Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13 tygodniu, w obecnej ciąży lekarze wysłali mnie na zabieg amniopunkcji. To będzie wtedy 15 tydzień, dziecko na każdym usg dotychczasowym jest bardzo ruchliwe, martwię się że podczas amniopunkcji nawet mimo wiedzy i umiejętności lekarza samo nadzieje się na igłę:( Pewnie sobie wkręcam, ale może mogłyby się wypowiedzieć mamy które mają to już za sobą? Jak to wygląda, czy Wasze dzieci też takie fikające były? Czy podczas badania udało się bezpiecznie wkłuć tylko do płynu owodniowego? A co jeśli dziecko fikało? Lekarz wyciągał igłę? Wiem że można podczas jednego zabiegu wkłuć się max 2 razy. Zrobiłabym test NIFTY albo HARMONY ale prof Preis mówi że nie są tak dokładne jak amniopunkcja:( Szkoda, myślałam że zrobię super bezpieczny test.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aborcję można w Polsce wykonywać nie tylko w przypadku ZD, ale także innych wad genetycznych, z których część ma znacznie lżejszy przebieg niż ZD. Swoją drogą ZD to nie koniec świata są gorsze choroby, dużo gorsze, które wychodzą po porodzie. I co wtedy? W tym wszystkim tak naprawdę chodzi o to, że płodu nie traktuje się jak człowieka. A przecież naukowo czy etycznie nie da się określić słuszności takiego założenia. Skoro płodu nie traktuje się jak człowieka, dlaczego ma nim być narodzone dziecko, które okazało się ciężko chore i nigdy niezdolne do samodzielnej egzystencji, albo staruszek który wymaga całodobowej opieki. Skoro można usunąć chory płód w zaawansowanej przecież już ciąży, dlaczego nie usuwać starszych schorowanych ludzi, albo bardzo chorych dzieci? Do tego się odnieś czy dla Ciebie np. zabijanie chorych starszych ludzi jest ok? Bo teksty o propagandowym bełkocie nic nie znaczą i nic nie wnoszą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

