jaki fotelik 9-18 polecacie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
jestem na etapie poszukiwania fotelika 9-18. szukałam montowanego przodem i tyłem. chciałabym z isofixem, ale ta cena...
czytam różne opinie na temat różnych fotelików, w jednych są złe mocowania, inne w testach słabo wypadają, jeszcze inne za bardzo reklamowane i dlatego drogie a to nie zawsze jest odnośnikiem jakości...
może polecicie jakieś foteliki. napiszcie jak z systemem mocowania, czy skomplikowany, jak z materiałem, czy łatwy w utrzymaniu, wygodą, szerokością (dla grubasków;) i zagłówkami (dla śpiochów;), pewnie wiele jeszcze ominęłam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

polecam stronkę foteliki info
my zastanawiamy się nad maxi cosi Tobi , zainteresował mnie również fotelik kiddy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Dla mnie najlepszy jest maxi cosi tobi, obejrzalam w mama i ja kilka, przymierzylam synka ktory jest wlasnie dosc klopsikowaty i w tym mu bylo najwygodniej. Ma bardzo fajny patent z pasami ktore rozkladaja sie na boki dzieki czemu nie trzeba wyplatywac ich spod dzidzi jak sie ja juz posadzi. Czesc ludzi uwaza ze jest za wysoki nieco, ale moim zdaniem super, bo dziecko duzo wiecej w nim widzi dzieki czemu podroz mu sie nie nudzi. Tapicerka bardzo fajna i przyjemna w dotyku, z utrzymaniem czystosci tez nie mamy klopotu.
Rozwazalam jeszcze kupno axisa bo mi sie podobal ten motyw z obracaniem, ale byl plytszy/mniejszy niz tobi i podobal mi sie tez roemer king.
Najlepiej pojechac do sklepu, pomierzyc czy do auta wejdzie, posadzic dzidzie, pomacac materialy to nic nie kosztuje a zamowic mozna np na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

aaa i calkiem fajnie mozna pochylic go do spania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

altea - ja też uważam, że najlepsze i najbezpiezniejsze sa foteliki tyłem do kierunku jazdy

napisz proszę jak wygląda zatem sprawa odchylania do pozycji leżacej i półleżacej fotelika ? bo przecież tyłem do kierunku jazdy to już mało miejsca do manewru pozostawia

a jak sprawa z butami i brudzeniem oparcia w samochodzie przez dziecko ? czy nózki ma dziecię zgięte mocno ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Lidia, a Ty szukasz dla tej swojej malusiej dzidzi fotelika 9-18?
Cytrynka dopki sie dalo to jezdzilismy tylem do kierunku jazdy. A co do tobiego, to odchyla sie na tyle na ile to mozliwe ale moim zdaniem dziecko spi w wygodnej pozycji, bynajmniej nie wisi glowka w dol zatrzymywane pasem jak to widzialam w niektorych fotelikach.
Co do brudzenia fotela kierowcy, no to niestety troche brudzi, ale to jest bardziej kwestia ustawienia fotela, moj maz ma swoj fotel daleko od pedalow i dosc mocno wychylony a Jasiek jak majtnie nogami to czasem go kopie, gdyby mial troche blizej i mniej pochylony problem by nie istnial
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

aaa i my sie chyba nie zrozumialysmy maxi cosi tobi mozna montowac tylko przodem do kierunku jazdy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

my mamy maxi cosi priori

jest niższy od tobi i wg mnie szerszy, bardzo wygodny, fajnie się rozkłada...choć to akurat wg mnie tez zalezy od ustawienia siedzeń w aucie...my jeździmy Volvo i siedzenia są pochylone do tyłu więc nawet jak fotelik jest w normalnej pozycji to Miśka nie siedzi tak pod katem prostym ale jest pochylona do tyłu a jak położę do leżenia to praktycznie leży na płasko...a jak woziłam ją samochodem taty, gdzie siedzenia są inne-nie pochylone, to sprawa już inaczej wyglądała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

dziękuję za opinie.
może jeszcze ktoś się wpisze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

my mamy maxi cosi tobi ale wtedy na rynku nie widziałam tego http://www.4kids.com.pl/produkt-4766.html gdybym miała kupowac drugi raz to wybrała bym maxi cosi mobi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

