stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty "Wyznacz granicę"

Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w projekcie, który na celu ma zapewnienie wsparcia dla kobiet będących w bliskiej relacji z osobą uzależnioną od alkoholu i doświadczających przemocy.

KOMPLEKSOWE WSPARCIE KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM

Jeśli:

- wiesz lub podejrzewasz, że ktoś z twoich bliskich jest uzależniony lub nadużywa alkoholu,
- doświadczasz ze strony tej osoby któregokolwiek z zachowań, takich jak: obwinianie, krytykowanie, wyzywanie, manipulowanie, naruszanie twojej fizycznej nietykalności, zabieranie lub wydzielanie pieniędzy, izolowanie od innych ludzi, kontrolowanie,
- twoje życie jest podporządkowane nadużywaniu alkoholu przez bliską ci osobę i próbom udzielania jej wsparcia,
- odczuwasz poczucie winy, bezsilność, wstyd, osamotnienie, lęk, masz niskie poczucie własnej wartości,
- chcesz zmienić swoją sytuację, dowiedzieć się, jakie masz prawa, wzmocnić się, poznać osoby o podobnych problemach, zwiększyć swoją wiedzę dotyczącą uzależnienia od alkoholu i przemocy
to kompleksowe wsparcie może być tym, czego potrzebujesz!

W ramach projektu oferujemy:

- indywidualne porady psychologiczne,
- indywidualne porady prawne,
- warsztaty "PO MOC" dla kobiet,
- warsztaty "Wyznacz granice".

Wszystkie formy wsparcia są dostępne całkowicie za darmo i dobrowolnie. Jedna osoba może wziąć udział we wszystkich formach wsparcia lub tylko w niektórych - w zależności od jej potrzeb. Udział w projekcie jest możliwy po odbyciu indywidualnej konsultacji wstępnej.

WARSZTATY "WYZNACZ GRANICĘ"

Na każdy cykl warsztatów skłąda się 5 spotkań o następujących tematach: stres i jego wpływ na życie, metody relaksacyjne, asertywność w praktyce, skuteczna komunikacja i wyznaczanie granic. Warsztaty obejmują naukę technik relaksacyjnych służących łagodzeniu stresu, naukę praktycznych technik radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz skutecznej, asertywnej komunikacji. Uczestniczki otrzymają wsparcie w uwolnieniu się od nagromadzonych napięć psychicznych, w pogłębieniu samoakceptacji, ufności we własne siły i możliwości, a także w procesie wyznaczania granic osobistych oraz w nawiązywaniu poprawnych relacji, wolnych od przemocy.

Jeden cykl warsztatów to 5 spotkań, każde po 4 godziny.

Kiedy:
I cykl: 16.10 23.10, 30.10, 6.11, 13.11.
II cykl: 20.11 27.11, 4.12, 11.12, 18.12.
Godziny: 16:00-20:00 lub 16.30-20.30 lub 17:00-21:00 (do ustalenia z uczestniczkami).
Prowadzenie: psycholog Oliwia Górko.
Liczba miejsc w jednym cyklu warsztatów: 8-15.

Prowadząca warsztat:
Psycholog Oliwia Górko
- absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie. Oprócz wielu szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej oraz pracy z osobą w kryzysie (min. Interdyscyplinarne szkolenie dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy), ukończyła również I stopień szkolenia z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Sopocie. W trakcie rozwoju ścieżki terapeutycznej - I rok szkoły psychoterapii i terapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPP) od 2017 roku. W trakcie szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium. Ponadto psycholog w Centrum Praw Kobiet, gdzie rozpoczynała swoje doświadczenie zawodowe w roku 2016. Ukończyła z wyróżnieniem program stażowo-wolontaryjny organizowany przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, gdzie obecnie pracuje w projekcie dyżurów interwencyjnych jako wsparcie służb na terenie miasta Gdańsk - sekcja ratowników dziecka oraz pełni rolę psychologa - interwenta podczas dyżurów nocnych. Trenerka umiejętności miękkich oraz animatorka społeczności lokalnej.

Zapisy:

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu: 58 341 79 15 lub w biurze Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11/2 w godzinach pracy biura (poniedziałek-czwartek 10:00-18:00, piątek 10:00-15:00).
Projekt trwa do końca 2018 roku.

Więcej informacji:

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/249349868984033/
Profil CPK Gdańsk na portalu Facebook: https://www.facebook.com/Centrum-Praw-Kobiet-Oddzia%C5%82-Gda%C5%84sk-165543556929583/
Strona internetowa: https://www.cpk.org.pl

Projekt sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy