Star Challenge - bieg po schodach Olivia Business Centre Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

1 grudnia po raz drugi wspólnie zmierzymy pomoc piętrami. Areną Star Challenge - pierwszego w Polsce Północnej wyścigu po schodach będzie najwyższy w regionie budynek Olivia Star. Zawodnicy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter o łącznej liczbie 723 schodów.

cze 18-19

sobota - niedziela, g. 6:00

Gdańsk
lip 2-3

sobota - niedziela, g. 8:00

Gdynia,
Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach. Star Sprint, w którym zawodnicy ścigać się będą z poziomu zero, finiszując na 34. Star Ultra podczas którego uczestnicy pokonają 34 piętra trzy razy, Mundurowy Star Sprint wymagający zmierzenia się z dystansem Sprint w pełnym umundurowaniu i Star Challenge, gdzie przez 120 minut należy przebiec, jak najwięcej pięter. Rywalizację zamknie Puchar Rezydentów Olivia Business Centre, w którym 3 osobowe zespoły firmowe powalczą o unikatowe trofeum wykonane przez Niewidome Dzieci z Ośrodka w Sobieszewie.

- Celem wyścigu Star Challenge jest pomoc. Każdy, kto stanie na starcie i pokona poszczególne piętro Olivia Star wesprze tym samym podopiecznych Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego i Niedowidzącego w Sobieszewie. Uzyskana kwota pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci będących pod opieką placówki - tłumaczy Dagmara Rybicka Communication Manager Olivia Business Centre. - Skala trudności i wyjątkowość wyzwania Star Challenge sprawiają, że sportowe oblicze Gdańska nabiera nowego wymiaru, a dla biorących udział w rywalizacji śmiałków chwila startu staje się wielką próbą charakteru i sprawdzianem możliwości. Popularność pierwszej edycji wydarzenia umocniła nas w przekonaniu, że Star Challenge na stałe wpisze się w przedświąteczną tradycję miasta, przyciągając na start wielu zawodników z całej Europy - dodaje Rybicka.

Ambasadorem biegu jest po raz drugi Piotr Łobodziński, najbardziej utytułowany Towerrunner globu. Mistrz Świata, Europy i Polski oraz 4-krotnym zdobywca Pucharu Świata jest również zwycięzcą słynnych biegów na Emipre State Building w Nowym Jorku oraz na Wieżę Eiffla w Paryżu.

- Obok niego pojawi się Piotr Suchenia - zwycięzca najbardziej ekstremalnych maratonów na obu biegunach, który jest również Drużynowym Mistrzem Świata z Perth. W tak utytułowanym gronie obecność Blanki Turskiej wcale nie jest przypadkowa. Jedna z najpiękniejszych polskich drifterek wywalczyła w tym roku v-ce Mistrzostwo Polski w klasie Women, plasując się na podium Pucharu Polski Drift Open. Jak podkreśla, wierzy w siłę Star Challenge dlatego po raz drugi sygnuje bieg, będąc jednocześnie na liście startowej, w drodze po rekord - wyjaśnia Maciej Olszewski Project Manager Olivia Sports.

Ten wyścig to także moc niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Kibiców tej edycji na starcie zaskoczą hokeiści Lotosu PKH Gdańsk, którzy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter w rekordowym czasie i pełnym osprzęcie meczowym.

Tegoroczną edycję po drugiej stronie sportowego "medalu" wspierają artyści. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu 14 listopada na zaproszenie Alicji Stańskiej w Stańska Art Galery w Warszawie mali podopieczni Ośrodka wykonają rzeźbę, która będzie najważniejszym trofeum tegorocznej edycji i trafi w ręce najszybszej sztafety w Pucharze Rezydentów Olivia Business Centre. Współtwórcami tego wyjątkowego dzieła są rzeźbiarka Miłosława Skoczek - Śliwińska i Grzegorz Cysewski, jedyny w Polsce przedstawiciel nurtu Diesel Punk.

Star Sprint
Podstawowa, dobrze Wam znana kategoria. Polega na pokonaniu 34 pięter najwyższego budynku w północnej Polsce, w jak najkrótszym czasie. Kto podejmie się wyzwania?

Star Ultra
34 piętra to za mało? Te kilkaset schodów to dla Ciebie lekka rozgrzewka? Kategoria Star Ultra jest właśnie dla Ciebie! Pokonaj klatkę schodową budynku Olivia Business Centre 3x. Odważysz się?

Mundurowy Star Sprint
to nasz ukłon w kierunku wszystkich wspaniałych ludzi, którzy na co dzień gotowi są nieść pomoc innym, często ryzykując swoje zdrowie i życie. Serdecznie zapraszamy członków służb mundurowych, którzy chcą się sprawdzić, do wzięcia udziału w kat. Mundurowy Star Sprint. Strażacy, Ratownicy medyczni, Policjanci, Żołnierze... Czekamy!

Star Challenge
Nazwa Wam dobrze znana, zasady jednak nieco inne. 34 piętra, 723 schody, 180 metrów, Ile razy uda Ci się pokonać je w 120 minut? W tej kategorii nie my narzucamy ilości pięter do zdobycia. WY sami zdecydujecie, na którym poprzestać!

Program minutowy:

08:30 Start kat. Star Challenge
08:30 - 13:00 Praca biura zawodow
09:00 Start kat. Star Sprint
10:00 Start kat. Mundurowy Star Sprint
10:20 Start kat. Star Ultra
 
Regulamin


Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego.

W gronie Partnerów witamy II edycji są Do Sport Now, Advertis, Bergson, MacLife, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi i BMG Goworowski.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki i magazyn Together rodzinna strona miasta.

Są z nami: gdansk.pl, Radio Eska, Radio Złote Przeboje.
Star Challenge 2019 zostanie rozegrany pod egidą TOWERRUNNING World Association.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia http://www.starchallenge.pl/, oficjalnym profilu na FB https://www.facebook.com/events/307281409872176/

Archiwalne edycje imprezy