My wybieraliśmy między maxi cosi tobi a romer king plus. Wygrał ten 2 ze względu na:
1. wydaje się szerszy od tobiego, a córeczka raczej z tych większych dzieci;p
2. system mocowania pasami bezpieczeństwa wydawał nam się lepszy
3. cena- była promocja w Akpolu -modele 2009 -20%:)

Jeżeli chodzi o tobiego to ma fajne rozwiązanie z pasami dzieka, które się same rozszerzają. W romerze trzebe się jednak trochę nameczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

my mamy maxi cosi priori i jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Ja polecam Britax Evola. To wersja 9-18 i potem 18-36kg. Moim zdaniem super. Meteriał oddycha i jest bardzo przyjemny w dotyku, synek się nie poci. Fotelik ma tez dwa uchwyty na picie, 5-cio punktowe pasy. Montuje się przodem do kierunku jazdy, fajnie się rozkłada do pozycji leżącej.
Dla mnie jest super, warto byłow wydać te pieniądze (płaciliśmy chyba 800-900 zł rok temu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

altea, tak szukam dla mojego małego ;) ma 4 m-ce, ale waży już ponad 9kg, a ciuszki 74 nosi.... dlatego szukam takiego 9-18 który można jeszcze tyłem montować, bo przodam nawet mi nie w głowie wozić malca...
na razie jeździ jeszcze w Mutsy, ale dostał kasę na chrzciny na fotelik i powoli się rozglądamy. może na jakąś promocję trafimy. jeszcze chwilę czasu mamy;)
a ten maxi coxi mobi widzę, że tyłem też można. super podpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Ja tez sie zastanawiam nad zakupem drugiego fotelika, moja mala jest drobna i dopiero teraz w sumie sie przestaje miescic w 0-13 kg. I jestem prawie zdecydowana na mobi, bo jest wlasnie montowany tylem. On jest z przedzialu 9-25 kg, wolalbym wezszy przedzial wagowy, ale bardzo zalezy mi na tym montazu tylem ze wzgledu na wieksze bezpieczenstwo. Ostatnio jakas forumka pisala, ze w akpolu w Gdansku mozna ten fotelik obejrzec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Lidia, ale on chyba jeszcze za maly dopoki glowka nie wystaje z fotelika to mozna wozic w nim dziecko. Jak my roygladalismy sie za fotelem dla Jasia to on mial ok 11 miesiecy a sprzedawca i tak upieral sie ze jeszcze dziecko za male. A Twoj synus to jeszcze okruszek i pewnie nawet stabilnie nie siedzi, a te fotele jednak takie siedzace bardziej sa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

a mobi to chyba jakis nowy, bo wczesniej go nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

mobi to nowy...

ja wyciągnęłam nasz fotelik maxi cosi cabrio fix co by wyprać i przygotować dla Młodego, Miska go zaanektowała do zabawy i wiecie co...ona sie jeszcze tam mieści ;) w kurtce to nie ale w normalnych ciuchach spokojnie a mierzy już 84 cm...więc nie ma się co śpieszyć z tą zmianą fotelika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

halo, hallo;) czytajcie co napisałam wcześniej;) tak długo jak będe mogła, będę woziła małego w pierwszym foteliku i nie w głowie mi porzekładanie. chcę kupić nowy, bo mały dostał kaęe na chrzciny na fotelik i musze dokonać zakupu. nie wiem ile ważą wasze maluchy, ale mojemu podobno brakuje kilograma do rocznego dziecka. jest naprawdę duży i cieszę się tylko, że już nie jeździ w kombinezonach, bo trochę luźniej będzie;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

czytamy czytamy :)

tak sobie napisałam bo własnie wczoraj mi wlazła Paskuda do starego fotelika i mi się nasuneło ;)

moje dziecię zanim zaczęło chodzić też było małym klopsem i myślałam, ze szybko przesadzę do wiekszego fotelika ale jak tylko zaczęła łazić to waga stanęła a potem zaczęła minimalnie iść w górę, teraz waży 11-12 kg - musze iść zważyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

