stat
PATRONAT

Octopus Film Festival 2024

Planowany konkurs
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Siódma edycja Octopus Film Festival odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia 2024 roku.

Wydarzenie:

W dniach 6-11 sierpnia 2024 roku Octopus Film Festival już po raz siódmy zaoferuje widzom niezwykłą przejażdżkę po mrocznych zakątkach kina gatunkowego i najciekawszych miejscach Gdańska.

Octopus Festival - szczegóły wydarzeniaChoć kolejne karty programu będziemy odkrywać przed Wami sukcesywnie przez najbliższe sześć tygodni, już teraz możemy z dumą ogłosić, że będzie to edycja największa z dotychczasowych - zarówno pod względem liczby seansów, wyjątkowych gości, jak i miejsc, w których przez całe sześć sierpniowych dni będziecie mogli oglądać perły gatunkowego kina.

Ponownie będziecie mieli okazję obejrzeć najciekawsze premierowe filmy gatunkowe (i wybrać najlepszy z nich) dzięki Konkursowi Głównemu; inaczej spojrzeć na historię kina dzięki retrospektywom uznanych twórców; przyjrzeć się tytułom zaprezentowanym w oryginalnych cyklach tematycznych; uczestniczyć w najbardziej nieokrzesanych pokazach specjalnych; wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i spotkaniach z twórcami; wysłuchać masterclassów w ramach sekcji Octopus Industry; obejrzeć najbardziej obiecujące gatunkowe krótkie metraże; zabrać najmłodszych na seanse w ramach cyklu Ośmiorniczki. Największe święto kina gatunkowego w Polsce powraca, by zapewnić Wam filmowe doświadczenia, których nigdy nie zapomnicie.

Pokaz specjalnyZ przyjemnością ogłaszamy, że dzięki współpracy Octopus Film Festival z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jeden z najbardziej efektownych fragmentów wystawy stałej - hala imitująca uliczkę przedwojennego miasta - zamieni się na jeden wieczór w wyjątkową salę kinową. Obejrzymy w niej "Bękarty wojny", czyli drugowojenną fantazję spod ręki Quentina Tarantina, wypełnioną wspaniałymi dialogami i gwiazdorską obsadą. A Wy poczujecie się jak członkowie specjalnego oddziału pod wodzą Aldo Raine'a, którzy mają tylko jedno zadanie - dostarczyć swojemu dowódcy setkę nazistowskich skalpów.


Mecenat: Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej
Organizator: Velvet Spoon

Autorem identyfikacji wizualnej Octopus Film Festival 2024 jest Wiktor Stribog, niezależny artysta multimedialny, twórca kultowej "Krainy Grzybów".

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    22 zł
Karnety i karnety vip zostały wyprzedane.
Sprzedaż biletów na pojedyncze seanse rozpocznie się w lipcu.

Bilet pojedynczy: 22 zł
Bilet na cykl Ośmiorniczki: 16 zł
Bilet na seans ukryty: 45 zł
Bilet na seans specjalny: 35 zł
Kup bilet