XI Euro Chamber Music Festival Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Euro Chamber Music Festival Gdańsk

Euro Chamber Music Festival Gdańsk to największy w Polsce festiwal muzyki kameralnej. Międzynarodowa impreza świętuje w tym roku swe dziesięciolecie. Rok 2012. Euro 2012. Pamiętamy, świat żył mistrzostwami piłki nożnej, które miały miejsce w Polsce i w Ukrainie... Narodził się wówczas ECMF - przebiegał pod hasłem Przyjaciele grają razem ! Dekadę później oczy i serce świata ponownie skierowane są w stronę naszego zaprzyjaźnionego sąsiada.

Przyjaciele grają dalej. XI edycja Euro Chamber Music Festival Gdańsk, będzie wyjątkowym jubileuszem, w którym nie zabraknie symboli ; bądź to dzięki refleksji i zadumie z prezencją Mirosława Baki, bądź to poprzez światły dowcip (chyba że satyrę) Artura Andrusa. Przede wszystkim nie zabraknie pięknej i odkrywczej muzyki - tej z przeszłości jak i teraźniejszości - w nietuzinkowych miejscach, nie zabraknie także młodych talentów, emocji, inspiracji i rzecz jasna, mistrzowskiej kameralistyki.
PROGRAM

19.6 | 18:00 | Nadbałtyckie Centrum Kultury - Korzenna 33/35

VIII NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH
KONCERT LAUREATÓW / RECITAL MISTRZÓW
Wyk. Ramón Jaffé - wiolonczela, Arnaud Kaminski - skrzypce, Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
w programie: Schubert, Sainte-Colombe, Marais, Jaffé | WSTĘP WOLNY

21.6 | 14:00 | Europejskie Centrum Solidarności - pIac Solidarności 1
NEVER AGAIN !
Wyk. Capella Bydgostiensis, Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka, Arnaud Kaminski - skrzypce
w programie: Mozart, Haydn, Barber, Hindemith, Cieślik | WSTĘP WOLNY

22.6 | 19:30 | Nadbałtyckie Centrum Kultury - Korzenna 33/35
ARTUR ANDRUS KAMERALNIE | BILETY: 120 PLN na interticket.pl
Wyk. Artur Andrus - śpiew, tekst
Wojciech Stec - fortepian, Łukasz Borowiecki - kontrabas
w programie: autorskie piosenki Artura Andrusa w wigilię Dnia Ojca

25.6 | 18:30* | Kościół św. Wojciecha - Trakt Świętego Wojciecha 440
4 PORY KAŻDEGO ROKU
Wyk. Arnaud Kaminski - skrzypce, Kwartet TOS
w programie: 4 pory roku Antonio Vivaldiego | WSTĘP WOLNY

26.6 | 17:30 | Bazylika św. Mikołaja - Świętojańska 72
DOLOROSA
Wyk. Magdalena Kulig - mezzosopran, Maciej Zimka - akordeon
w programie: Mahler, Pergolesi, Scarlatti, Händel | WSTĘP WOLNY

26.6 | 18:00 | Nadbałtyckie Centrum Kultury - Korzenna 33/35
VIII POLISH RISING MUSIC STARS
Wyk. Orkiestra Polskiej Filharmonii Młodych pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej, Zoja Syguda - skrzypce, Piotr Czerwiński, Kacper Kukliński - fortepian, Estera Laskowska - klawesyn
w programie: Chopin, Beethoven, Wieniawski, Benda | WSTĘP WOLNY

2.7 | 19:00 | Oblackie Centrum Edukacji i Kultury - Elżbietańska 9/10
HORIZONS
Wyk. Julien Moquet - skrzypce, Marion Abeilhou - altówka
w programie: Bach, Mozart, Haydn, Dvořák , Sibelius | WSTĘP WOLNY

10.7 | 14:15* | Parafia pw. Bożego Ciała - Piecewska 9
MOZART & IMPROWIZACJE
Wyk. Patryk Podwojski, Mateusz Rzewuski - organy
w programie: Mozart, Podwojski, Rzewuski | WSTĘP WOLNY

10.7 | 18:00 | Muzeum II Wojny Światowej - plac Władysława Bartoszewskiego 1
POEZJA UKRAINY
Wyk. Mirosław Baka - recytacja, Michał Nowak, Arnaud Kaminski - skrzypce,
Marta Wroniszewska - altówka, Karol Wroniszewski - wiolonczela
w programie: utwory i poezje ukraińskich twórców | WSTĘP WOLNY

17.7 | 18:00 | Nadbałtyckie Centrum Kultury - Korzenna 33/35
DREAMLOVER
Wyk. Joan Marti-Frasquier - saksofon barytonowy, Albena Petrovic-Vratchanska - fortepian
w programie: Petrovic-Vratchanska | WSTĘP WOLNY

24.7 | 12:45* | Kościół św. Katarzyny - Profesorska 3
INTEGRAL
Wyk. Jozef Luptàk - wiolonczela
w programie: 6 suit na wiolonczelę solo Johana Sebastiana Bacha | WSTĘP WOLNY

24.7 | 18:00 | Nadbałtyckie Centrum Kultury - Korzenna 33/35
BALET, SKRZYPEK I PIANISTKA
Wyk. Lorenzo Rovati - skrzypce, Antonia Valente - fortepian
w programie: Strawiński, Respighi, Głazunow | WSTĘP WOLNY

28.7 | 18:00 | Olivia Star - aleja Grunwaldzka 472
MUZYKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Wyk. Duo del Gesù
w programie: autorskie aranżancje oraz zadedykowane utwory zespołowi z okazji 10-lecia ECMF | WSTĘP WOLNY**

29.7 | 19:00 | Oblackie Centrum Edukacji i Kultury - Elżbietańska 9/10
BASSI ? SI !
Wyk. Alenka Piotrowicz - wiolonczela, Artur Piotrowicz - kontrabas
w programie: Rossini, Offenbach, Dragonetti, Antoniotti, Pleyel | WSTĘP WOLNY

30.7 | 20:00 | Bazylika św. Mikołaja - Świętojańska 72
W CÉNI BÒŻËCH SKRZIDŁÓW
Wyk. Marzena Michałowska - sopran, Sławomir Bronk - konratenor, Maciej Zakrzewski - organy
w programie: Diesner, Rocławska-Musiałczyk | WSTĘP WOLNY

Festiwal dofinansowany ze środków Miasto Gdańsk
Koncert inauguracyjny festiwalu dofinansowany ze środków Marszałka Województwa Pomorskiego
Organizator: Stowarzyszenie Artystów "Zdolni do Wszystkiego"

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Ars Sine Qua Non, Muzeum II Wojny Światowej, Oblackie Centrum Edukacji i Kultury

Od 2017 roku Mecenas Festiwalu: Hotel Number One by Grano - Grano Hotels
Sponsor Festiwalu: Restauracja Mamma Mia Zielona Pietruszka

Partner Honorowy: BIBUS MENOS
Partner Strategiczny: Presto. Muzyka Film Sztuka
Patronat medialny: trojmiasto.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Portal Miasta Gdańska Gdansk.pl
Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności, Olivia Star Top 32 p., EFFE 2022-2023, Fundacja Meakultura, Save the Music, przesluchania.com, Verden Foto, cameralmusic.pl, Restauracja Winne Grono, Restauracja Vidokówka 32 piętro, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Zespół Szkół Muzycznych Gdańsk-Wrzeszcz, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie.

Informacja o biletach

Biletowany jest tylko koncert z Arturem Andrusem 22 czerwca.