stat
Impreza już się odbyła

Solidarity of Arts: Widowisko Jazzowe Marcus+ Opinie (31)

Wydarzenie w ramach

Po raz kolejny założenia inscenizacyjne widowiska wpisują się w ideę festiwalu Solidarity of Arts: uwalniamy sztukę wysoką i wychodzimy z nią w przestrzeń miejską. Medialnym współorganizatorem wydarzenia będzie Canal+, który planuje transmisję widowiska bezpośrednio ze sceny plenerowej Filharmonii Bałtyckiej.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Formuła, rozmach i jakość artystyczna największego widowiska jazzowego 2010 roku (Możdżer+) do tego stopnia zachwyciły jednego z wybitnych gości Leszka, że tym razem to ów gość wystąpi w roli gospodarza show. Kierownik muzyczny Marcus Miller zaprosił do udziału w koncercie Marcus+ światowej klasy muzyków jazzowych. Na trzech scenach ustawionych za Polską Filharmonią Bałtycką na wyspie Ołowianka w Gdańsku wybitni artyści zagrają utwory własne oraz wybrane przez Marcusa wspólnie z nim i jego zespołem (który nawiasem mówiąc też składa się z wielkich jazzmanów: dwóch z nich, Alexa Hana i Louisa Cato, gdańska publiczność miała okazję podziwiać już w zeszłym roku). Marcus+ będzie jedynym widowiskiem w Polsce, na którym artysta zaprezentuje materiał ze swojego albumu Marcus Miller - Live in Monte Carlo (2010) w oprawie godnej tego wielkiego projektu. Orkiestrę Symfoniczną Monte Carlo zastąpi Symfonia Varsovia pod batutą "Zeliga jazzu", Gila Goldsteina. Polscy goście Marcusa Millera to Leszek Możdżer (któremu Możdżer+ przyniósł serię nagród, między innymi Sztorm Roku Gazety Wyborczej w kategorii Największe Wydarzenie 2010), oraz Tomasz Stańko.

Wykonawcy:
Marcus Miller z zespołem (Alex Han, Sean Jones, Louis Cato, Federico Gonzalez Peña)
Marcus Miller+ Trilok Gurtu (Indie)
Marcus Miller+ Angélique Kidjo (Benin)
Marcus Miller+ Leszek Możdżer (Polska)
Marcus Miller+ Tomasz Stańko (Polska) z zespołem (Dominik Wania, Craig Taborn, Sławomir Kurkiewicz, Joey Baron)
Marcus Miller+ Edmar Castaneda (Kolumbia)
Marcus Miller+ Gil Goldstein (Stany Zjednoczone) i Sinfonia Varsovia
Scenografia: Radosław Dębniak
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Materna

WAŻNE!
Wejście na teren koncertu będzie tylko od strony Mostu Kolejowego (bramą).

Oświetlone będą ulice prowadzące na koncert: Szafarnia i Ołowianka. Będzie można się tam dostać także ulicą Na Stępce.

Organizatorzy proszą aby nie przyjeżdżać samochodami - parkingi na Ołowiance będą zamknięte, a samochody zostawione po drodze będą blokować ruch.

Przeczytaj także