Widzialne Głosy. Młoda fotografia koreańska dzisiaj Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Widzialne Głosy. Młoda fotografia koreańska dzisiaj

Zapraszamy na wystawę "Widzialne głosy. Młoda fotografia koreańska dzisiaj". Kurator: Kyungwoo Chun, Artyści: Youngho Jeong, Seungwon Jung, Doyoung Kim, Jihee Kim, Hyeonwoo Lee, Yeeeun Lee, Sungjun Lim, Sunyoung Park, Taejun Yun.

Wernisaż odbędzie się 23.09 o 18.00 w CSW ŁAŹNIA 1 / Gdańsk Dolne Miasto
Wystawa będzie dostępna 23.09-07.11.2021


Wystawa ukazuje wybór najnowszych fotografii współczesnych młodych koreańskich artystów, którzy tworzyli nowe prace w ramach covid19 circumstance w 2020 i 2021 roku. Główną ideą projektu było udostępnienie nowo powstałych fotografii i prac wideo innym ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej podczas pandemii. Artyści starali się znaleźć nowe, pozytywne postrzeganie świata w obecnej sytuacji i własnym życiu w czasie, gdy żyli z dala od innych w ograniczonych warunkach. Drobne rzeczy w życiu codziennym, zwykłe przestrzenie, rodzina, kontakt z innymi ludźmi stały się wówczas najcenniejsze.

Prace zostały wykonane m.in. w prywatnych pokojach artystów, wśród rodziny, w wyimaginowanej przestrzeni online czy w przestrzeni publicznej. Wystawa ukazuje różnorodność artystycznych refleksji młodych koreańskich twórców i ich eksperymentalny sposób tworzenia, którym pragną podzielić się z polską publicznością.