stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Octopus Film Festival 2024
PATRONAT

Octopus Film Festival 2020 Opinie (3)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Octopus Film Festival to jedyny w swoim rodzaju polski festiwal poświęcony w całości kinu gatunkowemu. W tym roku odbędzie się jego 3. edycja. Stocznia Gdańska i jej okolice ponownie zmienią się w kino, które do późnej nocy będzie wyświetlało filmy szalone, niezwykłe i wymykające się prostej ocenie. Prezentujemy Państwu pierwszy zwiastun festiwalu!

Misją Octopus Film Festival jest zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej szalonych filmów gatunkowych z różnych stron świata. Zarówno tych znanych i lubianych, jak i nowych, dopiero czekających na odkrycie.

Organizatorzy przykładają szczególną wagę nie tylko do samego repertuaru, ale też atmosfery, w jakiej będzie można go obejrzeć. Choć znaczna część projekcji odbędzie się w przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, a także w hali AmberExpo i na towarzyszącym jej parkingu, który na trzy festiwalowe noce zamieni się w kino samochodowe, niektóre filmy tradycyjnie zaprezentujemy w nieoczywistych, podkręcających odbiór lokalizacjach.

Szczegółowy program na każdy dzień

W tym roku po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję ocenić oglądane filmy - cykl Nowe Kino Gatunkowe stanie się Konkursem Głównym z nagrodą publiczności, która trafi do twórców najlepiej ocenianego filmu. Każdy z zaprezentowanych w Konkursie Głównym tytułów zaprezentujemy dwukrotnie.

Organizator: Velvet Spoon
Mecenat: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Patryk Hardziej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 - 120 zł