Zachęcamy do odwiedzenia Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 przy ul. Powroźniczej 13/15, gdzie prezentujemy wystawę SOUNDPLAY towarzyszącą festiwalowi o tym samym tytule. Na wystawie prezentowane są 4 instalacje dźwiękowe, których autorzy mierzą się w niezwykle przewrotny sposób z ideą nagrań terenowych.
Rudy Decelière w swojej instalacji "Ces quelques fleurs" umieścił na ścianie galerii 409 liści bluszczu, które działają jak głośniki - emitują dźwięki wody, wiatru, środowiska naturalnego. W miarę upływu czasu liście usychają, zmieniają swoje właściwości i tym samym zmienia się charakter emitowanego przez nie dźwięku.
Christina Kubisch zaprasza do skorzystania ze specjalnych słuchawek, które przetwarzają fale elektromagnetyczne na dźwięki słyszalne. Można się z nimi wybrać na "Electrical Walks" - spacer po Gdańsku, którego celem jest wsłuchanie się w ukryty świat fal elektromagnetycznych generowanych przez wszystkie urządzenia elektroniczne ukryte w architektonicznej tkance miasta. Ciekawostką jest niezamierzona, ale bardzo intrygująca interferencja pomiędzy słuchawkami Christiny Kubisch a instalacją Rudy'ego Decelière (zachęcamy do sprawdzenia).
Duet artystyczny Porcje Rosołowe we współpracy z Justyną Kociszewską i Małgorzatą Słomską prezentuje instalację "Na owadach". To 5 terrariów zamieszkałych przez niespotykane owady. Dzięki systemowi wzmocnienia dźwięku można posłuchać niezwykłych pieśni tych niezwykłych zwierząt.
Kacper Ziemianin prezentuje swoją interaktywną instalację "Around the clock". Poprzez interakcję
z zegarem, widzowie mogą uruchamiać zapis dźwięków nagrywanych w różnych miejscach świata, realizowanych o różnych porach dnia i nocy. Warto przysłuchać się tym dźwiękom i spróbować domyślić się gdzie i o jakiej porze powstały.
Godziny otwarcia wystawy:
wtorek - środa od 11:00 do 17:00
czwartek - niedziela od 11:00 do 19:00
poniedziałek - nieczynne
Festiwal Soundplay organizowany jest w ramach projektu Art+Science Meeting.
Projekt uzyskał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Wsparcie udzielone ze środków funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.