Wiosłowanie dla WOŚP Matarnia Park Handlowy Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Wiosłowanie dla WOŚP

Drugie miejsce to dla Gdańska za mało, dlatego miasto po raz kolejny weźmie udział w próbie pobicia rekordu Polski w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim - akcji towarzyszącej finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

gru 13

niedziela, g. 9:30 - 14:00

Gdynia Witomono, 2 Morskiego Pułku Strzelców
Wydarzenie to próba pobicia przez Gdańsk rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin "przepłyną" na jednym urządzeniu dystans 500 m. Aby wziąć w nim udział należy pojawić się w Parku Handlowym Matarnia w niedzielę 14 stycznia, w godzinach od 9.00 do 19.00.

- Ergometr wioślarski, na którym będziemy bić rekord oraz inne urządzenia do treningu, znajdą się w pasażu handlowym w centrum - mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. - Do wiosłowania zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Każdy, kto będzie się tego dnia z nami bawił, otrzyma pamiątkowy imienny certyfikat.

W ubiegłym roku Gdańsk zajął 2. miejsce z wynikiem 270 osób, które przepłynęły łącznie dystans 135 000 km. Tym razem będziemy walczyć w czasie rzeczywistym z Warszawą, Lublinem, Bydgoszczą, Poznaniem i Toruniem. Wyniki będą prezentowane na tablicach znajdujących się w centrum oraz w internecie.

Punktem kulminacyjnym wiosłowania (godz. 14.00) będzie sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i polityków. Obecność potwierdzili m.in. Adam Korol, Piotr Cieśla, Artur Siódmak czy zastępca Prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak.

Program:

09.00 Rozpoczęcie Bicia Rekordu, Otwarcie Galerii - rozpoczęcie wyścigów dla publiczności
11.00 Powitanie, oficjalne otwarcie imprezy
11.00 Sztafety drużyn futbolu amerykańskiego
14.00 Wyścigi VIP - sztafeta gwiazd
14.40 Dalsza część wiosłowania
19.00 Zakończenie Bicia Rekordu Polski, zakończenie akcji.


Przez cały dzień będzie odbywać się również zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj także