Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Cześć,

czy wiecie jak długi jest teraz okres oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Gdyni? Może ktoś w niedawnym okresie składał i ma wpis :)
U mnie minęło ponad 2 miesiące i jak na razie w KW cały czas tylko wzmianka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

pół roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bardzo długo.. Myślałem, że w przeciągu maksymalnie 3 miesięcy będzie wpis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akt notarialny z połowy grudnia, księgi wieczystej brak. Dzwoniłam do nich ale na razie robią październik/listopad :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku to samo. Składałam wniosek w grudniu i miało być po 3 miesiącach. Teraz dzwoniłam - robią dopiero wrzesień. Mój czas oczekiwania wydłuży się do pół roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pol roku wieksze raty. Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wpis do księgi trwał około 4 mc - przez ten czas niestety wyższe odsetki. W umowie z bankiem mieliśmy wyznaczony termin 3 mc na załatwienie sprawy więc dodatkowo zapłaciliśmy dodatkowo oplatę za upomnienie o opóźnieniu.
Pani w sądzie tłumaczyła że powodem jest wdrażanie nowego systemu - był to okres sierpień-grudzień 2016.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie bez zmian. Akt notarialny z 20 stycznia. Pewnie jeszcze trochę poczekam czytając Wasze wypowiedzi. Ubezpieczenie pomostowe niestety trzeba płacić dalej :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwoniłam wczoraj, niby zaczęli już grudzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jak na razie bez zmian. Na jaki numer Pani Aneto dzwonisz aby sprawdzić na jakim etapie są wpisy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czekałem 2 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 miesiące od aktu notarialnego był wpis? Ja mam akt z końcówki stycznia i do tej pory tylko wzmianka. Dotyczy to Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składałam tydzień temu wniosek do wydziału ksiąg wieczystych w Gdyni o wykreślenie służebności. Pani powiedziała, że poczekam sobie 7 miesięcy :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś wie, co tam się mogło stać? Zawsze tak było?

W Warszawie wygląd to m.in. tak
WYDZIAŁY - Średni okres rozpoznawania wniosków
Wydział VI - 20 dni
Wydział VII - 29 dni
Wydział IX - 15 dni
Wydział X - 46 dni
Wydział XIII - 10 dni
Wydział XV - 12 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ma być jeszcze dłużej jak zaczną się wpisy związane z użytkowaniem wieczystym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Czekałam ponad 7 miesięcy.. . Szkoda że za opóźnienia sądów musi płacić zwykły Kowalski
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja 3 miechy ale napisałem wniosek o przyspieszenie ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę wiedzieć jaki podes powód ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 5 miesięcy bez wniosku o przyspieszenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składałam w czerwcu, w sądzie mówili, że czas oczekiwania 7 mies. Ale zrobili niespodziankę sprawę załatwili w 2,5 mies. Więc ekspres ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to rzeczywiście szybciutko, ciekawe jak to działa bo ja składałam 30.05 i do dzisiaj cisza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Ja czekałam dokładnie 1 miesiąc, napisałam wniosek o przyspieszenie i po tygodniu od momentu złożenia wniosku, dzwoniłam codziennie przez 5 dni, pytając się czy sędzia przychychyki się do wniosku. Po tygodniu dzwonienia dowiedziałam się, że wykreślenie hipoteki nastąpi nie później niż do 6 lutego 2018 roku(czyli do 3 miesięcy). Oczywiście wchodziłam na stronę ksiąg wieczystych i sprawdzałam codziennie. I tak oto 6 grudnia hipoteka wypisana, szok i niedowierzanie. Chyba taki prezent na Mikołajki nam zrobili. W każdym razie czekaliśmy 1 miesiąc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Mogę wiedzieć jaki wniosek napisałaś ? Proszę o kontakt na mejla. Daavkooo@gmail.com . Z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Witam ja też poproszę o kontakt na emaila.W sprawie przyśpieszenia wpisu. Jaki argument podać. Z góry dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Mój adres monika.pruczkowska27@Onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Witaj Emilia.Czy byłabyś tak miła i przesłała mi wzór Twoje podania o przyspieszenie wydania KW?
Lsaganow@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dostałam poleconym info o wpisie w KW. Równe 5 miesięcy. Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku około 3, 4 miesięcy. Bez składania wniosku o przyspieszenie dokonania wpisu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Numer księgi wieczystej najszybciej i najprościej sprawdzisz na stronie https://www.znajdzksiege.pl/adresy/, możesz wyszukać księgę wieczystą po adresie albo numerze działki, na stronie z resztą znajdziesz instrukcje krok po kroku jak to zrobić, ale to bardzo łatwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

Kupno mieszkania dla dziecka, ale najpierw pod wynajem? (48 odpowiedzi)

Ponieważ im dłużej nad tym myślę, tym gorzej dla mnie, może Wy Forumowicze rzucicie mi nowe...