stat
Impreza już się odbyła

Termin Fringe theatre narodził się w 1948 w Edynburgu, z myślą o teatrze alternatywnym, by oddzielić go od oficjalnej selekcji festiwalowej. Współcześnie "Fringe" odnosi się do multidyscyplinarnych, niekonwencjonalnych działań artystycznych. Festiwale Fringe przyjmują wiele postaci i rozwijają zróżnicowane modele w zależności od zakątka świata.

lip'25 10-13

czwartek - niedziela

Gdańsk
Wstęp wolny
Pierwsza edycja Sopot Fringe Festiwal odbyła się 13 sierpnia 2011 w przestrzeni miasta Sopot.

Udział w festiwalu może zgłosić każdy, kto chce zaprezentować swoją twórczość, wypowiedzieć się artystycznie lub po prostu skonfrontować z publicznością. Nie ma żadnych ograniczeń związanych z wiekiem, narodowością, dziedziną sztuki, itp.

Rejestracja uczestników festiwalu będzie odbywać się przez internet, formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Aby ułatwić rejestrację twórcom, wyszczególniliśmy 35 obszarów działań kreatywnych w których zakresie można zgłaszać swój udział, ale także pozostawiliśmy furtkę, aby mogły się rejestrować osoby, które swej twórczości, nie będą w stanie zakwalifikować się do żadnej z dziedzin wymienionych w formularzu. Wśród proponowanych dziedzin ekspresji, po za tradycyjnymi takimi jak, teatr, taniec czy malarstwo znalazły się też takie jak działania kulinarne, gry uliczne, debaty, dziwactwa, kolekcjonerstwo, rękodzieło, spacery.

Poza częścią obejmującą kiermasz sztuki i rękodzieła, rejestracja i udział w festiwalu będzie bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich kreatywnych entuzjastów kultury i działań artystycznych do aktywnego współtworzenia trzeciej edycji Sopot Fringe Festival - demokratycznego festiwalu sztuki.

Rekrutacja trwa od 15 marca do 14 lipca.

REJESTRACJA

"Sercem" festiwalu, jak w zeszłych latach, będzie unikalna przestrzeń Zatoka Sztuki - zarówno sale wewnętrze, jak i przestrzeń plażowa.

Zachęcamy do pozyskiwania własnych miejsc występu w obrębie Sopotu, oddających specyfikę Państwa działań artystycznych. Służymy także pomocą, w miarę możliwości, w pozyskaniu pożądanej przez artystów przestrzeni.

Wpisowe za udział w festiwalu dla działań niegenerujących zysków finansowych (występy, performanse, itd.) wynosi 20 zł. Ta symboliczna suma umożliwi szeroką promocję artystów i festiwalu (broszury, plakaty, reklamy w mediach ogólnopolskich i regionalnych), odpowiednie nagłośnienie/obsługę techniczną oraz możliwość prezentacji w różnorodnych przestrzeniach miasta.

Wpisowe za udział w kiermaszach modowych i rękodzielniczych (dla działań generujących zyski) wynosi 100 zł.