Opinie (32) 2 zablokowane

 • Nie wiem, o co chodzi z tą recenzją, ktoś wytłumocy? (opinia sprzed 1 roku)
  Autor czepia się gwary, jakby sam był w tej kwestii ekspertem. Czepia się umiejętności wokalnych, jakby i tu był ekspertem. Panie autorze, górolskie pieśni nieraz bzmiom jak fałs ino pon ło tem nie wio. Najgorszy jest jednak zarzut dla gry Smagackiego i dla reżysera, że nie miał pomysłu na spektakl.
  Spektakl ten, pomijając momentami niezrozumiałą mowę (co dla niektórych będzie problemem nie do przeskoczenia) jest po prostu majstersztykiem reżyserskim i genialną kreacją fantastycznego trio aktorów. Grają równo, żadno nie odstaje od reszty i wzajemnie się uzupełniają. Absolutnie genialna jest Elżbieta Mrozińska, jej mimiko, intonacja głosu, kiedy udaje pijanego filozofa sprawia, że widownia wyje ze śmiechu. Tego się nieda opisać. Wybitny spektakl i wybitni aktorzy.
  jak zawsze
  1 rok
 • Pełna zgoda (opinia sprzed 3 lat)
  Spektakl ciągnie się jak flaki z olejem, aktorzy są sztuczni i na siłę "śmieszni". Gwara jest mało zrozumiała, gdy już się człowiek z nią osłucha - spektakl się kończy. Oprócz skrzypka, strojów i zimowego klimatu nie ma tu nic specjalnego. Przykro.
  Marla
  3 lata
 • POLECAM (2) (opinia sprzed 5 lat)
  Świetna zabawa wspaniała gra aktorska całej trójki - spektakl pełen humoru z radosnymi anegdotkami, zapraszający do rozważań nad życiem na podstawie traktatów filozoficznych w wydaniu góralskim, przekazane w logicznej i prostej formie
  widz turysta
  5 lat
  • a jeszcze lepszy gdy rzeczywiście wie się coś o królowej nauk ! (opinia sprzed 3 lat)
   3 lata
  • Mrozińska wspaniała pełna ekspresji - spektakl fajnie zrobiony Żarnecka i Smagacki też świetni - polecam
   widzka
   5 lat
 • Znowu beznadziejny Smagacki
  5 lat
 • Naśladownictwo gwary góralskiej.... (opinia sprzed 4 lat)
  Naśladownictwo gwary góralskiej zabija cały spektakl.
  P
  4 lata
 • Absolutnie nie zgadzam się z recenzentem!!!! (1) (opinia sprzed 5 lat)
  To najgorsza z pana recenzji: małostkowa, czepiająca się nieistotnych głupstw (gwary), chwaląca za nieistotne głupstwa (domki ze światełkami tiutiu tiu ecie pecie) i ostatecznie dziennikarsko nieudolna. W ocenie rzeczywistych walorów tego spektaklu skrzącego się dowcipem, świetnego warsztatowo i znakomicie, energetycznie wyreżyserowanego, poniósł pan klęskę, proszę pana..
  Też byłam na tym spektaklu i fantastycznie się bawiłam. Znałam już tekst Tischnera i czekałam z niepokojem, czy gdyńskiemu teatrowi uda się dorównać krakowskiej czy zakopiańskiej inscenizacji. I udało się! Mnie najbardziej podobała się Mrozińska - płakałam ze śmiechu, jak grała chutliwą gaździnę :) Zatem - ja wszystkim gorąco polecam - idźcie i bawcie się "s gurolami" hej!
  5 lat
  • Jak można nie interesować się Góralami i Kaszubami? Tylko z niewiedzy! (opinia sprzed 5 lat)
   5 lat
 • POLECAM (opinia sprzed 5 lat)
  Jak zwykle Pan recenzent niezadowolony...
  Byliśmy z mężem w piątek i bardzo nam się podobało.Polecamy : dobrej zabawy!!!
  Pani Żarnecka...NAJ!
  ANIA
  5 lat
 • Teatr (opinia sprzed 5 lat)
  Spektakl fajny, z dowcipem, świetni aktorzy. ALE : czy teatr nie może mieć lepszych warunków? Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd ( dla urzędników UM oczywista). Duchota, krzesła składane, itd. Ludzie przecież to 21 wiek, może ktoś w UM nie zauważył ! Chyba już czas na dostosowanie teatru do czasów.
  Kinia
  5 lat
 • recenzja (opinia sprzed 5 lat)
  Panie Bogdanie, Rudziński z łóżka lewą nogą wstał jak pisał tą recenzję JEST PAN ŚWIETNY dziewczyny też
  ada
  5 lat
 • Nie byłem, nie jestem i nie pójdę na tę sztukę. Granie wysublimowanej góralszczyzny na pomorzu jest pewnym kiczem i populizmem.
  5 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii