stat
Impreza już się odbyła
lis 5

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 139 zł
Walery Galendiejew w Polsce

W kwietniu tego roku (18-28) w Sopockiej Scenie Off de BICZ poprowadzi warsztaty Walery Galendiejew, wybitny twórca teatralny: reżyser, pedagog i teatrolog, obecnie wicedyrektor artystyczny Małego Teatru Dramatycznego w St-Petersburgu, jednej z najważniejszych scen teatralnych Rosji, bliski współpracownik Lwa Dodina. Galendiejew jest doświadczonym pedagogiem i twórcą własnej metody pracy z ciałem, głosem i oddechem. Od 1999 roku jest dziekanem Wydziału Mowy Scenicznej petersburskiej Akademii Teatralnej, a od 1979 stałym trenerem głosu i ciała w teatrze Dodina. Prowadził tzw. „masterclasses” w Rosji i zagranicą (USA, Anglia, Francja, Włochy, Japonia, Węgry, Estonia) oraz warsztaty dla Unii Teatrów Europy. Jest również autorem publikacji o Niemirowiczu-Danczence, Stanisławskim i Dodinie.
Galendiejew po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Warsztat, który poprowadzi zatytułowany „Teatr relacji” skupia się na problemie relacji pomiędzy postacią i innymi uczestnikami akcji scenicznej, różnych wymiarów rzeczywistości w dramacie. Podczas sesji treningowych z oddechu i głosu, w oparciu o tekst „Trzech sióstr” Czechowa, uczestnicy będą określali relacje wewnątrz dramatu, poszukiwali oddechu i głosu postaci.
28 kwietnia o 19.00 odbędzie się pokaz otwarty efektów pracy – sceny z „Trzech sióstr” Czechowa w wykonaniu aktorów z całej Polski.

Małe kalendarium z życia twórcy:
 urodzony w 1946 roku w Nowogrodzie.
 1965 – ukończył Akademię Teatralną jako aktor teatralny i filmowy
 1971 – ukończył Wydział Krytyki Teatralnej Akademii Teatralnej w St. Petersburgu
 1975 – magisterium na Wydziale Mowy Scenicznej
 1991 – doktorat, profesor Akademii Teatralnej w St. Petersburgu
 Od 1979 roku stały nauczyciel mowy scenicznej i treningu fizycznego Małego Teatru Dramatycznego w St-Petersburgu,
 Od 1999 roku dziekan Wydziału Mowy Scenicznej w petersburskiej Akademii Teatralnej
 Od 1999 roku Wicedyrektor Artystyczny Małego Teatru Dramatycznego (mającego status Teatru Europy), gdzie wyreżyserował: „ Króla Lira”, „Mewę”, „Zwrócone strony” oraz „Chevengur”.


Cena warsztatów: 750 zł
Grupa warsztatowa będzie miała 14 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem przyjęcia na warsztaty jest dokonanie wpłaty w wysokości 400 zł na konto Sopockiej Sceny Off de BICZ do dnia 30 marca 2006 roku.

Organizator nie zapewnia noclegu i wyżywienia (ale może pomóc w ich zorganizowaniu).

Sopocka Scena Off de BICZ, al. Mamuszki 2, Sopot
tel. 058 555 22 34 lub 0609 690 038, sopockasa@sopot.pl, www.offdebicz.sopot.pl