Opinie (7)

 • Jaki jest czas trwania?
  7 miesięcy
 • Beznadziejna
  Pierwszy raz wyszłam z teatru. Inni też wychodzili. Nie dało się tego oglądać. Szkoda czasu na taką "sztukę".
  2 miesiące
 • O "Sile przyzwyczajenia" słów kilka
  Intrygujący tekst - znakomity spektakl teatralny.

  Siła przyzwyczajenia Thomasa Bernharda w reżyserii André Hübnera-Ochodlo to niezwykła przygoda emocjonalna i intelektualna.

  Mała, ciemna sala cyrkowa staje się pułapką dla dyrektora, Caribaldiego, i członków jego trupy. Caribaldi, maniakalnie dążący do wyimaginowanego ideału, terroryzuje swoich artystów, depcze ich uczucia odbierając im prawo do własnego życia i marzeń. Im dłużej próbuje, tym bardziej czuje, że jest dalej od celu, co doprowadza go do jeszcze większej złości, szyderstw i okrucieństwa.

  Reżyserowi świetnie udaje się przenieść trudny, wymagający tekst Bernharda na scenę. Z umiejętnością i wyczuciem akrobaty cyrkowego, niczym na linie, balansuje między komedią i tragedią, wprowadzając wiele zaskakujących rozwiązań inscenizacyjnych. Precyzyjnie poprowadzeni aktorzy tworzą wyśmienite role, w czym walnie pomagają im niezwykle pomysłowe i sugestywne kostiumy. Całości dopełnia muzyka Adama Żuchowskiego, doskonale zniuansowana, tworząca klimat spektaklu.

  W sumie powstał bardzo spójny, przejmujący spektakl, istny emocjonalny roller-coaster, trzymający w napięciu od początku do samego końca. Tego spektaklu się nie ogląda w nim się uczestniczy! Myślę, że w finale wszyscy jesteśmy na scenie i czujemy ból Pogromcy niemo uderzającego w klawisze fortepianu poranionymi rękami.
  Paulina
  7 miesięcy
 • Sztuka doskonała
  Wspaniała sztuka, bardzo ciekawa interpretacja Berharda. Wiekie brawa dla pana Ochodlo, ktory jak zwykle zachwycil przekazem intelektualnym i wizualnym. Jestem pod wrazeniem wszystkich aktorskich kreacji, kazdy z nich był dla mnie świetny, zwłaszcza sam Caribaldi. Szczerze polecam!
  Kris
  7 miesięcy

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii