11:00 – Rozpoczęcie pikniku, prowadzący wita zgromadzonych gości i zapowiada jakie zabawy i konkursy będą miały miejsce. Poinformuje o wydarzeniach, które przewidziane są podczas imprezy, zaprosi zgromadzonych do odwiedzenia misiowych kącików, zaprasza zgromadzone dzieci do udziału w zabawach.
* Pierwsza ogólnopolska wystawa misiów rasowych
* Próba bicia rekordu Guinessa w największym misiowym zgromadzeniu;
* Galeria Portretów Polaka z Misiem;
* Misiowe kąciki: punkt pierwszej pomocy dla misiów, kącik teatralny, kącik z małym co nieco, kącik plastyczny, kącik misiotworków, wystawa misiów rasowych w gablotach (rekwizyty wypożyczone z Muzeum Zabawek w Kielcach oraz z prywatnej kolekcji Grażyny Lisieckiej z Poznania),kącik gier i zabaw, kącik fotograficzny;
* Gry i zabawy rekreacyjne i edukacyjne;
11.00-17.00 Kącik pierwszej pomocy dla misiów (misiowy szpital). Stanowisko pierwszej pomocy dla misiów będzie dostępne przez cały czas trwania pikniku, gdyż urządzając piknik z okazji urodzin „Misia” powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo i zdrowie tak samo jak w przypadku przybyłych gości. W misiowym szpitalu pomoc będzie mógł uzyskać każdy miś obecny podczas pikniku, od otrzymania plasterka na skaleczoną łapkę po pomoc przy przyszyciu oderwanego uszka.
11.00-17.00 Kącik fotograficzny, w którym dzieci będą fotografowane z Misiem Śpioszkiem firmy IL TEX.
11.10-12.30 Kącik plastyczny (interaktywne czytanie i malowanie bajki)- dzieci będą uczestnikami tworzenia bajki. Bajka ta będzie opowiadana i jednocześnie ilustrowana przez profesjonalnych rysowników. Przewidujemy tu konkurs dla dzieci polegający na tym, że czytana bajka w pewnym momencie zostanie przerwana, a zadaniem dzieci będzie stworzenie dalszej części opowieści.
11:00-15:00 – Rejestracja, liczenie misiów oraz uroczyste ogłoszenie wyników w próbie bicia Rekordu Guinessa w największym Misiowym zgromadzeniu, nadzorowane przez specjalna komisję.
12:00 – 12:30 - Misiowe przedstawienie w wykonaniu Stowarzyszenia Teatralno - Edukacyjnego Wybrzeżak
11:00 – 17:00 – stała wystawa Misiów Rasowych. Namioty z gablotami, w których znajdują się wypożyczone nam rasowe misie z: kolekcji Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach a także z prywatnych zbiorów misiowej kolekcjonerki pani Grażyny Lisieckiej, oraz Miś Uszatek i jego przyjaciele (od firmy Kolor Plusz).
11:00 – 13:00 – rejestracja do wystawy misiów rasowych. Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego na tą okazję formularza zgłoszeniowego. Aby zgłosić się do wystawy misiów rasowych należy zgłosić swojego misia do oznaczonego stanowiska, gdzie hostessa spisze niezbędne informacje o rasowym przyjacielu(wiek, imię i cechy, które czynią z niego rasowego misia).
13:00 – 13:30 – Rozpoczęcie Wystawy Misiów Rasowych – przyniesionych przez mieszkańców i zebranych w jednym miejscu. Prowadzący zaprosi zgromadzonych do wzięcia udziału w wystawie. W specjalnie przygotowanym punkcie zbierane będą zgłoszenia do wystawy. Prowadzący będzie czytał zebrane opisy misiów podczas ich ekspozycji na wybiegu. Misie z pomocą ich właścicieli będą poruszały się po zielonym dywanie przymocowane do krzyżaków ze sznurkami. Specjalnie powołana w tym celu komisja ds. Misiów Rasowych wybierze najbardziej rasowego misia, który zostanie zwycięzcą. Prowadzący ogłosi wyniki konkursu oraz wręczone zostaną medale i nagrody.
15:00 – uroczyste ogłoszenie liczby zebranych misiów - wyników misiowej próby bicia rekordu Guinessa w największym misiowym zgromadzeniu a także lokaty Gdańska w rywalizacji między innymi miastami (Krakowem i Wrocławiem i Poznaniem).
14:15 – podanie tortu dla Misia – podanie ogromne 3-piętrowego tortu z kartonu, który dzieci będą dekorowały plasteliną, bibułą i innymi materiałami
15.15 - 16.15 – występ gwiazd Tik Taka: Ciotki Klotki, Krzysia i Fasolek – tych starszych i tych obecnych – wspólne śpiewanie, konkursy, zabawy.
15:00 – 16:00 – Kąciki plastelinowe.
11:00 – 17:00 – Gry i konkursy dla dzieci.
11- 12.30 KĄCIK MISIOstworków ( origami, misiotworki- wyklejanie misiów, malowanie, wypełnianie bibułą przygotowanych misiowych i zwierzątkowych szablonów, tworzenie balonowych zwierzaczków);
13.00-13.30 zawody hula-hop na czas oraz gra w klasy;
13.30- 14.00 zawody w skakaniu na skakankach (na czas, na ilość) oraz ciuciubabka;
14-14.30 zabawa w guma parzy (zespoły rywalizują w przechodzeniu przez skomplikowane kombinacje utworzone przy pomocy gumy) oraz głuchy telefon (wyrazy przekazywane w głuchym telefonie mają kojarzyć się z misiem);
14.30- 15.00 gra w klasy oraz przeciąganie liny;
15- 15.30 zabawa w piłka parzy (dzieci ustawiają się w rządek lub w kółeczko a jedna z osób rzuca piłkę do uczestników gry wymieniający przy tym nazwy zwierząt, jeśli panie nazwa misia uczestnik nie może złapać piłki, jeśli złapie- przegrywa) oraz druga tura zabawy zwinnościowej guma parzy;
15.30- 16.30 kalambury oraz kółko graniaste;
16.30- 17.00 stary niedźwiedź mocno śpi oraz powtórzenie zabawy, która cieszyła się największym zainteresowaniem;
11:00 – 17:00 - Zwiedzanie wystawy fotografii zatytułowanej „Portret Polaka z Misiem” - w której będzie mógł się znaleźć każdy, przysyłając swoje zdjęcie z ulubionym pluszakiem.
11:30 - 16:00 – Wyprawa z misiem – tor przeszkód stanowiący podróż misia przez las. Dzieci będą miały do pokonania strumyk, mostek i inne przeszkody w na misiowej ścieżce.
11:00 – 17:00 – animacje prowadzone przez Mambo-Mana
11:00 – 17:00 – poczęstunek od Mamby
16.50 Zakończenie pikniku.