Odkurzamy Wiedzę, czyli Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy Biblioteka Wiedzy Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Odkurzamy Wiedzę, czyli Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy

Odkurzanko! Otwieramy się po remoncie. Wyremontowaliśmy wnętrza, ułożyliśmy książki, a teraz odkurzamy wiedzę.

5 sierpnia - 2 września 2020, g. 19:00

Gdańsk,
Chcemy pokazać wszystkim, że nauka nie musi być nudna i że można się nią bawić! Dlatego zapraszamy na nasze Dni Otwarte - mówi Al Berth, maskotka Biblioteki Wiedzy. - Znajdziecie u nas nie tylko książki pełne wiedzy. Będą też interesujące spotkania, warsztaty dziennikarskie oraz EKS-PE-RY-MEN-TY! Tak, nasi przyjaciele z Centrum Nauki EXPERYMENT przyjdą do nas i przyniosą trochę swoich bajerów. No i będzie quiz.

Biblioteka Wiedzy to miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i uczyć się przez całe życie. Nie jest biblioteką tylko dla studentów. Zapraszamy więc do nas ciekawych świata uczniów szkół ponad podstawowych i ludzi dorosłych, którzy nie stracili zainteresowania nauką.

Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach. W dawnej Wypożyczalni Naukowej przy ul. Świętojańskiej 141 - gdzie nadal będzie można wypożyczać książki, tu też będą odbywały się wydarzenia i znajdzie się miejsce do pracy.
Natomiast w części dawnej Czytelni Naukowej przy (ul. Bpa Dominika 17). Tu działać będzie teraz Czytelnia Czasopism Archiwalnych, w której będzie można skorzystać ze zbiorów prasy znajdujących się w magazynach Biblioteki Wiedzy oraz ze stanowisk komputerowych.

Wszystkich chętnych odkrycia nowej odsłony Biblioteki Wiedzy zapraszamy od 15.00! Na pierwszych czytelników czekać będą upominki, a później szereg atrakcji.

Odkurzanko i czekamy na Was!

5 kwietnia
15:00  Otwieramy drzwi do wiedzy. Na pierwszych czytelników czekają upominki
17:00  Quiz Wiedzy - sprawdź, ile wiesz i wygraj nagrody
18:00  Anna Kowalczyk - spotkanie autorskie z autorką książki "Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich"

6 kwietnia
10:00  Drzwi otwarte. Przychodź zwiedzaj, wypożyczaj.
10:00  Eksperymentujmy w Bibliotece! Stoiska Centrum Nauki Eksperyment
12:00  Warsztaty dziennikarskie z Grzegorzem Kubickim, redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Trójmiasto (na zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl)

8 kwietnia
18:00  50tka dookoła świata spotkanie podróżnicze z Katarzyną Kozłowską