RYTMY ZIEMI czyli niezwykły świat instrumentów perkusyjnych.Warsztaty Rytmy ziemi to rodzaj podróży – w czasie; do początków cywilizacji, a także muzycznej podróży dookoła świata. Instrumenty towarzyszące tej wyprawie to głównie bębny: djembe z Zachodniej Afryki, kubańskie konga i bongosy, marokańska darabuka oraz inne egzotyczne instrumenty: reco-reco, agogo, kalimba, kij deszczowy, gongi, didjeridu czy drumla.
Prowadzący:
Sławomir „Rodrigez” Porębski- muzyk perkusjonista, od 25 lat aktywnie działający na scenie muzycznej i teatralnej. Współzałożyciel i członek szeregu zespołów, m.in. NO LIMITS, HELLO, LESZCZE, IKENGA, ORQUESTRA SAMBA PICANTE, ROCKA'S DELIGHT, DŻEMBERSI. Autor tekstów, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Instruktor muzyczny i teatralny.
Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.
Rezerwacja:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470CZY WIESZ, ŻE...?Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie
i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu,
a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych
w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.
Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj liczne spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.