Pseudohodowla

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 12

Anonim proszę o kontakt, należy tą sprawę rozwiązać nie można bezkarnie oszukiwać ludzi. Ja zostałam poinformowana że to był pierwszy i ostatni miot tej suczki rasy Chihuahua "Żaby" co jak widać nie jest prawdą, nawet nie wiem czy to matka mojego malucha naprawdę. Należy wytoczyć powództwo cywilne , jestem prawnikiem i na pewno tak tego nie zostawię. Mój pies równiez jest chory proszę o kontakt e-mail Anonim i Milka pod tym adresem milenkaddd@wp.pl
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja kupiłam z tego samego miotu. Ponieważ 22.08.17 , piesek mój kochany ma nużycę boje się pomyśleć co jeszcze może mieć po tym co tu czytam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak rozumiem szczeniak kupiony po taniości, z "metryczką" lub rodowodem dziwnego klubu?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zakupiłam chihuahua 18/08/2017, cztery dni pózniej piesek przebywał w szpitalu dziennym na Chełmie z zapaleniem jelit , po 3 dniach zdechł na rękach 10 letniego syna w poczekalni do kliniki całodobowej:( weterynarz stwierdził, że pies nie mógł być szczepiony jak to wskazywała jego książeczka, którą otrzymałam przy zakupie:(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak i obecenie pani oferuje 9ras psow i 1kota
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rowniez mam od tej pani pieska jest z nam 2,5roku i teraz juz wszystko dobrze ale jak pani pisze zajmujac sie tyloma rasami...obecnie na olx ta pani wystawia10ras
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak ale Twój link jest do Klubu Top Hodowców Royal Canin. A nie strony ZKwP :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodziło mi właśnie o Związek Kynologiczny w Polsce ( FCI). Po prostu w czasie szybkiego pisania napisalo mi się inaczej ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A co to jest Polski Związek Kynologiczny?
Bo z tego co mi wiadomo, to inny twór niż Związek Kynologiczny W Polsce (FCI)...

Jeżeli już sprawdzać hodowle to w odpowiednim oddziale ZKwP http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-11
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Albo sprawdzic listę dobrych hodowli, które są na liście Polskiego Zwiazku Kynologicznego:
https://royalcanin.pl/pies/hodowle-psow

Warto jest sprawdzic czy hodowla znajduje się na danej liście zanim kupimy psiaka. Niestety wiele osób chce kupić yorka za 300 czy 400 zł. W konkretnej hodowli za tyle się psa nie kupi. Dlatego też pseudohodowle tak dobrze się mają.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

Zwykle nie kupuje się chorych szczeniąt z hodowli ZKwP(a jeśli taki psiak się trafi - hodowcy pomagają, często nawet finansowo w leczeniu lub też proponują zwrot/wymianę zwierzaka, jakkolwiek to zabrzmi). A jeśli hodowla nie jest tam zarejestrowana - Związek Kynologiczny nic nie zrobi. Lepiej do organizacji psiolubnej.
Stowarzyszenia i wszelkie kluby "przyjaciół Burka i Azorka"... Są po to tylko aby zalegalizować rozmnażanie i handel psami mniej lub bardziej "w typie" danej rasy. Nie ma udokumentowanych 4pokoleniowych rodowodów. Często są wpisywane dane "od czapy" lub też kradzione z prawdziwych rodowodów(ZKwP). Warto przed zakupem psa dobrze poszukać, poczytać opinie o hodowlach, zapisać się do grupy fb miłośników danej rasy i ich pytać o sprawdzone hodowle. Pamiętać, że szczeniaki z hodowli ZKwP mają metryki, a nie "metryczki" lub "rodowody" :P (rodowód może wyrobić nowy właściciel na podstawie otrzymanej metryki)
Nie rzucać się na oferty "po taniości"... Zgłębić temat różnicy cen.
Pamiętać, że najlepszy wiek szczeniąt na odłączenie od matki to 10-12 tygodni. W pseudo często wiek jest fałszowany. Podobnie jak szczepienia i odrobaczenia w książeczce zdrowia.
Poczytać na temat pseudohodowli przed zakupem psiaka. I wtedy świadomie zdecydować czy chce się ich wspierać...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Temat wciąż aktualny, jak widać :/

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na olx nadal sa ogloszenia pod ta nazwa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak sobie teraz sprawdzałam i wydaje mi się, że ta pani z Osowy zmieniła nazwę
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinni im zabrać psy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli kupiłaś chorego psa w hodowli i podejrzewasz że psy są hodowane w dziwnych warunkach zgłoś koniecznie sprawę w Związku Kynologicznym i na policję. Ic obowiązkiem jest sorawdzić warunki w jakich psy są hodowane. Być może takim postępowaniem uratujesz życie wielu cierpiących zwierzaków!! Takie hodowle należy tępić i zamykać bo tam w niewyobrażalny sposób dręczy się zwierzęta produkując chore genetycznie psiaki zkazane na życie w olbrzymim cierpieniu!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pseudohodowla

Okej, ludzie ogarnijcie sie, albo bedziemy pisac o hodowli bez nazwy,a przeciez i tak wszyscy wiedza o co chodzi,albo bedziemy dazyc do tego, ze znow usuneli watek.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to konieczne, aby kolejne psy nie cierpiały...Prowadząc "hodowle" 6 ras w jednym czasie ....śmiem twierdzić odrazu ze nie są specjalistami...tylko maja maszynki do pieniedzy. NIestety przekonałam się na własnej skórze, nie znając opinii o tej hodowli....Pani zapewniała oczywiscie ze to pierwszy miot suczki....teraz wiele osób, nie tylko ja biegamy po weterynarzach aby zapewnic im wszystko co najlepsze...
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to prawda, to proszę to gdzieś zgłosić. Np. do organizacji zajmującymi się prawami zwierząt. Niech podejmą interwencję.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Witaminy dla kota - gdzie i za ile? (15 odpowiedzi)

szukam witamin dla mojego kota któremu potwornie zaczela wychodzić sierść.....dużo tego w...