stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Octopus Film Festival 2024
PATRONAT

Octopus Film Festival Opinie (3)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W dniach 8-13 sierpnia Octopus Film Festival po raz szósty wynurzy się z fal Bałtyku by zaoferować widzom nieoczywiste wrażenia filmowe w industrialnych przestrzeniach Gdańska, a program jak zwykle obfituje w nieoczywiste wydarzenia i oryginalne pozycje filmowe.

6 - 11 sierpnia 2024

Gdańsk
bilety 22 zł
Kup bilet

12 - 19 października 2024

Powrócą dobrze znane już punkty programu, takie jak Konkurs Główny prezentujący najciekawsze premierowe tytuły sezonu, w ramach którego widzowie ponownie przyznają Nagrodę Publiczności; pokazy z cyklu VHS Hell, czyli nostalgiczna podróż w nieco zapomniane kino klasy B, czy Midnight Movies - seanse o północy w hołdzie kontrowersyjnym tytułom wyświetlanym w amerykańskich kinach lat 60.

PROGRAM FESTIWALUFestiwal znany jest także z organizacji serii seansów specjalnych, gdzie scenografia koresponduje z tematyką filmu. Tym razem będą to m.in. walka dobra ze złem w arcydziele horroru "Egzorcysta" w Centrum Św. Jana, psychodeliczny "Climax" w bunkrze pod Ulicą Elektryków, "Kruk" w Królewskiej Fabryce Karabinów, "Podwodne życie ze Steveem Zissou" na Falochronie Zachodnim czy "Dom na przeklętym wzgórzu" z efektami specjalnymi na żywo.

Jak co roku, pojawią się też zupełne nowości: cykl Skate or Die z zestawem filmów o fenomenie deskorolki w popkulturze; Ośmiorniczki - kino gatunkowe dla najmłodszych; cykl Turinga o sztucznej inteligencji stworzony przez sztuczną inteligencję, która wybrała filmy, wygenerowała ilustracje oraz teksty promujące wydarzenie. Po raz pierwszy zostaną także zaprezentowane najlepsze gatunkowe krótkie metraże w ramach Octopus Shorts - Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, wybrane spośród ponad 300 tytułów z całego świata.

Nie zabraknie także autorskich octopusowych perełek, takich jak Seans ukryty, gdzie zarówno tytuł filmu, jak i lokalizacja do końca pozostają owiane tajemnicą czy Seans z lektorem na żywo - w ubiegłych latach widzowie mogli posłuchać m.in. Michała Milowicza czytającego "Przekręt", Katarzyny Figury zmysłowo interpretującej "Nagi instynkt" czy duetu Krystyny Czubówny i Tomasza Knapika recytujących kultowe dialogi "Pulp Fiction". W tym roku na śmierć rozbawi nas Tadeusz Drozda interpretujący "Jokera" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej!

Po raz drugi zostanie też wręczona Atramentowa Macka - nagroda za całokształt twórczości w kinie gatunkowym i tym razem otrzyma ją aktorka Barbara Bouchet, znana m.in. z roli Miss Moneypenny w oryginalnej adaptacji bondowskiego "Casino Royale" z 1967 roku, która przyjedzie do Gdańska spotkać się z widzami w ramach retrospektywy największych filmowych klasyków z jej udziałem.

W programie także wydarzenia branżowe dla profesjonalistów w ramach Octopus Industry, warsztaty z charakteryzacji filmowej z Katarzyną Foltyńską czy spotkania - Mariusz Szczygieł oraz Olga Drenda porozmawiają o kultowym formacie polskiej telewizji lat. 90. "Na każdy temat", a Grzegorz Bryszewski opowie o swojej książce o historii gdańskiej telewizji Sky Orunia.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 45 zł
Bilet na pojedynczy seans – 20 zł
Bilet na pojedynczy seans w ramach cyklu Ośmiorniczki – 15 zł*
Bilet na pokazy specjalne – 30 zł
Bilet na Seans Ukryty – 45 zł

Bilety na seanse dostępne będą już wkrótce w sprzedaży internetowej na stronie festiwalu oraz przez stronę Interticket.

Wstęp wolny na wykłady oraz spotkania z gośćmi festiwalu.
*obowiązuje stała cena pojedynczego biletu zarówno dla młodych widzów, jak i dorosłych/opiekunów