PC Drama Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

KOCHAM CIĘ
autor: Kristo Šagor | przekład: Iwona Nowacka | reżyseria: Tomasz Kaczorowski | obsada: Mikołaj Bańdo i Marta Kalmus-Jankowska prowadzenie | spotkania:  Weronika Łucyk

Lia i Julian są najlepszymi przyjaciółmi. Znają się większość swojego życia, bo od przedszkola. A w pierwszej i drugiej klasie siedzieli nawet ze sobą w ławce. Spędzają razem ostatni dzień wakacji przed zmianą szkoły. Szukają odpowiedzi na pozornie naiwne pytania, które tylko dziecko może zadać. Co to znaczy kochać? Czym się różni uczucie do partnera, od tego wobec przyjaciela, zwierzątka domowego czy ulubionego smaku lodów? Gdy miłość przemija z czasem, to czy się kochało naprawdę? Co sprawia, że niektóre małżeństwa trwają dekady, a inne się rozpadają?
Niemiecki autor Kristo Šagor opowiada o miłości, przyjaźni i przemianie w ciekawy i oryginalny sposób, budując subtelne metafory. "Najgorsze, że te kasztany od razu zaczynają się zmieniać. Ta biała plamka na środku, już drugiego dnia nie jest taka biała jak pierwszego. Znika ten śliczny meszek. Dlatego też tak fajnie zbiera się je świeże prosto z trawy. Już kilka dni później kasztany są całkiem wysuszone. Kilka miesięcy później ciemnieją, a po kilku latach się kurczą" - opowiada Julian. "Kocham cię" daje ogromne możliwości parze aktorów, którzy wcielają się nie tylko w Lię i Juliana, ale też w ich rodziców, babcię i dziadka Lii, świnkę morską, kasztanowiec czy... lody cytrynowe.

Kristo Šagor - rocznik 1976 - pisze sztuki i reżyseruje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Studiował lingwistykę, literaturoznawstwo i teatrologię na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Jest laureatem licznych nagród; tekst "Kocham cię" wygrał konkurs mülheimskiego festiwalu Kinderstücke w 2019 roku. Od zeszłego roku Kristo Šagor prowadzi Junges Theater Konstanz.
Czytanie "Kocham cię" przygotuje trójmiejski dramatopisarz i reżyser Tomasz Kaczorowski. W ramach PC Dramy prezentował on już "Koci koci łapci" Mariusza Babickiego i Pawła Niewiadomego (2015), "Komedię na kredyt" Mariusza Babickiego (2016) oraz "Smutek i melancholię" Bonna Parka (2019). W 2017 roku w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu odbyła się premiera spektaklu na podstawie sztuki dla młodzieży "Ty, Hitler" Kristo Šagora w reżyserii Kaczorowskiego.

Przekład sztuki powstał dzięki wsparciu Goethe-Institut.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety:
15 zł – ulgowe* / 20 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł – bez zniżek

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 80, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.

Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak od 10 maja:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- od 29.05.2021 także w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Czytaj także