W każdy wtorek Tea-tralna przywołuje kulturalne tradycje pierwszorzędnych herbaciarni. Filiżanka aromatu doskonałych, pochodzących z najdalszych zakątków świata, liści idealnie wypełnia pauzy pomiędzy słowami poetów, rozgrzewa emocje słuchaczy i daje wytchnienie aktorom. Jak mawiał C. S. Lewis wielki miłośnik imbryków i czarodziej pióra: "Nie ma dla mnie wystarczająco dużej filiżanki herbaty ani wystarczająco długiej książki."
Z twórczością Zbigniewa Herberta jednego z najsłynniejszych, cenionych w kraju i za granicą, polskich poetów, eseistów, dramatopisarzy i twórcy słuchowisk radiowych zapozna nas aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Dariusz Majchrzak.
Mówiąc o Zbigniewie Herbercie wystarczy wspomnieć, że jest autorem cyklu utworów o
Panu Cogito - postaci odzwierciedlającej kondycję współczesnego Polaka, jego moralne prawa i obowiązki, rozterki, które wynikają wprost z naszej skomplikowanej i często dramatycznej historii, rozgrywającej się niezmiennie na pobrzeżach Europy. W latach 80. XX w.
Herbert stał się sztandarowym poetą polskiej opozycji. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta.
Zbigniew Herbert jest poetą znanym i cenionym w Polsce i za granicą.
Jego wiersze były tłumaczone na język angielski - wydany dzięki pomocy Czesława Miłosza w 1968 roku wybór Selected Poems, włoski, czeski, holenderski i szwedzki. Do najważniejszych nagród, którymi został wyróżniony należą: nagroda im. Nikolausa Lenaua (1965), nagroda im. Herdera (1973) i nagroda im. Petrarki (1978). Herbert zaliczany jest wraz z Witkacym, Gombrowiczem, Miłoszem, Mrozkiem, Lemem i Różewiczem do najważniejszych polskich twórców XX wieku.
Dariusz Majchrzak, urodzony w Częstochowie (1973) absolwent (2001) wrocławskiego wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie debiutował na scenie w 1999 roku w podwójnej roli Koli i Soni Oniszczenko w "Czwartej siostrze" Janusza Głowackiego w reż. Agnieszki Glińskiej na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. W ostatnich latach aktor łódzkiego Teatru Powszechnego, współpracował także z tamtejszym Teatrem Nowym.
Dla filmu wypatrzył go Przemysław Wojcieszek, który obsadził go w głównej roli swojego nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2004) za reżyserię filmu "W dół kolorowym wzgórzem". Za rolę Ryśka w tym filmie Dariusz Majchrzak otrzymał nagrodę publiczności w kategorii "największe odkrycie festiwalu" na XII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2005 we Wrześni.