stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

14 kwietnia - 12 maja 2024, g. 10:00

Gdańsk,
"Słowiański Mit"
to nowatorski projekt wystawy multimedialno-interaktywnej prezentującej kulturę wczesnośredniowieczną na ziemiach polskich. To fascynująca podróż po świecie słowiańskich plemion, wyjątkowe spotkanie z historią, legendą i mitem. Celem projektu jest prezentacja autentycznych treści historycznych w awangardowy, multimedialny sposób.

Multimedia
Wystawa w nowatorski sposób przy wykorzystaniu współczesnych technik multimedialnych, jak animacje 3D, wizualizacje, filmy, grę świateł i dźwięków zabiera widza w czasy odległe, niejednokrotnie trudne do wyobrażenia dla współczesnego człowieka.

Kopuła
Futurystyczna przestrzeń ekspozycji potęguje wrażenia zwiedzających, którzy przemierzają swoisty labirynt pod 10 metrowym, niezwykłym, kolistym dachem, wyłaniającym się po dojściu do centralnego punktu wystawy.

Interaktywność
W odróżnieniu od konwencjonalnych wystaw, odbiorcy mogą dotknąć większości eksponatów, takich jak przedmioty codziennego użytku, narzędzia, broń. W ten sposób zapoznają się z ich fakturą, konstrukcją czy działaniem.

Scenografia
Realistyczną scenografię na potrzeby Wystawy stworzył zespół pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu pod kierownictwem dr Piotra Tetlaka, kierownika Katedry Scenografii ASP, twórcy m.in. scenografii do korowodu z okazji imienin ulicy Święty Marcin.

Referencje
Nad dydaktyczną wiarygodnością wystawy czuwali merytoryczni konsultanci, w gronie których znajdują się: wybitny mediewista prof. dr hab. Leszek Paweł Słupecki - kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej i Nordystyki na Uniwersytecie Rzeszowskim i Jacek Wrzesiński - archeolog z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; wśród instytucji wspierających wystawę wymienić należy Muzeum Archeologiczne w Poznaniu czy Instytut Historii UAM. Pomocy w doborze właściwych środków multimedialnego przekazu udzielił pan Krzysztof Nadara, współtwórca wystawy Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Sportu.

Godziny otwarcia wystawy:
pon.- pt. 9:00-18:00
sob.- nd. 11:00-19:00

Informacja o biletach

Ceny biletów:
Normalny 12 – w cenie audio przewodnik
Ulgowy 8 (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, kombatanci)
Dzieci do lat 5 za darmo
Grupowy z przewodnikiem – j. angielski, polski, niemiecki 12 złotych – grupa od 15 osób.

Przeczytaj także