Wielki Liberace

Wielki Liberace (4 opinie)

Biograficzny | Dramat | Romans

kraj pochodzenia: USA

czas trwania: 118 minut

premiera: 29 listopada 2013 (Polska)
21 maja 2013 (świat)

reżyseria: Steven Soderbergh

6.4 14 ocen 1 10

Opis filmu

Wielki Liberace to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.
Życiowa rola zdobywcy Oscara Michaela Douglasa (Wall Street, Nagi instynkt) oraz znakomity Matt Damon (Buntownik z wyboru, Tożsamość Bourne'a), w wielkim pożegnaniu z filmem Stevena Soderbergha, twórcy m.in. Erin Brockovich, Oceans Eleven: Ryzykowna gra, czy Solaris.
Film, pokazany w konkursie festiwalu w Cannes i wyróżniony piętnastoma nominacjami do nagrody Emmy, oficjalnie zamyka karierę Stevena Soderbergha. Jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich reżyserów filmowych, nagrodzonego Złotą Palmą za Seks, kłamstwa i kasety wideo oraz Oscarem za Traffic, który postanowił więcej nie reżyserować. [opis dystrybutora]

Obsada

Dan Aykroyd / Matt Damon / Michael Douglas / Scott Bakula / Debbie Reynolds / Rob Lowe / Boyd Holbrook / Nicky Katt

Zwiastun