stat
Impreza już się odbyła

Ponad 6000 kilometrów trasy, 2500 spotkań w 41 miastach, gotowa na wsparcie grupa 40 ambasadorów - organizatorów olimpiady "Zwolnieni z Teorii", ruszają w trasę po całej Polsce. Od jutra do 26 września odwiedzą ponad 10 szkół w Starogardzie, Gdańsku i Gdyni. Następnie spotkają się z młodzieżą 26 września o 17.00 w gdyńskiej kawiarni Kofeina.

Już ruszyła tegoroczna olimpiada "Zwolnieni z Teorii", która skierowana jest do licealistów i studentów w całej Polsce. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie w zespole własnego projektu społecznego. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami. Organizatorzy jednak wskazują na ważniejszy aspekt.

- To, co nas interesuje najbardziej to fakt, że młodzi ludzie przy okazji praktycznego zdobywania umiejętności pracy w zespole, przywództwa, negocjacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zarażają się chęcią robienia projektów społecznych. O to nam właśnie chodzi. Naszym marzeniem jest, aby każdy uczeń w tym kraju przeprowadził chociaż jeden projekt pro bono dla swojego otoczenia - mówi Marcin Bruszewski, członek zarządu fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady.

Od dziś ambasadorzy olimpiady ruszają w całą Polską, aby odwiedzić ponad 350 szkół podczas 2 tygodni spotkań. Będą zachęcać do wzięcia udziału w olimpiadzie i zalogowanie się na platformę ZwolnieniZTeorii.pl. - W ramach trasy ogólnopolskiej pięcioosobowe zespoły odwiedzą uczniów i studentów w wielu miastach. Będą mówić o tym, że warto czasami teorię odłożyć na bok i skupić się na praktycznym wymiarze wiedzy. Uczestnicy olimpiady Zwolnieni z Teorii mają szansę zdobyć umiejętności przyszłości, których nie nauczą się z książek - tłumaczy Bruszewski. Dotychczas z platformy skorzystało 30 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1000 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie aż 8 milionów Polaków.

Jak to działa w praktyce? Młodzi ludzie zbierają zespół i rozpoczynają projekt na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Robią projekt, korzystając z profesjonalnych narzędzi, otrzymują wskazówki online oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów i koleżanek. Następnie obserwują efekty swojej pracy - cieszą się pozytywną zmianą w swoim otoczeniu i odbierają międzynarodowe certyfikaty. Najlepsze projekty będą nagrodzone podczas gali finałowej w czerwcu, podczas której nagrody przyznają najwyższe władze państwowe: Prezydent i Premier RP.