stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

Epigenetyka jest dziedziną biologii zajmującą się badaniem zmian w ekspresji genów, które nie wynikają ze zmian w sekwencji DNA. Brzmi skomplikowanie? Bez obaw! W ramach najbliższego spotkania w ramach cyklu SCIENCE CAFE dowiemy się, czym jest epigenetyka, co rożni ją od znanej nam wszystkim genetyki i dlaczego jest tak fascynująca nauką. O tym porozmawiamy 21 kwietnia z dr. Wojciechem Siwkiem z Uniwersytetu Gdańskiego. Do zobaczenia!

maj 23-25

czwartek - sobota, g. 10:00

Wstęp wolny
maj 26

niedziela, g. 16:00

Gdynia,
bilety 10 - 20 zł
Sprawdź dostępnośc biletów
https://bilety.experyment.gdynia.pl/rezerwacja/termin.html?idg=207

Epigenetyka pomaga nam wyjaśnić, jak otoczenie, dieta, styl życia i inne czynniki wpływają na nasz genom. Epigenetyka odgrywa również ważną rolę w rozwoju medycyny. Badania w tej dziedzinie otwierają nowe perspektywy terapeutyczne, co może prowadzić do lepszej diagnostyki, leczenia i prewencji wielu poważnych schorzeń. Ta nauka jest zatem kluczem do lepszego zrozumienia naszego organizmu i jego interakcji ze środowiskiem.

O tym wszystkim porozmawiamy już 21 kwietnia z kolejnym prelegentem naszego cyklu dr. Wojciechem Siwkiem! Po wykładzie zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym konkursie Epigenetyczny Puzzel. Podejmijcie wyzwanie, rozwiążcie zadania i wygrajcie test genomowy, dzięki któremu dowiecie się więcej o swoim pochodzeniu!

prowadzenie dr Wojciech Siwek biochemik, stypendysta programu Marii Skłodowskiej-Curie w Międzynarodowym Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach prac po uzyskaniu stopnia doktora uczestniczył w badaniach na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii oraz na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Naukowym zainteresowaniem Wojciecha Siwka są badania biomedyczne ze szczególnym uwzględnieniem regulacji genów, epigenetyki i biologii strukturalnej. Ponadto zajmuje go temat pamięci komórkowej.

wiek 18+
termin 21 kwietnia 2024 | godz. 16:00
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Kliknij i weź udział!

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus