Wieczór Niepodległości Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wieczór Niepodległości Opinie (6)

Wydarzenie w ramach

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Paradę poprzedzi Wieczór Niepodległości. W jego ramach kilkadziesiąt gdańskich restauracji przygotuje co najmniej jedno specjalne danie (lub napój), inspirowane narodowymi barwami albo historią i tradycją, sprzedawane w specjalnej cenie. Lokale zostaną także specjalnie przystrojone.

SPRAWDŹ MENU

W ubiegłym roku to udało się świetnie: lokale były pełne gości, dania smaczne a ceny atrakcyjne. Oferta obowiązywała zresztą nie tylko w wieczór 10 listopada ale również przez cały dzień 11 listopada. W tym roku ma być podobnie. (Organizatorzy zapraszają wszystkich restauratorów, zainteresowanych włączeniem się te działania na spotkanie w dniu 18 października o godz. 11:00, w sali 107 Urzędu Miejskiego, tel. 505 142 007).

Organizatorzy przywołują przykład irlandzkiego święta narodowego: dnia Św. Patryka, który jest obchodzony na całym świecie. Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby cały świat świętował nasze święto?!

Parada

XIV Parada Niepodległości zacznie się o godzinie 9:00 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 10:00 rozpocznie się przejście Parady ulicami: Podmłyńska - Wielkie Młyny - Rajska - Jana Heweliusza - Korzenna - Kowalska pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam też, około godziny 11:15 nastąpi część oficjalna wydarzenia.

Zakończenie uroczystości przewidujemy na godzinę 11:45, po czym zachęcimy zebranych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w Bazylice Mariackiej.

Część uczestników, w tym grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne, udadzą się natomiast na Targ Węglowy gdzie będą prezentować się szerokiej publiczności, tam też stanie scena na której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Przeczytaj także