Sopocka Parada Rowerowa Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Sopocka Parada Rowerowa Opinie (7)

  • środa, 11 listopada 2015, godz. 13:15
  • Lokalizacja
    Sopot

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszą na Pomorzu, sopocką, rowerową paradę niepodległości. Zbiórka uczestników o godz.13:15 w parku przy ul. Armii Krajowej na wysokości Wydziału Zarządzania UG. O 13:30 zwarty peleton przyłączy się do przejazdu pojazdów zabytkowych organizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną i wraz z nimi stworzy kolorową, patriotyczną kolumnę.

To pierwszy tego typu przejazd w Sopocie i z tego, co wiem jedyny w Trójmieście - komentuje Krzysztof Jałoszyński, sopocki podinspektor ds. komunikacji rowerowej - Wierzę, że frekwencja dopisze i razem wszyscy poczujemy niesamowity patriotyczny nastrój. Będzie to też jedyna w swoim rodzaju okazja, by przejechać się na co dzień zamkniętą ul. Bohaterów Monte Cassino - dodaje.

Na zachętę miasto przygotowało 300 kompletów biało-czerwonego oświetlenia rowerowego, a każdy z uczestników otrzyma książeczkę z propozycjami wycieczek rowerowych po Sopocie i okolicach.

Po paradzie, która zakończy się na Placu Przyjaciół Sopotu, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w przejażdżce śladami historii Sopotu. W programie m.in. najstarszy zachowany budynek w Sopocie, trasa dawnego tramwaju konnego, Wielka Gwiazda i ruiny tamtejszej restauracji a także pozostałości leśnego kompleksu sportowego (m.in. 2 skocznie narciarskie, stadion lekkoatletyczny, tor saneczkowy, stok narciarski na Łysej Górze). Zakończenie przejażdżki planowane jest około 16:00 w okolicach Opery Leśnej.

Prosimy uczestników parady o wzbogacenie odzieży w akcenty patriotyczne.

Więcej informacji:
Krzysztof Jałoszyński
Podinspektor ds. Komunikacji Rowerowej
tel.: +48 58 521 36 62

Przeczytaj także