Opinie (70) ponad 10 zablokowanych

 • Znowu to samo (8)
  Impreza na całego, więc można zablokować ulice, które są jedynymi ulicami dojazdowymi do osiedli.
  Brak jakiegokolwiek objazdu - ale co tam! Impreza!
  Miałeś plany? Pożegnaj się z nimi! Impreza!
  2 lata
 • Na stronie nie ma rozpiski godzinowej utrudnień drogowych jak to było w przypadku imprezy Cyklo.
  2 lata
  • Uwaga, mieszkańcy!
   Od tej imprezy, solidarnie wszystkie dzielnice będą odcięte od świata.
   Solidarnie będą cierpieć wszyscy!
   Nie będzie dzielnic gorszych i lepszych.

   Warszawka musi się zabawić!
   Hurrra!!!
   2 lata
  • jest, ale jest blokada i nie mogę podać linku :/ strona zawodów, zakładka kibice i dalej "zmiany w organizacji ruchu"
   2 lata
 • Zamknieta jedyna droga do dzielnicy (5)
  Na Pustkach cisowskich mieszka pewnie około 10 tysiecy osob jak mizna zamknąć jedyną drogę dojazdową na trzy godziny!!!! Czy w zwiazku z tym planowane jest usunięcię słupków na parking tesco tak aby umożliwić jakąś alternatywną drogę?
  Mieszkanka Gdyni
  2 lata
  • Co za problem zaparkować auto poza strefą zamkniętą i się kawałek przejść?
   2 lata
   • Tylko że ta "strefa zamknięta" to 5 dzielnic
    A kolejne 4 są otoczone trasą przejazdu. Komunikacji publicznej w tym czasie brak, SKM do tych dzielnic nie dojeżdża. Organizacja trasy przejazdu jest fatalna dla mieszkańców.
    czytelnik
    2 lata
   • Orientujesz sie?
    odpisujesz i nawet nie masz pojecia o jakiej dzielnicy jest mowa
    s
    2 lata
  • czytaj harmonogram-słupki będą usunięte
   2 lata
  • 21 wiek?
   Co to kurna ma być! 21 wiek a ja czuje się jak w średniowieczu! A władze obiecywały wyznaczać trasę poza centrum!
   mieszkaniec
   2 lata
 • mieszkańcy Gdyni zapraszam na blokowanie trasy biegu
  biegi co tydzień ale na plaży lub w lesie, zablokujmy wspólnie bieg, nie pozwalajmy na stanie w korkach
  XXIX
  2 lata
 • Mieszkańcy odcięci od świata (4)
  Czy Ktoś z Organizatorów pomyślał o mieszkańcach poszczególnych miejscowości, którzy w tym czasie zostali odcięci od świata???!!! Oznaczenia dotyczące zamknięcia dróg są mikro wielkości. Przeczytać oznaczenie można tylko zatrzymując się na środku drogi i powodując ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym!!! Czy o to chodzi organizatorom, oznaczającym wyłączenia z ruchu? Służby "zabezpieczające" imprezę (czytaj zamykające drogi) nie posiadają informacji (lub nie chcą jej przekazać) o tym, jaka impreza się odbywa i jak można objechać zamknięty odcinek drogi (bo chyba Organizatorzy pomyśleli o objazdach na czas imprezy?). A co do promocji Powiatu - proszę o przeprowadzenie ankiety wśród uczestników, czy wiedzą, gdzie się ścigali. Mogę się założyć, że 90% nie będzie wiedziało, więc proszę o nie wciskanie kitu, tylko o nie odcinanie mieszkańców od świata średnio do drugi tydzień w ostatnim czasie!!! Dodatkowo - czy dobrą promocją dla Powiatu jest fakt, że turyści chcący zwiedzić ten jakże urokliwy zakątek Polski kończą podróż na blokadzie drogi bez jakiejkolwiek informacji o możliwości objazdu. Gwarantuję, że Ci na 100% zapamiętają nazwę Powiatu, gdzie zostali tak potraktowani i będą w przyszłości omijać go szerokim łukiem.
  Dodatkowo wiem, że w tym roku już za późno, ale proszę o zastanowienie się szanownych Organizatorów nad faktem konieczności wyjazdów wielu z mieszkańców miejscowości, gdzie przebiega rajd. Muszą oni dojechać na konkretną godzinę na lotnisko - czy zatem mają jechać 6 godzin wcześniej, lub spóźnić się na samolot, bo nie zostały zapewnione alternatywne trasy przejazdu? Czy przypadkiem fakt takiej organizacji imprezy nie podlega pod odpowiedzialność karną z racji bezpodstawnego ograniczania swobód obywatelskich?
  2 lata
  • Chociaz raz ulice nie będą zablokowane przez samochody jaśnie państwa (2)
   Przez cały rok dowozicie dzieciaki do szkół samochodami niejednokrotnie blokując drogi,podczas gdy bardzo często szkoła znajduje się bardzo blisko,mogłyby podreptać same do tych szkół.Ło boże a tu nagle taka tragedia wam się dzieje z powodu miłej imprezy.Rusz tyłek to przynajmniej schudnesz leniu.
   bardzo fajnie że odbywają się takie imprezy.! Gdynia super- miasto-moje.
   2 lata
   • Po co te wyzwiska?
    U mnie w pracy ludzie muszą dowozić dzieci do przedszkoli bo o miejsca jest bardzo trudno i nie mają szans na miejsca blisko domu, szczęście jak znajda miejsce w przedszkolu blisko miejsca pracy.

