Majówka w tym roku wypada w środku tygodnia pracy. Postanowiliśmy wydłużyć ten czas i zorganizować wydarzenia przez 10 dni! Zapraszamy do wnętrz Domu z Wieżą i do parku, w którym inaugurujemy cykl kameralnych koncertów. A to tylko część programu, który przygotowaliśmy w maju!
3.05 (wtorek), godz. 15.00
Open Studio Rezydentek AiR Goyki 3 Małgorzaty Smolak (literatura) oraz Katyi Shadkovskiej (sztuki wizualne)
W pracowni literackiej będzie można porozmawiać o tym, jak wygląda praca nad reportażem o osobach, które komunikują się tylko oczami oraz jak rozmawia się przez cyberoko. Małgorzata Smolak poruszy również temat instytucji ubezwłasnowolnienia i tego skąd wiadomo, czy ktoś jest świadomy?
Podczas spotkania w ramach otwartej pracowni wizualnej Katya Shadkovska zaprezentuje część instalacji wideo Yeltsin Death Brigades / Wolność albo Nuda (2019). YDB to oddolny ruch subkulturowy który pojawił się w Sankt-Petersburgu w 2014 r. Członkowie grupy łączą styl myślenia skinheadów i ulicy z silnym przesłaniem społecznym. Grupa określa siebie jako opozycja do każdego status quo politycznego, kulturowego czy mentalnego. Dodatkowo artystka opowie o nowym projekcie, który tworzy w Sopocie w trakcie rezydencji.
4.05 (środa), godz. 14.00
Open Studio Konrad Kulczyński FilmLab
Konrad Kulczyński, twórca filmów dokumentalnych i animowanych, połowa duetu twórców animacji AnimOkO (tworzonego wraz z malarką i animatorką Grażyną Rigal), zaprasza do swojej pracowni, zlokalizowanej w siedzibie Art Inkubator Goyki3 w Sopocie. Odwiedzający będą mogli m.in.: zobaczyć, krótką prezentację z tworzenia animacji na żywo, spróbować własnych sił w tworzeniu sekwencji animowanej z obiektów wycinankowych, na stole do wieloplanów, oraz obejrzeć, niepublikowaną jeszcze, krótkometrażową animację wycinankową p.t. Undone. Ponadto w programie, kawa, herbata oraz ciekawa rozmowa.
4.05 (środa), godz. 15.00-19.00
Zwiedzanie willi od piwnic po wieżę
Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym. Zarezerwuj termin.
6.05 (piątek), godz. 19.00
Wernisaż wystawy indywidualnej Alicji Bielawskiej Poszerzanie przestrzeni codzienności.
W ramach wystawy Poszerzenie przestrzeni codzienności Alicja Bielawska zaprezentuje serię nowych prac, których tematem przewodnim jest wspólnotowość pamięci. Poprzez niedosłowne kształty i złamane kolory prezentowanych obiektów, artystka zwraca uwagę na uniwersalny proces zapamiętywania i doświadczania codzienności. Przedmioty wykonane są z ceramiki, stali i tkaniny, a relacje pomiędzy ich kolorami i wymiarami wypełniają sale wystawowe willi na Goyki 3, na nowo przywołując wrażenie jej domowości.
Wystawa Alicji Bielawskiej jest częścią tegorocznego programu sztuk wizualnych Goyki 3 Art Inkubatora, poświęconego opiece i robieniu rzeczy razem.
7.05 (sobota), godz. 10.00-14.00
Warsztaty z Alicją Bielawską Osobiste historie przedmiotów
Uczestnicy warsztatów sięgną do własnej pamięci i spróbują wywołać obrazy ważnych dla nich obiektów. Za pomocą różnych narzędzi wizualnych i tekstowych będą przywoływać dane przedmioty i związane z nimi historie. Zarezerwuj miejsce.
7.05 (sobota), godz. 10.00-17.00
Warsztaty dla nauczycieli: od recytacji do spektaklu analiza form teatralnych, prowadzone przez Tomasza Domagałę
Celem warsztatów jest zapoznanie się ze strukturą recytacji i dzieł teatralnych w celu głębszego zrozumienia mechanizmów teatru, zdobycie świadomości odrębności tych gatunków.
W czasie zajęć będą analizowane fragmenty wybranego spektaklu w celu zapoznania się z głównymi elementami form teatralnych. Analiza potrzebna będzie do zastanowienia się, jak odczytywać teatralne znaki i ich rolę w komunikacji z myśleniem Twórców i istotą tego, co chcą za pomocą recytowanego fragmentu czy wiersza lub spektaklu powiedzieć. Kup bilet.
9.05 (poniedziałek), godz. 20.30, Podjazd na Goyki
Koncert Michała Kowalonka w ramach Song Writer Festival Sopot
Songwriter Festival Sopot Podjazd na Goyki to inicjatywa, która powstała w czasie pandemii w mieszkaniu w Sopocie na ul. Podjazd. W czasie, gdy koncerty zostały odwołane, z miłości do muzyki na żywo, koncerty odbywały się w domu na ulicy Podjazd w Sopocie. Razem z Borówka Music, zorganizowano 7 koncertów. Frekwencja była tak duża, że powstał pomysł, aby przenieść to wydarzenie w tej samej formie do Parku na Goyki.
Przy wsparciu Miasta Sopotu, oraz Goyki 3 Art Inkubator, odbędzie się 8 koncertów, w każdy poniedziałek począwszy od 9 maja! Odbędą się one w parku, przylegającym do budynku przy ul. Goyki 3. Koncerty są bezpłatne. Na miejscu obowiązują zasady jak na HomeGigu.
odwiedź nas na miejscu: ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot | odwiedź nas online: www.goyki3.pl | #Goyki3