Jak wydłużyć życie przedmiotów? Czy poprzez mikrodziałania możemy wywołać zmianę społeczną? O co chodzi we współdzieleniu? Czy przedsiębiorstwo może być odpowiedzialne społecznie? Jak kupować, żeby zrobić coś dobrego dla innych?
termin | 9 maja, czwartek, godz. 18.00
miejsce | ECS, sala 3.35, Solidarność Codziennie (3 piętro)
wstęp | wolny
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach AKADEMII ZAANGAŻOWANIA, tym razem poświęcone SOLIDARNOŚCI KONSUMENCKIEJ. Bazując na doświadczeniach poznańskiej Po-Dzielnia, porozmawiamy o współdzieleniu przedmiotów i ograniczaniu konsumpcjonizmu. O miejscu, w którym zostawiamy niepotrzebne nam już rzeczy w dobrym stanie i zupełnie za darmo możemy zabrać te, które nam posłużą. Razem z Fundacją Być Razem porozmawiamy o odpowiedzialnym biznesie, o metodach i działaniach na rzecz podniesienia świadomości i zdolności do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów konsumenckich na przykładzie produktów WellDone.
Naszymi gośćmi będą:
/
Kalina Olejniczak - absolwentka poznańskiej polonistyki, dziennikarka i ekolożka, aktywistka miejska, jedna ze współtwórczyń poznańskiej Po-Dzielnia Przez lata związana z Polskim Radiem Poznań, obecnie pracuje w wydawnictwie Abrys.
/
Laura Andrukiewicz - CEO, dyrektor zarządzająca marką WellDone - Dobre Rzeczy, mgr pedagogiki, przedsiębiorczyni. Od 1996 roku związana z działalnością Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem". W Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" odpowiedzialna za dział handlowy.
Spotkanie poprowadzi Maja Kurant - na co dzień pracuje jako animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomi Społecznej dobrarobota.org.
----
AKADEMIA ZAANGAŻOWANIA to spotkania z inspirującymi aktywistami i aktywistkami społecznymi, działającymi na rzecz lokalnej społeczności, które mogą stać się przyczynkiem do dalszej pracy: wizyt studyjnych, grup roboczych, warsztatów, działań w przestrzeni publicznej.
Podejmujemy tematy ważne i bazując na doświadczeniu zaproszonych gości, staramy się odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.