AeroBaltic

AeroBaltic

parada, pokaz, sporty ekstremalne

data 11 - 12 sierpnia 2017
miejsce Plaża Gdynia Śródmieście
bilety wstęp wolny

Nocne loty i popisy grup akrobacyjnych - to główne atrakcje zaplanowanych na 11-12 sierpnia pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic. Popisy pilotów będzie można bezpłatnie podziwiać z plaży i bulwaru.AeroBaltic to pierwsze w Polsce, nadmorskie, wieczorno-nocne pokazy lotnicze połączone z pokazami laserowymi i specjalnie przygotowanym programem artystycznym. Strefa pokazów zostanie zlokalizowana nad zatoką Gdańską naprzeciw plaży miejskiej w Gdyni.

W ciągu dwóch dni organizatorzy spodziewają się około 200 000 widzów. Impreza niebiletowana.

Podczas sierpniowej imprezy, której oficjalna nazwa to "Gdynia Aerobaltic powered by Lotos Air BP", mają wystąpić doświadczone i widowiskowe grupy z Polski i Europy. Gwiazdą nocnej części imprezy będzie grupa AeroSparx z Wielkiej Brytanii. Jej członkowie znani są m.in. z pokazu z okazji 90. rocznicy urodzin królowej Elżbiety II.

- To jedna z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie, wykonująca nocne pokazy z wykorzystaniem pirotechniki - zachwala Sebastian Golus, prezes firmy Aeropact, organizującej imprezę.

Pokazy odbędą się w tym samym miejscu, co Red Bull Air Race, czyli impreza, która miała miejsce w 2014 r. Najlepszy widok był wtedy z miejskiej plaży, skweru Kościuszki i Molo Południowego. Według danych organizatorów przez teren imprezy przez trzy dni trwania pokazów przewinęło się ok. 850 tys. osób. Pełny program jest jeszcze w trakcie ustalania.

Producentem oraz organizatorem wydarzenia jest firma Aeropact, która robiła już podobne imprezy - m.in. w Poznaniu, gdzie ma siedzibę i w Toruniu. Partnerem jest Miasto Gdynia.

Zapraszamy do Gdyni w dniach 11-12.08.2017 r.