Weekendowy spacer architektoniczny po Gdańsku i Sopocie z Leszkiem Szurkowskim to wyjątkowa okazja, by spojrzeć na miasto z perspektywy obiektywu pod okiem specjalisty. Uczestnicy warsztatu Akademii Nikona, który obędzie się w dniach 20 - 21 marca, zapoznają się
z podstawowymi problemami związanymi z fotografowaniem architektury i wnętrz, a także otrzymają praktyczne porady i wskazówki.
Dwudniowy warsztat jest skierowany do początkujących i średniozaawansowanych użytkowników lustrzanek cyfrowych dowolnej marki, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę, a także nauczyć się patrzeć na miasto i architekturę oczami profesjonalnego fotografa.
Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas pierwszej uczestnicy zapoznają się ze sprzętem potrzebnym do fotografowania architektury oraz teorią związaną z tematem. Druga pozwoli na praktyczne opanowanie podstaw pozwalających na fotografowanie dowolnych motywów architektonicznych oraz zapoznanie się z problemami, jakie mogą pojawić się podczas próby uchwycenia okiem obiektywu charakteru miejskiej przestrzeni czy wnętrz.
Specjalnym punktem programu jest nauka robienia zdjęć podczas "magicznej pory" zmierzchu oraz
w nocy. Prowadzący zada także ćwiczenia do wykonania, a następnie je oceni i poradzi, jak uniknąć ewentualnych błędów.
Leszek Szurkowski jest autorem nagradzanych książek i albumów o fotografii architektury, którego prace zdobiły łamy najbardziej prestiżowych publikacji jak m.in. Graphis Photo, Communications Art Magazine, Graphic Excellence USA, Studio Magazine, Masters of Photography, APA Awards Book, How, Applied Arts i Photo District News. Wykładowca był także uczestnik ponad 150 wystaw krajowych
i międzynarodowych oraz 55 indywidualnych. Z firmą Nikon współpracuje w ramach Akademii Nikona, prowadząc warsztaty, kursy oraz fotoekspedycje oraz w ramach projektu nIKONY FOTOGRAFII.
Szczegółowe informacje na temat warsztatu oraz autora dostępne na: Akademia Nikona - Spacery Architektoniczne.
Kurs obejmuje:
* zapoznanie się z podstawową wiedzą teoretyczną (na temat perspektywy, kompozycji, oświetlenia);
* wybór i przygotowanie sprzętu (dobór optyki do fotografowania architektury);
* ćwiczenia praktyczne w terenie;
* prezentację i omówienie wykonanych zdjęć;
* podstawową korektę w programie do edycji zdjęć.
Dzień pierwszy
Przed południem:
* zapoznanie się ze sprzętem potrzebnym do fotografowania architektury,
* omówienie teorii związanej z tematem.
Po południu:
* zajęcia w terenie: Gdańsk (w tym: magiczna pora i zdjęcia nocne).
Dzień drugi
Przed południem:
* zajęcia w terenie: Gdańsk, Sopot.
Po południu:
* omówienie zdjęć Uczestników, wstępna obróbka i druk prac uczestników.