Toyota Sopot Match Race 2007 Molo w Sopocie Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Toyota Sopot Match Race 2007 Opinie (1)

gru 5

sobota, g. 5:00

Gdańsk, ul. Kościerska
wrz'21 11

sobota, g. 10:00 - 14:00

Gdańsk, Park Reagana
Impreza tej rangi rozgrywana jest w Polsce po raz pierwszy. Doświadczenie w organizacji imprez żeglarstwa meczowego jakim dysponuje Sopot Match Racing Center, stali partnerzy Centrum oraz doskonała współpraca z sopockim magistratem - wszystko to poparte zostało staraniami Polskiego Związku Żeglarskiego co w konsekwencji doprowadziło do przyznania organizacji imprezy.

W regatach weźmie udział 12 ekip z 11 europejskich krajów. Czteroosobowe załogi ścigać się będą w pojedynkach 'jeden na jeden' na identycznych jachtach pełnomorskich klasy Diamant 3000, które dostarcza SMRC. Wszystkie wyścigi rozgrywane będą około 50 metrów od sopockiego molo. Dziennie planuje się rozegrać około 25 pasjonujących dwudziestominutowych wyścigów, w których różnice pomiędzy jachtami liczone są najczęściej w metrach. Walka na wodzie jest niezwykle widowiskowa i dostarcza ogromnych emocji kibicom na molo jak i zgromadzonym przed telewizorami. Przebieg wyścigów transmitować będzie TV Polsat. Regaty można będzie również oglądać w Internecie.

Tegoroczne regaty to nie tylko znaczące wydarzenie sportowe. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących zawody staną się także ciekawym wydarzeniem towarzysko kulturalnym. Wszystkie imprezy towarzyszące odbywać się będą w klubie SefiniR - Yacht Club, Music & Restaurant - najnowszej siedzibie SMRC zlokalizowanej bezpośrednio na końcu sopockiego molo.