stat
Impreza już się odbyła

Poza Granice – Visegrad.now: warsztaty z Milanem Kozánkiem

lis 30

sobota, g. 19:00

Pomlewo,
bilety 300 zł
Klub Żak zaprasza na spotkanie z wybitnym pedagogiem Kontakt Improwizacji i cenionym choreografem Milanem Kozankiem. Milan Kozanek poprowadzi warsztaty, które zakończą się pokazem powarsztatowym improwizacji w Klubie Żak. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych techniką Kontakt Improwizacji, a także dla poszukujących nowych technik improwizacji i ekspresji fizycznej.

Na scenie Klubu Żak, oprócz pokazu powarsztatowego, będziemy mogli zobaczyć spektakl „Sui generis” w wykonaniu słowackich artystów oraz performans pt.: „Couch corner”, który powstanie we współpracy z trójmiejskimi tancerzami. W ramach majowego zdarzenia w Klubie Żak wystąpi także trójmiejska tancerka – Magdalena Jędra ze spektaklem „Junkie”.

Spektakle:
30.05.2008, g. 19.00
Pokaz powarsztatowy.
Spektakl „Sui Generis” w wykonaniu Artyci Dance Company
Performans „Couch corner” - improwizacja z udziałem tancerzy Artyci Dance Company i artystów trójmiejskich

31.05.2008, g. 19.00
Pokaz powarsztatowy.
Spektakl „Sui Generis” w wykonaniu Artyci Dance Company.
Performans „Couch corner” - improwizacja z udziałem tancerzy Artyci Dance Company i artystów trójmiejskich
Spektakl „Junkie” – solo Magdaleny Jędry.


Milan Kozánek o Kontakt Improwizacji:
„Improwizacja to proces poznawania chwili obecnej i ciała – jego struktury, ułożenia, energii. Improwizacja uczy tancerza głębszej świadomości siebie, otoczenia, sytuacji, atmosfery, uczy go różnych umiejętności takich jak poczucie czasu i przestrzeni, czy ciężaru. Kontakt improwizacja to rozwijający się system ruchowy, w którym dwoje lub więcej osób spotyka się w kontakcie fizycznym i poprzez skupienie na odczuwaniu wspólnego ciężaru i impetu ruchu, tworzą dialog w tańcu. Dzięki kontaktowi wzrokowemu, fizycznemu, energetycznemu, można nauczyć się odciążania ciała, poszukiwania równowagi, płynnego przejścia w kontakt etc.”

Milan Kozánek – ukończył Wydział Tańca Akademii Sztuk Widowiskowych w Bratysławie. Współpracował z wieloma zespołami tańca współczesnego na Słowacji, w Szwajcarii i Austrii współpracował z takimi choreografami jak Roberto Galvan i Willi Dorner. Od 1993 r. działa jako niezależny choreograf pedagog. W 1995 r. otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie choreograficznym w Bratysławie. W 1996 r. wspólnie z Zuzaną Kozánkovą założył zespół Artyci Dance Company. Brał udział w projektach warsztatowych prowadzonych przez takich choreografów jak B. Young, A. Harwood, I. Wolfe, D. Zambrano.

Od 1995 studiuje technikę ruchową określaną jako „Axis Sylabus” – stworzoną przez choreografa i pedagoga Freya Fausta. W 1999 r. współpracował ze szwajcarskimi zespołami - Company Denise Lampart, Molteni of Philippe Egli oraz z Operą narodową w Zurychu. Od 1999 r. regularnie wykłada podczas warsztatów tańca współczesnego organizowanych prze Polski Teatr Tańca – Balet Poznański. Od 2003 r. wykłada także w SEAD - Salzburg Experimental Academy of Dance. W 2008 r. został zaproszony przez Uniwersytet w Calgary jako wykładowca.

Projekt warsztatowy z udziałem słowackich artystów odbywa się w ramach projektu „Poza granice - Visegrad.NOW” realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim (IVF).