Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Cytat: "Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II. Tym samym zakończył się proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Datę beatyfikacji wyznaczył na 1 maja."

Zastanawiam się, czy to będzie miało wpływ na polskich kościół? Tzn, na hierarchię, bo na ludzi na pewni nie. I tak mnie polscy katolicy zaskoczyli, w sumie miło, bo byłem pewny, że po śmierci JPII nie zgodzą się na żadnego innego papieża i ogłoszą schizmę. A tym czasem machają Benedyktowi nawet z sympatią.

Jak będzie teraz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

nie przesadzaj, oceniasz katolików przez pryzmat mocherów, których jest garstka, ale najgłośniej krzyczą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Myślę, że Benedykt nie miał wyjścia, a beatyfikacja Naszego Wielkiego Papieża była tylko kwestią czasu. Tu nie chodzi nawet o żadne cudy, bo to odbieram jako zwyczajny odprysk minionych epok, a o to, że był on człowiekiem wybitnym, który zrobił równie dużo dla Kościoła, jak i dla świata jako takiego. Jego służba była niewątpliwie jednym z czynników, które sprawiły, że żyjemy dziś w wolnym kraju i tego nawet osoby niewierzące nie mogą negować.

W każdym razie informacja o oficjalnej dacie beatyfikacji JPII to doskonała wiadomość. A czy zmieni to coś w naszym Kościele? Trudno powiedzieć. Wiadomo, że papież zaliczał się do bardziej postępowego skrzydła KK, ale, z drugiej strony, chciał przede wszystkim łączyć różne środowiska. Jego beatyfikacja powinna więc być odebrana jako zielone światło do postępu i jednoczesne wezwanie do zjednoczenia w tych trudnych dla nas katolików czasach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

a skąd to wasze imperatywne stwierdzenie, że Jan Paweł II był postępowy? był doskonałym mówcą, potrafił porywać tłumy, obiektyw i kamera go kochały. jednak w wielu krajach zachodu uchodził za nieprzejednanego konserwatystę. w sprawach takich jak ochrona życia, antykoncepcja, celibat, in vitro itd. nie było z nim dyskusji żadnej. i bardzo dobrze zresztą. nikt nikogo nie zmusza do utożsamiania się z kościołem rzymskokatolickim. a akt beatyfikacji co miałby niby zmienić? dla wszystkich katoli będzie to wielkie radosne święto. i dla tych wykluczonych społecznie pieniaczy od toruńskiego radia i dla tych ą ę, co tygodnik powszechny kupują i myślą, że w dobrym tonie jest debatować nad bredniami tego kłamcy i polakożercy grossa. papież miał dar jednoczenia ludzi, nawet tak ekstremalnie odległych od siebie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

No właśnie lenistwo i pogarda względem ludzi o innych przekonaniach. Wystawiasz sam sobie świadectwo. Kto ty jesteś- nie społecznie wykluczony, nie ą ę, nie kłamca (w co wątpię), nie polakożerca, nie katol no to chyba głupol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

a na czym polega lenistwo względem ludzi o innych przekonaniach? i dlaczego nie katol automatycznie oznacza głupol? wyzuwam tu poważny błąd w samych założeniach i całkowitą ignorancję w zakresie semantyki, zatem jakakolwiek polemika jest tu całkiem niemożliwa. życzę dalszych owocnych starań w próbach zaszufladkowania mnie. z sympatii udzielę ci drobnej wskazówki - ludzie nie dzielą się tylko i wyłącznie na owieczki ojca rydzyka i katolewicę ks. bonieckiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

powstanie więcej spółek gromadzących kasę od ludzi a w skrócie "Kościołów"
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

a co sądzicie o tym, że na wieść o dacie beatyfikacji, bilety lotnicze do Rzymu podrożały ponad dwukrotnie? a mówią, że nie ma przełożenia wiary na gospodarkę ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Kościół to dzisiaj instytucja... ,firma mających swoich doradców,adwokatów itp....idziesz załatwiasz, płacisz i masz...Kościół nigdy nie był postępowy...mimo zgnilizny która trawi go od lat(pedofilia księży,alkoholizm....) narzuca schematy życia katolickiej rodziny...może zamiast sądzenia się z państwem o ziemię oraz stawiania pałaców pokłoni w pokorze głowę przed ludźmi i będzie sam żył według przykazań Pana....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Kościół, mała, to jest instytucja mająca korzenie głębiej niż większość współczesnych demokracji.
Zaguglaj np. Banco Ambrosiano.
A jeżeli chodzi o alkoholizm to się ie czepiaj, czarny też człowiek, a nie kaktus, to musi pić.
A jeżeli chodzi o pedofilię ... no cóż, koleżanki mojej córki są znacznie bardziej apetyczne niż koleżanki mojej żony :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Dobrze, że jesteś Forester.
Często uprzedzasz mnie o krok, pisząc, że białe nie musi być takie najbielsze, a czarne być czarnym do końca - a pomiędzy skrajnymi jest cały wachlarz kolorów wraz z ósmym kolorem tęczy na czele, nad którym ludziska nie chcą się wcale głowić.
Niektórym walnąć kilka prostych zdań najłatwiej nie zahaczając ani o antropologię historyczną ani inne równie ważne aspekty.
Mógłbym się podjąć z kimś poważnej dyskusji na temat KK, ale po co?
Zrobię wykład i na tym się skończy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Hehe z takimi widełkami tolerancji trafimy do nieba.
A jeśli nawet nie to - mając widełki - będziemu już właściwie uzbrojenia tam na dole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Mnie to generalnie osobiście wali.
Ale było mrowisko, to wpakowałem kawał kija :)
Zimą dzieci bardzo się nudzą, to ogólnie znana rzecz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

Albo... gdy nie ma dzieci w domu...
http://super1999.wrzuta.pl/audio/0nI6i83q7cK/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

generalnie to większość to wali.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

ziemia się często prawnie kościołowi należy. jeśli władza ludowa coś zrabowała, to trzeba oddać. własność rzecz święta. tylko że powinno to dotyczyć wszystkich. i osoby prywatne i instytucje. no i w stopę sobie czarni strzelili zatrudniając byłego sbka żeby im te dobra odzyskiwał. ks. isakowicz-zaleski ostrzegał, ze nic dobrego z tego nie będzie, ale tego fantastycznego człowieka nikt nigdy nie chce słuchać. tu rodzi się oczywiście pytanie, czy w polsce można w ogóle działać skutecznie bez poparcia kogoś z dawnych lub obecnych służb. ale tu już się w język ugryzę.
ja tam w życiu wielu sympatycznych księży spotkałem i złego słowa nie mam powodu o nich pisać. tego paetza zboczonego mogliby wreszcie pogonić i życińskiego mniej cytować bo gada jak jakiś "filozof" ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Baetyfikacja Jana Pawła II 1 maja

A pamiętacie człowieka o ksywce Mentat z dawnych lat?
Pewno tak.
Kilka naprawdę ciekawych artykułów spłodził na swym blogu.
Np. ten o apostazji.

http://mentat.blog4u.pl/komentarze-390436-dokonanie-apostazji-xii-2008-8211-i-2009.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...