Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Witam,
Czy ktoś może wypowiedzieć sie na temat tych 2 szkół ?? jakieś wady i zalety zastanawiam się nad posłaniem córki do jednej z nich

z góry dziękuję za każdą informację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Szkoła Gedanensis jest placówką przyjazną dziecku. Uczniowie uczęszczają do szkoły chętnie, co jest zasługą Grona Pedagogicznego. W szkole nie ma agresji ani wulgaryzmu.Na kulturę kładzie się duży nacisk.Panie z nauczania początkowego uczą wszelkich zasad, postaw, przekazują wiedzę w sposób niedoceniony. Panuje bardzo ciepła i rodzinna atmosfera na każdym szczeblu nauki w tej Szkole. Duża integracja. Wiele dodatkowych zajęć z których uczniowie od najmłodszych lat korzystają z chęcią i pasją.W szkole nie ma czegoś takiego, że dziecko-uczeń - czuje strach przed nauczycielem - tak jak dawniej. Nauczyciel jest partnerem. Szkoła ma ładną bazę lokalową, może dzielnica jest jedynie nie za ciekawa.
Gedanensis przeprowadza rozmowy z przyszłymi uczniami- jako etap rekrutacji.
STO niestety nie miałam przyjemności poznać ani usłyszeć opinii na temat tej placówki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Dziękuje bardzo za opinię.
a jak Pani ocenia poziom nauczania i czy w razie jakiś problemów dziecka można liczyc na wsparcie nauczycieli?

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

W nauczaniu początkowym - jest duży nacisk na naukę. Gimnazjum - tak samo, ale wszystko prosze mi wierzyć odbywa się tak bezstresowo. Dzieci wyrażają swoje opinie bez wstydu, krępacji.Nauczyciel jest partnerem dla dziecka i dla rodzica. Zawsze ma czas na rozmowę. Rodzice odbierając dziecko ze szkoły zawsze mogą liczyć na rozmowę z nauczycielem, jest otwarty. Ponadto wszelkie uwagi, zastrzeżenia do ucznia - są zaraz na bieżąco przekazywane rodzicom.
Zajęcia językowe - od najmłodszych lat.Basen, szachy, zajęcia plastyczne, dodatkowe zajęcia matematyczne, etc. Świetlica czynna od godziny 7.00.
Radzę Pani przejść się do Szkoły. Zobaczyć własnym okiem. Dyrekcja oprowadzi - pokaże placówkę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Ponadto, w szkole jest psycholog. w razie kłopotów wesprze rodzica i pomoże uczniowi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Dziecko nigdy nie może liczyć na pomoc nauczycieli , bo im tylko zależy na kasie i tyle !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

słyszałam że sto 2 jest szkołą straszną, tzn. toksyczną, jeśli nie masz niebieskich martensów itp. to jesteś nikim... za to polecam
Gdańską Autonomiczną Szkołę Podstawową
:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

To prawda ,moje dzieci uczęszczały tam 10 lat.Uważam że szkoła jest tylko od wyciągania kasy.Niestety wcześniej nie miałam porównania i teraz mam wyrzuty że zmarnowałam dzieciakom dzieciństwo a ich uzdolnienia zostały zmarnowane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Osoba okreslajaca sie jako "ja" , musi dobrze wiedziec że te superlatywy nie dotycza sytuacji w kl.? -nauczanie początkowe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Przeciez to pisala osoba z sekretariatu albo zarzadu szkoly. Gdyby nie bylo co do tego pewnosci, w ostatnim poscie zaprasza na obejrzenie.
A dzieciaki z Gedanensis sa strasznie zarozumiale, wiekszosc ma poczucie wyzszosci wobec innych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Moje dziecko chodziło do tej szkoły i bardzo tego żałuję , ponieważ koleżanki wywyższały się i chwaliły się swoimi rzeczami.
Klimat w klasie jest okropny .
Nie polecam wogle nikomu tej szkoły radzę szukać innej.
Moje dziecko chodzi teraz do szkoły podstawowej nr 60 w Gdańsku i jest z niej bardzo zadowolone . Nauczyciele super i dzieci też. Szkoła organizuje różne konkursy i ciekawe wycieczki. Poziom nauczania bardzo dobry , polecam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Moje dzieci chodzą do Gedanensis. Starsze w momencie kiedy szkoła była na Oruni Dolnej. Szkoła jest bardzo fajna, przyjazna dzieciom, nauczyciele bardzo wymagający, poziom wysoki. Moje dziecko jest już na drugim etapie czyli w SP IV-VI i nauki jest naprawdę dużo. Dużo wielcej godzin z języków i polskiego oraz matmy niż w zwykłej podstawówce. Czasami jest ciężko ale dzieci są od pierwszej klasy uczone obowiązkowości. Wiele dzieci tańczy na róznych konkursach. W trakcie roku szkolnego organizowanych jest wiele wycieczek i wyjść a na wakacjch pólkolonie, kolonie odsysejowe (odyseja Umysłu - szkoła bierze udział w tym światowym konkursie od wielu lat), obozy żeglarskiei wiele innych.Poza tym jest wiele róznych sekcji w planie lekcji szachy, taniec, basen. jeśli mam być szczera to nie zamieniła bym tej szkoły na żadna inną a moje dzieci tym bardziej.