To jest naprawdę bezczelność oceniać kogoś w takiej sytuacji. Pozostaje mi tylko życzyć pani żeby nie musiała kiedykolwiek mierzyć się z takim dylematem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie twierdzę,że mój światopogląd jest jedynym słusznym,ale nie akceptuję w każdym przypadku "pełnego prawa do usuwania ciąży".Życie nie jest idealne a i tak trzeba je przeżyć.Rozumiem takie kroki przy wykrytych wadach letalnych,bądź nie możności egzystencji poza ciałem matki,gdy medycyna nie może pomóc,ok,ale ZD??? To według Twojego podejścia,jeżeli dziecko powiedzmy około roku zacznie wykazywać zaburzenia psychiczne np. ze spektrum autyzmu bądź upośledzenie-tego testy genetyczne nie wyłapią- to taka matka też ma "pełne prawo pozbyć się dziecka".Jeżeli moje słowa to dla Ciebie "propagandowy bełkot " to jaką ideologię obrazują Twoje ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ja Twojej wypowiedzi nie akceptuję, bo nie można narzucać innym swojego światopoglądu jako 'jedynie słusznego'. Dla Ciebie dzieci z ZD są cudowne i wspaniałe - ok, masz prawo tak uważać. Ale dla kogoś innego mogą nie być cudowne tylko po prostu chore i nigdy niezdolne do samodzielnej egzystencji. Dlaczego nie chcesz uszanować, że "decydując się na współżycie i wiedząc, że efektem może być ciąża" w przypadku ciąży z ZD kobieta ma pełne prawo tę ciążę usunąć? To indywidualna decyzja, którą należy szanować, a nie wciskać propagandowy bełkot.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zgadzam się z Panią. Straszne czasy. Życzę Paniom dużo rozwagi, bądźmy ludźmi i traktujmy innych jak należy. Także, a raczej przede wszystkim chorych najbliższych. Choroba może zdarzyć się zawsze także po porodzie i co jeśli np. matka nie ma warunków, albo nie chce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeszcze początek Twojej wypowiedzi mogę zaakceptować,ale to,że "nie chce mieć chorego dziecka ",świadczy o tym,że nie do końca przeczytałaś to co napisałam-to jak dziecko zachoruje później,bo np.wady nie wykrywają markery genetyczne albo usg,to co,też ma mieć prawo pozbyć się jakkolwiek,nie no sory ....co Ty piszesz.Zresztą tak jak napisałam,decydując się na współżycie,ma się świadomość,że efektem może być ciąża,więc skoro nie ma się możliwości bytowych,finansowych bądź emocjonalnych to pozostaje celibat.
A poza tym to forum,otwarte dla każdego,więc moje prawo zabrać głos.Nie musisz się ze mną zgadzać,ale mam prawo się wypowiedzieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie musisz rozumieć wszystkiego. Ważne, żebyś zrozumiała, że decyzja innej matki, że nie urodzi dziecka z ZD bo nie ma na to warunków bytowych/finansowych/emocjonalnych bądź zwyczajnie nie chce mieć nieuleczalnie chorego dziecka, nie jest Twoją sprawą i nie powinnaś się wtrącać.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie co z Wami :O.
Decydując się na seks,bierze się pod uwagę ciążę i to ,że może być różnie.Dzieci z ZD nie są gorsze od innych,potrafią naprawdę dobrze funkcjonować i to nie ich wina,że takie są.Nie rozumiem terminacji takich ciąż,przecież to nie ludzkie.Oczywiście każdy by chciał mieć wsio prima sort,ale tak nie zawsze jest.Dziecko to nie śmieć,nie podoba mi się to je wyrzucę.To jak "normalne" dziecko Cię wkurzy,albo Ci się znudzi to też je oddasz albo zabijesz :(.Poza tym wypadki i inne choroby nie do stwierdzenia w ciąży zdarzają się również i co wtedy......
Co z Wami ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Zastanawia mnie tylko jak długi czeka się na przyjęcie do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcesz pogadać zostaw maila ( możesz założyć nowego fakeowego), niedawno tez to przechodziłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałam wyniki amniopunkcji, niestety jest ZD. Wczoraj byłam w uck zapisać się na terminacje, i mam czekać na telefon bo narazie nie ma wolnych łóżek. Lekarka powiedziała że może to chwilę potrwać a że dopiero 17 tydz to spokojnie mają czas do 24 tyg. To jest horror.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najczęściej są to 2.5 tygodnia.
Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wynik przyjdzie to profesor sie z Toba skontaktuje,nie zawsze to są 3 tygodnie moze byc troche wczesniej albo później.Czy wynik prawidłowy czy nie,nie ma chyba znaczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny 12dni temu miałam amniopunkcje w uck Gdańsk, czy w przypadku złych wyników będą dzwonić do mnie szybciej czy też się czeka ok 3tygodni . Bo w rozmowie z prof. Limonem dowiedziałam się że na wynik trzeba czekać ok 3 tyg. Ale nie wiem czy dotyczy to również złego wyniku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po terminacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

przepraszam za ciekawość,ale co oznacza " już po "?
Pozdrawiam i zdrówka życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy kto po amniopunkcji dowiaduję się o rewelacyjnym wyniku może powiedzieć, że test PAPP-A to kpina. U mnie ryzyko trisomii 21 1:77, lekko podwyższone inne, z usg wszystko książkowo... a z amniopunkcji ? - trisomia 13 także jednak nie zawsze jest to całkowita kpina ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Astri, to tak jak u mnie. Wiem już od 2 miesięcy i uwierz, że czas leczy rany. Pogodziliśmy się z tym. Z każdym dniem bardziej kochamy nasza córeczkę, czekamy na nią z niecierpliwoscią, szykowanie wyprawki cieszy tak samo jak przy pierwszym dziecku. Wiadomo że przychodzą trudne chwile, strach przed tym co nas czeka. Ale pamiętaj, nikt tutaj nie zawinił. Nie możemy dać dziecku odczuć że jesteśmy zawiedzeni. Jeszcze będzie dobrze i pięknie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie niestety ZD. Już po. Koszmar jednym słowem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwazam ze stres raczej nie byl powodem poronienia.Natura tak nas stworzyla ze bardzo wadliwe plody (nasze wyczekiwane dzieci) organizm sam usuwa.Z jednej strony to dobrze bo natura powinna robic to sama.Kobieta bedac w ciazy Zawsze ma nadzieje ze bedzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki fotelik 9-18 polecacie? (47 odpowiedzi)

jestem na etapie poszukiwania fotelika 9-18. szukałam montowanego przodem i tyłem. chciałabym z...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...