stat
Impreza już się odbyła

Projekt filmu fabularnego "Gino Story" Opinie (1)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pierwszy na świecie film fabularny realizowany w ciągu jednej doby. W czasie castingu, który odbędzie się 9 marca w Oliwie przy ulicy Stary Rynek Oliwski 15 będzie realizowany film fabularny w reżyserii Mirosława Judkowiaka. Pojawią się tam 15 kamer, 4 ekipy filmowe, które będą realizować projekt fabularny.

cze 7

piątek, g. 21:00

Wstęp wolny
cze 23

niedziela, g. 18:00

bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł
W filmie wystąpi ok. 1000 najciekawszych osobowości trójmiasta. Malarze, muzycy, tancerze, plastycy, jak i również wszyscy chętni uczestnictwa w wydarzeniu. Film ma 2 osie fabularne i ma mieć półtorej godziny. Najogólniej można powiedzieć, że jest to dzieło w swej formie porównywalne z filmami Woody Allena czy Federico Felliniego. Zapraszamy chętnych, którzy pragną zaprezentować swe życiowe pasje. Tych ,którzy posiadają niezwykłe umiejętności i zechcą nam je zaprezentować. Każdy bez wyjątku zagra swą rolę w filmie.

o Mirku Judkowiaku:

Trójmiejski reżyser, osobny talentem i artysta znakomity w osiągnięciach, dokonaniach twórczych i laurach festiwalowych za owe dokonania, ongiś związany z Gdynią, dziś z Gdańskiem. Kształcony zawodowo w Warszawie i Berlinie, z artystyczną charyzmą i wiedzą nabytą w działaniu twórczym. Powrócił na plan filmowy po traumatycznych doświadczeniach osobistych, po zwycięskiej walce z nowotworem, w czym pomagali mu czynnie jego przyjaciele. Tworzy z nowej perspektywy, optyki człowieka, który otarł się o śmierć, a jak pamiętamy, co nie zabija, wzmacnia, a więc wzmocniony i pogłębiony wewnętrznie w patrzeniu na ludzkie i arcyludzkie pasje i dylematy. Reżyser, którego Lars von Trier określił jako jednego z ciekawszych współczesnych twórców kina, odważnego wizjonersko, transgresywnego i wrażliwego na ludzki dramat rejestratora współczesności. Jego dawne filmy; "Jureczek", "Kwadryzm", "Bogumił", "Spotkanie", "Janek" "Indianin" czy "Licho nie śpi" zasygnalizowały Jego potencjał twórczy i możliwości warsztatu filmowego, a teraz Mirek Judkowiak w pełni objawia swą reżyserską klasę, postmodernistyczną wizję budowania całości obrazu, jak witrażu z mnogiej gamy barwnych szkiełek, z wysmakowanych, różnych stylistycznie i nastrojowo sekwencji filmowych.

Mirek podąża wyraźnie ku własnej, ironiczno-surrealnej, ale także humanistyczno-filozoficznej optyce przedstawiania ludzi i ich światów, penetrowania ich ukrytych przed okiem obserwatorów pejzaży wewnętrznych i zakątków duchowych, odkrywania tożsamości człowieka poprzez emocje i dialog. Jego podejście twórcze, partnerskie, pełne ciepła i szacunku dla każdego bohatera filmu, stwarza klimat współpracy i wzajemnego inspirowania się w powstawaniu ostatecznej konstrukcji filmowego obrazu. Mirek Judkowiak nie traktuje człowieka, którego sylwetkę odsłania filmowo, jako "plasteliny" w swych reżyserskich zamysłach, ale jako współtworzącego obraz, partnera w dialogu o wydobyciu na światło dzienne i ekran filmowy prawdy o wielowarstwowej, skomplikowanej i niejednoznacznej, duchowej konstrukcji bohatera. To nobilitacja i akt solidarności wobec ludzkiej jednostki walczącej o swą tożsamość i miejsce na ziemi.

link do "Jureczka"

www.youtube.com/watch?v=UzWOumrLn8g