stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Polboat Yachting Festiwal Opinie (7)

W związku z odwołaniem targów Wiatr i Woda (w marcu w Warszawie oraz w lipcu w Gdyni), Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych 'Polskie Jachty'(POLBOAT) podjął decyzję o organizacji wydarzenia, które da możliwość Wystawcom prezentacji jednostek pływających na wodzie a także prowadzenia spotkań biznesowych z firmami z branży oraz potencjalnymi klientami.

W roli lokalizacji Wystawy zadebiutuje Marina Yacht Park Marina, nowoczesna przystań jachtowa znajdująca się w Basenie Prezydenta (przy wieżowcach Sea Towers), która na początku 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku 'Czas Gdyni'.

Lista Wystawców


Plan i Program Wystawy


Zapisz się na zwiedzanieZwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jachty z polskich i zagranicznych stoczni. Swój udział w imprezie potwierdziły czołowe polskie stocznie, w tym nasze dwie najważniejsze marki eksportowe Galeon i Sunreef (w ubiegłym roku słynny tenisista Rafael Nadal został armatorem jachtu 80 Sunreef Power), który zaprezentuje 80-stopową żaglową jednostkę Sunreef 80 Double Happiness. Po kilka jednostek planują wystawić Delphia/MS-Yachts, Parker Poland oraz Techno Marine. Ponadto w marinie gdyńskiej zawitają m.in. La Mare Houseboats, Markos/Etiuda Yachts, Mazuria, Mongird Yacht, Northman, Pro Air i Tes Yacht.

Nie zabraknie wielu dobrze znanych i docenianych zagranicznych brandów takich jak Bayliner, Flipper, Hanse, Saxdor czy skutery SeaDoo prezentowanych przez polskich dystrybutorów tych marek: Dobre Jachty, Eco Marine, Super Yachts, Taurus Sea Power, Wiszniewski Boat Centre oraz Yachts & Yachting.

Z uwagi na obecną sytuację, Organizatorzy dokładają wszelkich starań żeby wydarzenie było przede wszystkim bezpieczne, dlatego w tym roku będzie miało głównie charakter wystawy jednostek pływających. Co prawda na nabrzeżu, przy wejściu ne keje, zaplanowano ustawienie niewielkiej liczby namiotów, ale głównie jako uzupełnienie miejsc cumowniczych Wystawców do prowadzenia spotkań biznesowych oraz dla kilku firm z branży, których oferta jest skierowana do producentów jednostek pływających. Dopiero w przyszłym roku mają być dodatkowo wystawcy z ofertą skierowaną do indywidualnych zwiedzających.

Impreza nie będzie biletowana, ale wejścia na keje będą limitowane - na jachty w pierwszej kolejności będą wchodzić osoby, które wcześniej się zapiszą na spotkania oraz goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia. Zainteresowane osoby mogą umawiać się na spotkania z wystawcami korzystając z kontaktów podanych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.yachtingfestival.pl (zakładka: Wystawcy).

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań żeby Wystawa odbyła się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Między innymi wszyscy pracownicy będą mieć obowiązkowe maseczki/przyłbice, na terenie mariny będą dostępne środki do dezynfekcji, będzie kontrolowany przepływ ludzi i zachowywanie dystansu społecznego, a dodatkowo każdego dnia Wystawcy oraz wszystkie osoby wchodzące na keje będą mieć mierzona temperaturę. Jednostki pływające prezentowane na Wystawie będą wietrzone i dezynfekowane po każdej grupie zwiedzających. Przy bosmanacie organizatorzy ustawią duży namiot - będzie to strefa relaksu oraz miejsce przeznaczone na oficjalne i biznesowe spotkania. Na terenie mariny stanie dodatkowo telebim informujący o wydarzeniu i prezentowanych jednostkach. Również rozmowy z zaproszonymi gośćmi (znani żeglarze, ważne postaci z branży) będą nagrywane i transmitowane na telebimie, żeby nie tworzyć zgromadzeń ludzi przed sceną.

Wystawa dodatkowo będzie dostępna w internecie w postaci Wirtualnego spaceru w technologii video Matterport 3D.

Patroni Polboat Yachting Festival:
- magazyn "Wiatr"
- Dziennik Bałtycki
- Radio Gdańsk,
- Trojmiasto.pl

Patronat honorowy objęło miasto Gdynia.