    Poza tym jakim prawem wyzywać ludzi od leni?

    Niektórzy w niedzielę pracują. Ja z Gdyni tego dnia uciekam jak najdalej bo mogę (żona akurat tego dnia nie ma dyżuru w niedzielę), taka impreza to żadna przyjemność.
    czytelnik
    2 lata
   • Czytanie ze zrozumieniem
    Bardzo mi miło, że czytasz ze zrozumieniem. Nie mam nic przeciwko organizacji tego typu imprez i blokowaniu części ulic, jeżeli tylko zapewni się odpowiednie objazdy. Dla mnie chorą sytuacją jest taka, w której blokuje się mieszkańców, którzy nie mają nawet możliwości wyjazdu z własnej posesji. Nie mieszkam w samej Gdynii, tylko w jednej z mniejszych miejscowości, przez którą przebiega trasa rowerowa. I właśnie przez rajd zostałem odcięty od świata. A co do lenia - to zapewniam Cię, że ruchu mi nie brakuje, jednak 40 km na lotnisko ciężko jest pokonać spacerem z bagażami :) A tak się złożyło, że muszę się dostać na lotnisko i jedyne co usłyszałem od Organizatorów, to wyjedź sobie wcześniej. Tak będę musiał zrobić, jednak wolałem spędzić pół niedzieli z Rodziną, a nie kwitnąc na lotnisku. No ale co tam - jak to Ktoś już wcześniej napisał - impreza musi być. Może przynajmniej Ty będziesz się dobrze bawiła tej niedzieli :)
    2 lata
  • Skargi na zamknięcia? Bezpodstawne
   To nie był rajd. Przez obwodnicę nic nie jechało. Informacje były w mediach, były znaki małe czy nie - były. Byli policjanci oraz wolontariusze udzielający informacji na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach np. Przy Tesco lub na chwarznienskiej. Osoby, które musiały wyjechać mogły dostać przepustkę. Impreza odbywa sie od 4 lat zawsze w pierwszym tygodniu sierpnia. I najczęściej są zamknięte te same drogi, bo trasa się nie zmienia od dwóch lat. Organizatorzy robią, co mogą. Wszystkim niestety nie udogodnią.
   Pozdrawiam
   Magdalena
   2 lata
 • Trasa jeszcze gorsza niż podczas wyścigu kolarskiego. (4)
  Na stronie ZKM Gdynia opisane są zmiany w organizacji ruchu. W sobotę jeszcze w miarę mało uciążliwe ale w niedzielę zamknięta będzie większość głównych dróg w Gdyni! Janka Wiśniewskiego, Estakada Kwiatkowskiego, Morska, Kartuska, Wiczlińska, Chwarznieńska, Małokacka, Aleja Zwycięstwa, Władysława IV i Jana z Kolna. Spowoduje to w praktyce odcięcie pięciu dzielnic miasta od jakiejkolwiek komunikacji! I nie mówię już o transporcie indywidualnym ale do tych dzielnic nie dojadą w tym czasie nawet autobusy!

  Ja tego dnia zaplanowałem wyjazd poza miasto na spływ kajakowy, żeby się nie irytować ale po pierwsze muszę wyjechać bladym świtem, bo droga zamknięta będzie już o 7:30 (o tej porze zazwyczaj dopiero wstaję w niedzielę) a po drugie, nie każdy ma taką możliwość bo są osoby które w niedzielę pracują.