jesli chcesz zafdac więcej pytan podaje e-mial

cretapalm75@wp.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Zastanawiam sie nad przeniesieniem dziecka do Gedanensis ,obecnie chodzi do państwowej podstawówki.Panie są super i b. się starają ale poziom ogoólny klasy jest b. niski.Jaka atmosfera panuje w klasie, boję się, że jak dojdzie w drugiej klasie może być odrzucona i czuć się obco.wiem,że to zależy w dużej mierze od nauczyciela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Jest jedna nauczycielka w nauczaniu początkowym która "różni się". Pozwala na przemoc nic złego nie widzi. Znam atmosferę jej klasy. Inne nauczycielki super im zależy na dzieciach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Witam,
Miałam dziecko w Gedanensis, ze względu na przeprowadzkę przeniosłam syna do Autonomika. Po semestrze wrócił do Gedanensis, chociaż dojazd zajmuje mi wiele więcej czasu. Autonomik to walka szczurów, najważniejsze żeby punkty szkoły w rankingu rosły, zero wsparcia dla dzieci potrzebujących pomocy. Faworyzowanie najlepszych. W Gedanensis panuje rodzinna atmosfera, nie ma snobów- owszem widać kto ma więcej kasy,ale ci mniej zamożni nie są piętnowani, jak to mówi mój syn " nie ma lansowania". Każdy rocznik ma tylko jedną klasę i to jest na plus.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Zgadzam się z panią .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Ja najbardziej radziłabym pani wysłać córkę do innej szkoły . Nie radzę pani Szkoły Podstawowej GEDANENSIS ani 2 STO na Kartuskiej. A najbardziej niech się pani trzyma z daleka od Gedanensis , no może , że chce pani ryzykować .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Proszę o jakieś konkrety. O jakim ryzyku Pan pisze? Mysle o posłaniu tam córki, będę wdzięczna za więcej szczegółów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

