w Teatrze Nowym w Łodzi oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.
Eliza KąckaPisarka, literaturoznawczyni, krytyczka. Autorka książek prozatorskich: Elizje (2017), po drugiej stronie siebie (2019), Strefa zgniotu (2022), książki eseistycznej Idiomy. Eseje (2023) oraz książek akademickich: Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida (2012), Lektura jako spotkanie. Brzozowski tekst metoda (2017). Sporządziła kilka wyborów poezji (nie tylko najnowszej). Felietonistka i współpracowniczka Tygodnika Powszechnego.
TYlko relacJA: Festiwal literacko-psychologicznyJest to cykl spotkań literacko-psychologicznych, warsztatów i wykładów promujących zdrowie psychiczne, neuroróżnorodność i rozwój osobisty. Wydarzenia odbywać się będą od maja do listopada, finał zaplanowano na 1923 listopada.
Patron merytoryczny: Uniwersytet SWPS w Sopocie
Patroni medialni: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.