Gdynia Aerobaltic 2018 Plaża gdynia śródmieście Sprawdź!
stat
PATRONAT

Gdynia Aerobaltic 2018 Opinie (19)

Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP to trzy dni efektownych pokazów lotniczych, wystawa statyczna na lotnisku w Kosakowie oraz dwa razy więcej samolotów, w tym również maszyn bojowych. Jest to zaledwie część atrakcji wzbogacających tegoroczną edycję wydarzenia. Organizatorzy, zachęceni sukcesem tegorocznego wydarzenia, zapowiadają rozszerzenie formuły imprezy.

Będzie to druga edycja jednej z najciekawszych imprez lotniczych w tej części Europy. Wieczorową porą będzie można podziwiać pokazy lotnicze z Plaży Miejskiej oraz rozbudowane pokazy dynamiczne licznych grup akrobacyjnych i pilotów indywidualnych z całej Europy wraz bogatą wystawą statyczną m.in. samolotów odrzutowych na lotnisku Gdynia - Babie Doły. Wejście na lotnisko będzie biletowane.

Trzydniowe pokazy lotnicze odbędą się w dwóch lokalizacjach:

1. część wieczorno - nocna (17/18 sierpień 2018) Plaża Miejska w Gdyni
2. pokazy samolotów odrzutowych, wystawa statyczna, pokazy dzienne (18/19 sierpnia 2018) Lotnisko Gdynia - Babie Doły zobacz na mapie Gdyni

Plaża Miejska - start godzina 19:30 - 22:00 (pt/sb)
Lotnisko - start godzina 10:00 - 17:00 (sb/ndz) - wstęp biletowany


O sukcesie lotniczych pokazów, które odbyły się w sierpniu 2017 r., świadczą przede wszystkim frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników. W opinii widzów szczególnie zachwycające były pokazy nocne z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych.

- Topografia Gdyni - centrum miasta położone tuż przy plaży - sprawiła, że możliwa była organizacja takiego programu pokazów, który trudno byłoby zrealizować gdzie indziej. Rozległy akwen, plaża z bogatą infrastrukturą, a do tego bezpieczne i w pełni dyspozycyjne lotnisko przekonały nas do wybrania tego właśnie miasta na gospodarza naszego wydarzenia.

Niewiele jest miejsc w Europie, tak dobrze nadających się do organizacji tego typu pokazów lotniczych - potwierdza organizator Sebastian Golus z firmy Aeropact. Tym samym Gdynia stała się ważnym punktem na europejskiej mapie festiwali lotniczych. Specyfika pokazów powoduje, że Gdynia AEROBALTIC nie konkuruje z innymi imprezami tego typu w Polsce, ale je uzupełnia, stanowiąc prawdziwą atrakcję dla fanów lotnictwa oraz tysięcy turystów odwiedzających miasto. Wpisuje się to w generalną strategię miasta, chcącego w pełni wykorzystać swoje unikatowe warunki.

- Pokazy lotnicze to element szerszego projektu wakacyjnego, skierowanego do mieszkańców i gości. Gdynia ma fenomenalne warunki, jedną z najpiękniejszych plaż, fantastyczny bulwar. Nie ustajemy w wysiłkach, by jak najpełniej te walory wykorzystać - mówi Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

To właśnie unikalność miejsca oraz gorące przyjęcie ze strony publiczności spowodowały, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w nowej, rozszerzonej formule. Najważniejsze będzie wydłużenie czasu trwania imprezy do trzech dni. - Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować widzom dwukrotnie więcej statków powietrznych oraz przygotować dla nich dodatkowe atrakcje, których nie było podczas tegorocznej edycji - zapowiada Hubert Topoliński z Aeropact.

Odpowiedzią na oczekiwania publiczności będzie między innymi wystawa statyczna na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tam będzie można nie tylko obejrzeć moment startu i lądowania załóg, ale także obejrzeć samoloty z bliska oraz porozmawiać z pilotami. Organizatorzy pracują również nad dodatkowymi atrakcjami na miejscu. Tym, co wyróżnia pokazy lotnicze w Gdyni pozostaną niezmiennie efekty świetlne podczas nocnych przelotów nad Zatoką Gdańską. Jednym z bardziej oczekiwanych momentów pokazów lotniczych są zwykle demonstracje możliwości maszyn bojowych, dlatego właśnie podczas najbliższej edycji organizatorzy przygotują również prezentację samolotów militarnych.