To ja zatem podam troche konkretow. Moje dziecko chodzi do szkoly mimo iz czesc nauczycieli jest niereformowalna, sfrustrowana i dawno powinna juz opuscic mury szkoly. Niestety nauczyciele tworza tam mam wrazenie toksyczna symbioze i mimo uwag zglaszanych wobec agresywnych i niesprawiedliwych zachowan niektorych nauczycieli - status quo jest tam stalym elementem. Dziecko nauczone jest tam jednej rzeczy nie odzywaj sie, ajesli juz wyrazaj poglady podobne do nauczyciela. Mimo iz namawiam dziecko do zmiany szkoly decyduje sie tam na pozostanie bo sai fajni koledzy. Niestety uprzedzenia wobec uczniów otwarrtch, odważnych, potrafiacych wyrazac swoje opinie są widoczne golym okiem. Dyrektor Cichoszewski ktory prowadz matematykę nie ukrywa swoich antypatii do niektorych i robi to w sposob który jest karygodny. Jak sie uprze zawsze znajdzie cos aby obnizyc ocene. Brak obiektywizmu cakowity i brak sympatii do ucznia w przypadku ww. Uczniowie z talentami pozostawieni samym sobie. W kazdej dziedzinie. Mimo zajec dodatkowych ktore sa ale sa nijakie i w zasadzie tylko wyrownujace brakuje woli rozwijania pasji wsrod uczniow. Brak jakichkolwiek programow autorskich. Program jednakowy jak w innych panstwowkach poza anglielskim ktorego jest wiecej.
Ogolnie zadna rewelacja. Oczywiscie sa tez fajni nauczyciele, ale ci niestety nie sa w stanie przycmic zlego wrazenia pozostalych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Zgadzam się z opinią przedmówcy. Ktoś kiedyś dobrze powiedział. Leniwi nauczyciele uczą leniwe dzieci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Sam bym lepiej nie napisał! Dyrektor naczelny nie przyjmuje uwag. Konstruktywnych również. Jest agresywny i autorytatywny. Niestety manipuluje faktami by "jego" było na wierzchu. Szkoła która kocha dzieci grzeczne posłuszne które zawsze zgadzają się z nauczycielem. Przykre
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Niestety moje dziecko zmarnowalo tam prawie 6 lat. Nieslychanie zdolny, samodzielnie myslacy chlopiec trafil na nauczycieli bez pasji, pracujacych odtworczo, bez zaangazowania. Co bardziej niepokorne osoby poddaja praktykom ktore maja im stępić pazury i zlamac charakter. Szkoda wielka ze nie odwazyylam sie zaryzykowac i zabrac stamtąd mojego syna. Ech. Glupi czlowiek. Wyszedl ze szkoly z kiepskimi wspomnieniami i zanizonym poczuciem godnosci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

To nie " głupi człowiek" tylko takich mamy nauczycieli. W każdej szkole właściwie to samo, nauczyciele bez pasji, odtwórczy i z pretensja do świata ze musza w szkole uczyć. Rodzice mają wszystko gdzieś, interesują się szkołą na wywiadówce a potem maja wszystko gdzieś, za to chętnie plotkują o innych dzieciach, że dzieciaki piją że biją że zachodzą w ciążę. Takie polskie piekiełko jest wszędzie, w każdej szkole. Dlatego nie przenosimy dziecka do innej tylko znosimy toksyczna atmosferę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nauczyciel od muzyki przeklina i wyzywa uczniów. Dyrekcja jednak go toleruje bo "jest omnibusem" - do odwalania roboty. Pani od niemieckiego może i wiedzę ma ale kompletnie jej nie potrafi przekazać. Naczelny dyr. tak "urobił" sobie statut szkoły że praktycznie jest nieodwołalny i czyje się jak właściciel . Chyba najważniejsze są jego dzieci tam uczące się . Robi najwięcej pod ich kątem zainteresowań. Jak córeczka czy synek lubią tańczyć to wszystko robi aby mogły rozwijać swoje pasje - ale pasje innych dzieci się nie liczą.
Generalnie nauczyciele bierni ale wierni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Odradzam sto 2, zmarnowane 3 lata gimnazjum mojej córki. Masakra.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Szkoła podstawowa GEDANENSIS w Brzeźnie czy II STO na Kartuskiej??

Zgadzam sie, nauczyciele maja totalnie gdzies umiejętności ucznia liczy sie tylko srednia w dzienniku elektronicznym, nikt nie jest przyjazny, kazdy nauczyciel ma swoich pupilków, nikt nie jest traktowany równo, jedyny plus to brak patologii. Za szkole płaci sie miesięcznie 900 zl co nie jest w ogole adekwatne do wyposażenia szkoly. Z tego co slyszalam od moich dzieci obiady sa tak niedobre, ze oddają je starszym klasom przez co oczywiscie traciłam pieniadze. Od przyszlego roku szkolnego zabieram swoje dzieci do innej szkoly bo uznalam ze nie bede marnować tak wielkiej kwoty na brak rezultatów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

STO 2

A jakieś argumenty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: STO 2

Argumenty wypisane są wyżej, czytanie ze zrozumieniem się kłania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Monika Marciniak - ocena (3 odpowiedzi)

Skończyłam już jeden kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia i ze względu na podejście do...

kadry i płace, księgowość - nauka (3 odpowiedzi)

Powiedzcie mi, jak najlepiej nauczyć się kadr i płac oraz księgowości samemu w domu? Idę co...

(rodzice ucznia kl. 1) - opinia (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Myślę, że nie ma co wiele opisywać z naszej i syna strony, iż w przypadku naszego...