Zapraszamy na spotkanie autorskie z psycholożką, psychoterapeutką i pisarką Justyną Dąbrowską, które odbędzie się 12 maja 2025 roku o godz. 18:00 w Sopotece. Z autorką takich książek jak "Nie ma się czego bać", "Miłość jest warta starania" czy "Zawsze jest ciąg dalszy. Rozmowy z psychoterapeutami" porozmawiamy o sprawach najważniejszych: wartościach, sensie życia i miłości.
Spotkanie poprowadzi Karolina Romanowska.
Rozmowa będzie tłumaczona na żywo na polski język migowy przez Beatę Pukło.
Justyna Dąbrowska - psycholog, psychoterapeutka, redaktorka, autorka wywiadów. W 1989 roku debiutowała w "Gazecie Wyborczej" felietonami o swoich dzieciach i psychologii. Założycielka i wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika "Dziecko". Autorka tomów rozmów "Spojrzenie wstecz. Rozmowy" (2012), "Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami" (2016), "Miłość jest warta starania. Rozmowy z Mistrzami" (2019), w których pytała polskich intelektualistów o to, co się widzi, czuje i myśli, gdy jest się na ostatnim odcinku drogi życiowej. W 2021 r. kolejna część rozmów z mistrzami "Zawsze jest ciąg dalszy". Tym razem autorka rozmawiała z psychoterapeutami i psychoanalitykami - jak to robią, że żyją tak długo? Co daje im siłę do pracy i miłości? Współautorka książki "Jaka piękna iluzja", w której rozmawia z Magdaleną Tulli oraz "Rozmów o odpowiedzialności". Rozmawiała z Zygmuntem Baumanem, Henrykiem Wujcem, Jackiem Kuroniem, Andrzejem Lederem, Danutą Szaflarską, Joanną Kulmową, Krystyną Miłobędzką i wieloma innymi.
Publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Piśmie" i "Gazecie Wyborczej". Laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy - z Jerzym Jedlickim. Jako psychoterapeutka zajmuje się pracą z kobietami w okresie okołoporodowym. Prowadzi terapię kobiet w ciąży, po doświadczeniu utraty lub po trudnym porodzie. Opublikowała zbiór felietonów "Matka młodej matki", w której opisuje doświadczenie stawania się babką. Jest też autorką cyklu rozmów "W poszukiwaniu nadziei", które prowadziła online w okresie pandemii.
Rozmowa z drugim człowiekiem to jej zawód, pasja i sposób na przekraczanie samotności.
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "eMOCje. Bliżej innych, blisko siebie".
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025