Zrównoważone hotelarstwo | Wykład UrbanLab Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zrównoważone hotelarstwo | Wykład

UrbanLab zaprasza na wykład Agaty Delmaczyńskiej Green Officer pt. Zrównoważone hotelarstwo nad Morzem Bałtyckim.

Styl, zasięg i częstotliwość naszego podróżowania ma duży wpływ na stan środowiska i wygląd malowniczych terenów, które odwiedzamy, a które łatwo ulegają zniszczeniu pod wpływem działalności człowieka. W jakim stopniu branża hotelarska negatywnie oddziałuje na środowisko? Poznamy dobre przykłady projektowania rozwiązań stosowanych w hotelach na całym świecie, m.in. w zakresie utrzymywania czystości, niemarnowania żywności, czy sprawiedliwego zatrudnienia. Dowiemy się jak odróżnić greenwashing od prawdziwych ekologicznych rozwiązań. Jak powinno wyglądać zrównoważone hotelarstwo nad Morzem Bałtyckim? Czy właścicielom hoteli powinno zależeć na dbaniu o przyrodę?

Agata Delmaczyńska -
pomaga organizacjom i firmom, związanym w szczególności z turystyką, w znalezieniu najlepszej drogi w obliczu zmian klimatu. Konsultuje w poszukiwaniach dopasowanych do czasu, miejsca, warunków i możliwości wprowadzania rozwiązań ekologicznych. Jest animatorką gry o klimacie Mozaika Klimatyczna międzynarodowego narzędzia stworzonego na bazie naukowych raportów klimatycznych IPCC, absolwentką Climate Reality Project oraz Ellen Mac Arthur Foundation. Organizuje spotkania Circular Economy Club Warsaw.

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu KLIMAT - interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Zapraszamy do UrbanLab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, Budynek IV (rotunda) Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wejście od ul. Stryjskiej/ SKM Redłowo. Więcej: https://urbanlab.gdynia.pl/kontakt/