  Zwracam uwagę, że trasa przejazdu otacza m. in. takie dzielnice jak Śródmieście, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki i w godz. 7:30 - 13:30 dojazd z/do tych dzielnic również będzie bardzo utrudniony.

  Po zsumowaniu z Demptowem, Pustkami Cisowskimi, Chwarznem, Wiczlinem i Witominem daje to w sumie dziewięć dzielnic, w których nie będzie dojazdu albo będzie bardzo utrudniony. Czy takie utrudnienia są warte promocji medialnej? Mam nadzieję, że wyborcy ocenią przy urnie. Nie wiem, nie znam wyliczeń ale może dzięki temu do budżetu miasta wpadnie suma pozwalająca na remont minimum np. Morskiej przy dworcu PKP albo Alei Zwycięstwa przy Skoku i Altusie? Śmiem wątpić ale może jestem w błędzie.
  czytelnik
  2 lata
  • startujący (2)
   nie siej defetyzmu do każdej dzielnicy dojedziesz!!!.......rowerem
   2 lata
   • do startujący
    Tak, jak jesteś niepełnosprawny to możesz jechać na wózki. Szczyt empatii...
    grr
    2 lata
   • dla starującego
    No niestety nie dojedziemy nawet rowerem, ponieważ nie będziemy mieli numerka startowego ;-)
    2 lata
  • 9 dzielnic odcietych?
   Połowa z tych dróg nie była zamknięta, a połowa tylko w pewnej części. Proszę następnym razem dokładniej sprawdzić trasę i ewentualnie załatwić sobie przepustkę albo po prostu zaplanować wyjazd dnia wcześniejszego a nie na ostatnią chwilę, albo zostać w domu lub pokibicować :)
   Pozdrawiam.
   Magdalena
   2 lata
 • pogódźcie się z tym (7)
  na całym świecie odbywają się tego typu imprezy i da się jakoś przeżyć.
  jednym nie pasuje blokowanie ulic na kilka godzin, innym grilowanie sąsiada na balkonie, innym wprowadzanie psów na plażę, jeszcze innymi głośne odtwarzanie muzyki a jeszcze innym kolorystyka tramwajów i pociągów. KAŻDEMU COŚ NIE PASUJE. Gdyby pytać o zdanie wszystkich, do dziś siedzielibyśmy w jaskiniach. Kompromisy, ludzie, KOMPROMISY!
  j23
  2 lata
  • Niestety w niedzielę pracujemy
   Gdybyś musiał w niedzielę jechać do pracy o 2 godz wcześniej też byś się zdenerwował.
   2 lata
  • Bez sensu (1)
   Jaki "kompromis" ? Co ty pie... ? Blokowanie na prawie cały dzień połowy (!) miasta dla jednej grupy ludzi to "kompromis" ? Tak samo mówią islamiści: ALBO islam ALBO "jizja" ... Zresztą twoje pierwsze słowa wszystko wyjaśniają: "pogódźcie się z tym" - GDZIE ten "kompromis" ?
   2 lata
  • kompromis? (1)
   A kompromis czasem nie oznacza, że należy znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony?
   phi
   2 lata
  • Musicie sie pogodzić także z zamachami
   Takie teraz czasy
   binladen
   2 lata
  • Brak zgody
   Wszystko byłoby ok gdyby była alternatywa dla zamkniętych odcinków ulic
   2 lata
 • wypiep**ac, nie akceptuje zamkniecia Chwarznienskiej (5)
  znow to samo, paraliz miasta dla jakis debili.
  takie zycie
  2 lata
 • ile kasy placi UM Gdynia na organizacje tej debilnej imprezy? (3)
  Zadam podania przez UM Gdynia informacji jakie koszty ponosi miasto na organizacje tej debilnej imprezy i kto wydaje na to zgode. Prosze podac nazwiska,
  2 lata
  • Legia Warszawa (1)
   Domyslam się, ze jestes niezłym grubasem co siedzi z piwem i chipsami przed TV i zamkna ci droge do żabki
   2 lata
  • Hipokryzja
   Nie każdy musi lubić to samo co Pan:) większość akceptuję tego typu imprezy i naprawdę bardzo dobrze się bawi. Proszę nie być hipokryta.
   Pozdrawiam.
   Magdalena
   2 lata
 • nic nie widać na waszych obrazkach
  2 lata

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii