Perturbator + Nightrun87 B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Perturbator + Nightrun87 Opinie (4)

Wydarzenie w ramach

Festiwal Filmów Kultowych oraz B90 zapraszają na wspólny koncert już 9 czerwca!

Wystąpią:
Perturbator

Pierwszą miłością Jamesa Kenta była gitara elektryczna, za pomocą której generował siarczyste hałasy w kilku garażowych kapelach black metalowych. Z czasem wygrywać zaczynało jednak uwielbienie do cyberpunku i japońskich animacji z "Akirą" oraz "Ghost in the Shell" na czele, a także wpływ rodziców, którzy z jednej strony zajmowali się dziennikarstwem muzycznym, a z drugiej sami tworzyli techno oraz trance. Tajemnicze, mroczne brzmienie Perturbator szybko zaskarbiło sobie sympatię słuchaczy zarówno elektroniki, jak i metalu, a najnowszy album - "The Uncanny Valley" - zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. John Carpenter, Lazerhawk, Vangelis, Carpenter Brut - jeżeli te nazwy budzą w was dreszczyk emocji, koniecznie musicie sprawdzić Perturbator.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


www.facebook.com/Perturbator/
www.youtube.com/watch?v=IGqeyQhBPMI

William Malcolm / Nightrun87
Projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. Nightrun87 powstało w ferworze twórczej ekspresji, charakteryzuje się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. Nightrun87 jest jednoosobowym live actem audiowizualnym, który nawiązuje do synthwave'u oraz popu z lat 80. Pod koniec 2016 roku teledysk do utworu "Video Girl" zdobył nagrodę w plebiscycie Doki za Najlepsze Video.

Podczas dwudziestej odsłony Festiwalu Filmów Kultowych premierę będzie mieć nowy singiel Nightrun87, który ukaże się na dyskietce 3,5'' w nakładzie jedynie pięćdziesięciu sztuk. Wydawcą materiału jest portal Soundrive.

www.facebook.com/nightrun87
www.youtube.com/watch?v=rthPle8ju_Y

Koncert otworzy 20. Festiwal Filmów Kultowych w Gdańsku - imprezę nastawioną na prezentację najciekawszych i najbardziej niezwykłych filmów gatunkowych. W programie Festiwalu znajdą się między innymi: pokazy w industrialnych halach stoczniowych, cykl poświęcony filmom dokumentalnym opowiadającym o historii kina, pokazy plenerowe i w kinie samochodowym, projekcje z lektorem na żywo, specjalne pokazy dla najmłodszych widzów, a także cykle VHS Hell i Najgorsze filmy świata. Pokazom będą towarzyszyły prelekcje i wydarzenia towarzyszące - wystawy, panele dyskusyjne i imprezy muzyczne.

Bilety (w cenie 45/55) dostępne na:
www.tickets.soundrive.pl