stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Ogród świateł 2023
PATRONAT

Ogród Świateł - Alicja w Krainie Czarów w Gdyni Opinie (68)

Ogród Świateł to wyjątkowa wystawa plenerowa, która przeniesie widzów do uwielbianego bajkowego świata. Widowisko przeznaczone jest dla całej rodziny, począwszy od najmłodszych na seniorach kończąc. To niebywała okazja do spaceru - podróży w bajeczny świat opowiedziany przy pomocy imponujących rozmiarów lampionów, tuneli świetlnych i zapierających dech pokazów multimedialnych.

Wonderful Lighting - organizator Ogrodu Świateł zachwycił do tej pory mieszkańców Krakowa, Warszawy i Śląska. Już od 28 października w Parku Kolibki, również mieszkańcy trójmiasta i okolic będą mieli okazję spędzić urocze popołudnie w bajkowej krainie.

WEŹ UDZIAŁ W NOWEJ EDYCJI KONKURSU i zostań autorem figury świetlnej!
Do wygrania aż 8 rodzinnych wyjazdów do DISNEYLANDU
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek:


28.10.2022-10.11.2022: 17.00-20.00
11.11.2022-29.01.2023: 16.00-20.00
30.01.2023-27.02.2023: 17.00-20.00

Weekendy i święta:

16.00-21.00

Jedyne wejście do Ogrodu Świateł znajduje się od strony Alei ZwycięstwaMapka, vis a vis CH Klif. Ostatnie wejście na teren wystawy odbywa się na 30 minut przed jej zamknięciem (ogród zamykany jest w tygodniu o godz. 20, a w weekendy i święta o 21).

Na wystawę dojedziemy komunikacją miejską:
- przystanek docelowy autobusowy "Gdynia Park Kolibki", gdyńskie linie autobusowe i trolejbusowe zatrzymujące się na tym przystanku: G, S, 21, 31;
- przystanek SKM "Gdynia Orłowo".

Parkingi przy samym Ogrodzie Świateł w parku Kolibki wg informacji od organizatorów będą zamknięte, żeby nie generować korka przy wjeździe/wyjeździe. Za to parking przy CH Klif jest dostępny dla gości Ogrodu Świateł i jest bezpłatny do trzech godzin postoju. Każda kolejna godzina kosztuje 8 zł.

Bilety można kupić z wyprzedzeniem online lub w kasie znajdującej się na terenie Ogrodów Świateł. Kasy są czynne codziennie 30 minut przed otwarciem wystawy i zamykane są w tygodniu o 19:30, a weekendy i święta o 20:30.

Obowiązuje zakaz wchodzenia z psami na teren Ogrodu Świateł.
Nie obowiązuje Karta Dużej Rodziny ani Bon Turystyczny.


Motywem przewodnim gdyńskiego parku będzie Alicja w Krainie Czarów. Widzowie wyruszą w podróż po metaforycznym, multimedialnym świecie Alicji. Spacerując świetlnymi szlakami poznamy szalonych, wręcz nierealnych mieszkańców Krainy Czarów. Dzięki widowiskowym instalacjom świetlnym zajrzymy do Króliczej Nory, spotkamy szeroko uśmiechniętego Kota, palącego fajkę Pana Gąsienicę, weźmiemy udział w Zwariowanym Podwieczorku by wreszcie odwiedzić Królową Kier chronioną przez rosłych strażników.Organizatorzy zamienili Park Kolibki w świetlną krainę. Znajdziemy tam niemal 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 42 000 świateł LED, fotogeniczne tunele świetlne a także pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową. Dla widzów spragnionych wyzwań organizatorzy przygotowali angażującą grę. Z dedykowaną aplikacją na smartfony, przemierzymy Ogród rozwiązując zagadki, dzięki którym dzieci lepiej poznają historie i charakter bohaterów. Dla uczestników gry czekają nagrody niespodzianki. Ogród to także gratka dla miłośników fotografii i instagramerów. Kilkudziesięciometrowe tunele świetlne, lampiony i dedykowane photopoint-y to miejsca gwarantujące wyjątkowe tło w jesienno- zimowym klimacie, które pozwala zachować nam wrażenia na dłużej.

Gdzie kupić bilet?

Wstęp na wystawę wymaga zakupu biletu. Bilety jednodniowe dla dorosłych dostępne są w zależności od dnia tygodnia w cenach od 33 do 39 zł. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej dostępne są BILETY SEZONOWE ( 59 zł normalny, 55 zł ulgowy ). Bilet taki umożliwia wejście na wystawę codziennie przez cały okres jej trwania. Bilety sezonowe są już dostępne w specjalnej przedsprzedażowej cenie. Bilety jednorazowe będą dostępne w sprzedaży od 21 października.

Wszystkie rodzaje biletów dostępne są online, a od 28.10 w kasach w miejscu wystawy.

Jak dojechać?
Wystawa mieści się w Parku Kolibki w Gdyni vis-a-vis centrum handlowego Klif. Na wystawę można dojechać samochodem. Parking centrum handlowego jest darmowy przez pierwsze 3 godziny postoju. Mieszkańcom trójmiasta rekomendujemy dojazd Szybką Koleją Miejską na stację Gdynia Orłowo, a mieszkańcom Gdyni i Sopotu dodatkowo komunikacją miejską na przystanek Gdynia Park Kolibki - usytuowany najbliżej wejścia na wystawę.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    33 - 39 zł
  • Bilet ulgowy
    31 - 36 zł
BILETY SEZONOWE
59 zł - normalny
55 zł - ulgowy
Bilet taki umożliwia wejście na wystawę codziennie przez cały okres jej trwania.

----------------------------------
BILETY JEDNODNIOWE

poniedziałek - czwartek

33 zł - normalny
31 zł - ulgowy

piątek - niedziela + święta*
*dni ustawowo wolne od pracy, 31.10.2022 oraz 27.12-30.12.2022.
39 zł - normalny
36 zł - ulgowy

1 zł - Bilet za 1 zł obowiązuje dzieci do 100 cm wzrostu.

Archiwalne edycje imprezy