stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Octopus Film Festival 2024
PATRONAT

Ośmiorniczki: Obcy porwali mi rodziców i teraz mi trochę głupio

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć oglądać kino gatunkowe, więc w tym roku Octopus zaproponuje Wam zupełnie nowy cykl - Ośmiorniczki, czyli filmy gatunkowe dla najmłodszych! Jeśli do tej pory nie zabieraliście swoich pociech na Octopusa, to już nie macie wymówki, w programie znajdą się bowiem tylko tytuły pozbawione wszystkich tych bezeceństw, których pełno w pozostałych cyklach. Za selekcję filmów odpowiada Szymon Holcman, absolwent filmoznawstwa i współwłaściciel publikującego komiksy wydawnictwa Kultura Gniewu.

Fantastyka, przygoda, humor i relacje między młodymi bohaterami są tu najważniejsze. Nastoletnia Itsy przeprowadza się z rodzicami do Pebble Falls, małej mieściny gdzieś w stanie Utah. Powiedzieć, że jest z tego faktu niezadowolona, to nic nie powiedzieć. Nie dość, że została zmuszona do porzucenia starych przyjaciół i swoich ulubionych miejscówek w dużym mieście, to jeszcze czuje, że utknie tu na zawsze, nie realizując swoich dziennikarskich ambicji. Na szczęście na jej drodze staje nowy kolega ze szkoły. Calvin pojawia się na lekcjach w stroju astronauty i twierdzi, że dziesięć lat temu jego rodziców porwali kosmici.

"Obcy porwali mi rodziców i teraz mi trochę głupio" to nostalgiczny hołd dla familijnego kina sprzed czterech dekad, które nie przestaje inspirować i dostarczać rozrywki kolejnym pokoleniom filmowców i widzów.