Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Without music I am nothing (12 opinii)

teatr tańca
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
11 marca 2016
5.3
3 oceny
Twoja ocena to: 5
Without music I am nothing

Wereszczyński i La Época tworzą spektakl nie tylko z kartek prawdziwej historii: tworzą go, łącząc różne gatunki i konwencje teatralne, odmienne techniki tańca i style muzyczne, gdzie afro kubańskie, latynoskie rytmy łączą się z rumbą, mambo-salsą i baletem przy gorących rytmach energetyzującej, akustycznej muzyki. To dziki teatralny karnawał, pełen tańca, zabawy i pozytywnej energii.

WITHOUT MUSIC I'M NOTHING to taneczny manifest pełen pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca! Ma inspirować do odważnego przekraczania sztywnych granic i spełniania marzeń.

Fuzja dwóch ciał, dwóch żywiołów, dwóch sztuk, dwóch miast, zderzenie dwóch energii: Nowego Jorku i Gdyni! Josué Joseph La Época, nowojorczyk, który tańczy muzykę. Twórca stylu tańca, w którym to on może decydować o jego charakterze... Przemek Wereszczyński niewyczerpane ciało i dusza Gdyni osadzone w gorących rytmach.

Reżyseria i choreografia: Josue Joseph La Epoca oraz Przemysław Wereszczyński
Muzyka: Josue Joseph La Epoca
Światło: Marzena Chojnowska

Tańczą: Josue Joseph La Epoca, Przemysław Wereszczyński i Vilde Valldal Johannessen

-----
Informacje o twórcach:

Przemek Wereszczyński - eklektyczny tancerz, aktor, choreograf i dyplomowany pedagog tańca. Inspirujący nie tylko ruchem, ale i charyzmą i osobowością. Założyciel jednej z największej w Polsce szkół salsy "The Salsa Kings". Choreograf "You Can Dance" w Polsce i na Ukrainie, "Tańca z Gwiazdami" i "Fabryki Gwizd". Asystent głównego choreografa oraz tancerz filmu "Kochaj i tańcz". Wice Mistrz Świata w Salsie, Mistrz Polski w Salsie, II Wice Mistrz Polski w zawodowym tańcu towarzyskim.

Josué Joseph La Época - nowojorski muzyk, wielokrotnie nagradzany kompozytor (ERS Salsa Grammy Award), producent, reżyser oraz dyrektor La Epoca, gdzie propaguje wiedzę o salsie, jej korzeniach, twórcach, odmianach i tworzących ją rytmach. Tańczy Mambo, Rumbę i Salsę. Jest synem Alfonso "El Panameno", basisty legendarnych nowojorskich orkiestr, słynnej Ballroom Palladium, występującego z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Arsenio Rodriguez, Machito czy Johnny Pacheco. Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi zajęcia w studiach tańca i na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Recenzja Trojmiasto.pl