Gdynia Aerobaltic Light Aviation Exhibition to jeden z elementów głównego wydarzenia. Wystawa firm związanych z branżą lotnictwa lekkiego będzie dostępna na terenie lotniska Gdynia Babie Doły w dniach 18-19 Sierpnia 2018 roku w ramach odrębnej strefy. Każda osoba, która zakupi bilet wstępu na teren lotniska w ww. dniach będzie miała możliwość zwiedzenia części targowej.

Zwiedzający będą mogli odwiedzić stoiska przedstawicieli, producentów, firm związanych z branżą lotnictwa lekkiego w tym samolotów ultralekkich, wiatrakowców, motolotni, a także wyposażenia i akcesoriów. Tegoroczna edycja zostanie rozbudowana o 3-ci dzień pokazowy i przewiduje się około 300 tysięcy odwiedzających. W ramach Gdynia Aerobaltic zaplanowano ponad 20 godzin pokazów lotniczych, ponad 80 samolotów z 10-ciu krajów w pokazie dynamicznym oraz na wystawie statycznej, a także wystawę lotnictwa lekkiego: Gdynia Aerobaltic Light Aviation Exhibition.Strefa spotterska (Plaża Miejska i Lotnisko Babie Doły)
Jesteś profesjonalnym fotografem, osobą reprezentującą media lub spotterem? Chcesz przetestować sprzęt Canona oraz ustrzelić samoloty w mistrzowskich kadrach? Odwiedź strefę spotterską Cyfrowe.pl i Canon podczas Gdynia AeroBaltic 2018! 17 sierpnia warsztaty dla akredytowanych fotografów oraz spotterów poprowadzi Filip Modrzejewski - Redaktor Naczelny portalu Foto Poork.

Wstęp do strefy będą mieli akredytowani dziennikarze oraz spottersi po zakupieniu biletu "Spotter".
Zamów bilet Spotter: http://aerobaltic.pl/bilety
Uzyskaj akredytacje: http://aerobaltic.pl/strona-media


Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    0 - 160 zł
Pokazy na Plaży Miejskiej w Gdyni - wstęp wolny

Lotnisko Gdynia - Babie Doły
Bilet zwykły - sobota 18.08 - w dniu wydarzenia - 20zł
Bilet zwykły - niedziela 19.08 - w dniu wydarzenia - 20zł
Bilet Trybuna - sobota 18.08 - 50zł
(Bilet jednodniowy upoważnia do wstępu w dniu 18.08.2018 w godzinach 10:00-17:00. / Wstęp do strefy z trybuną, z miejscami siedzącymi. / Osobna strefa sanitarna i gastronomiczna. Dostępne do wyczerpania)
Bilet Trybuna - niedziela 19.08 - 50zł
(Bilet jednodniowy upoważnia do wstępu w dniu 19.08.2018 w godzinach 10:00-17:00. / Wstęp do strefy z trybuną, z miejscami siedzącymi. / Osobna strefa sanitarna i gastronomiczna. Dostępne do wyczerpania)
Bilet Parking - 18.08 - 10 zł 
Bilet Parking - 19.08 - 10 zł
Bilet Spotter - 17-19.08 - 160 zł 
Bilet VIP - 18.08 - 300 zł 
Bilet VIP - 19.08 - 300 zł 
Bilet VIP Platinum (stolik 8 osobowy) - 18.08 - 4800 zł (netto)
Bilet VIP Platinum (stolik 8 osobowy) - 19.08 - 4800 zł (netto)
Sky Club (16 osobowy) - 18-19.08 - 24000 zł (netto)

Osoby niepełnosprawne - 18.08 - 0 zł
Osoby niepełnosprawne - 19.08 - 0 zł
Dziecko do lat 3 - 18.08 - 0 zł 
Dziecko do lat 3 - 19.09 - 0 zł

Bilety dostępne na stronie: www.aerobaltic.pl/bilety

Czytaj także