A czy może widziałyście gdzieś testy maxi cosi mobi?? już dłuuugo planuję jego zakup, właśnie chciałam zerknąć na testy, niczego nie mogę znaleźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Mamy Maxi Cosi Tobi, jest super. Mój synek jest duży i pulchny, ale dość wiotki, więc mieliśmy problem ze znalezieniem fotelika, który jednocześnie byłby obszerny, ale i dobrze podtrzymywał dziecko. W tym foteliku Stach siedzi prościutko, miejsca mu nie brakuje, wszystko widzi, bo fotelik jest wysoki, pasy są bardzo wygodne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

to prawda, maxi cosi jest też najlepszy pod kątem bezpieczeństwa, i nie chodzi tu tylko o system sps, polecam: http://www.chiccomio.com.pl/maxi-cosi/1989-fotelik-maxi-cosi-priori-moonlight-9-18kg.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Ostatnio wzielismy sie z mezem za szukanie kolejnego fotelika dla malucha wlasnie od 9 kg. Nasz maluch skonczyl 5 miesiecy a juz wazy 9 kg. Okazalo sie ze najbezpieczniej jest jesli dziecko jezdzi tylem do kierunku jazdy az do ukonczenia 3 roku zycia. Takich fotelikow niestety u nas na rynkow jest niewiele. A tak naprawde wystarczy popatrzec na filmiki z crash testow i zdecydowac co jest najlepsze dla naszych maluchow. My wybralismy BE SAFE. Jest w przedziale wagowym od 0-18 kg, bo nast. to od 15-36 i te juz sa przodem do kierunku jazdy. Fotelik kosztuje w najtanszej wersji 1200 zl. Ale mowi sie trudno. Wole w razie czego nie miec pozniej do siebie pretensji, ze pozalowalam kasy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Agusias81 ale chyba jeszcze nie chcecie przesadzić synka do BeSafe ? jest na to za mały.
My mamy Besafe kid x3 (czy jakoś tak) na isofix-ie 0-18 kg, montowany tyłem i nie jest to fotelik dla dziecka w wieku 5 miesięcy - w instrukcji jest gdzieś napisane że minimalny wiek to pół roku a najlepiej jakby dziecko już siedziało (lub siadało samo).
My wsadziliśmy tam synka jak już siadał (chyba miedzy 7 a 8 miesiacem) bo juz nie miescił sie na szerokość w foteliku do 13kg i prawde mowiac nie jestem przeknana czy nie za szybko.
Fotelik bardzo fajny, stabilny, super wykonany. W czerwcu Młody konczy 2 lata i ma duzo miejsca na nogi (jedyne co to wkładanie większego malucha jest upierdliwe ale to zależy od samochodu).
Planujemy przynajmniej do zimy jeszcze w nim pojeżdxić a później chcemy fotelik 9-36 (pewnie cybex pallas)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Polecam Tobiego, stabilny, wydaje sie byc wygodny no i bezpieczny patrzac na wyniki testow..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

ja tez jestem za cybex pallasem(itp- warto poogladac testy zdezeniowe na youT), po pierwsze mega bezpieczny pas biodrowy, po drugie moj syn do tobiego juz sie nie zmiescil jak mial 3-3,5roku(teraz ma 4 lata 110wzrosty i 18kg wiec grubasem nie jest)

pallas ma podobna cene do Tobiego ale masz juz go do konca fotelikowania - a nawet na (niepolecany ,ale np awaryjnie w bagazniku lezacy) "poddupek" mozna rozłożyc. raz a dobrze a testy sa bardzo pozytywne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

aaaa dla 4m... no to troche za wczesnie na pallas i wozenie przodem...ok doczytałam się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Tak, wiemy ze maluch musi juz dobrze siedziec zeby urzedowac w tym foteliku:) Poki co zrobilismy rozeznanie a zakup planujemy jakos latem, mysle kolo 9 miesiaca zycia naszego malucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

z tego co kojarzę to wyznacznikiem do zmiany fotelika jest wystająca główka (choć trochę) nad oparcie fotelika - dlatego też moja już 19miesięczna córka nadal jeździ w maxi cosi, cały czas jest dobry

Kolejny planujemy kupić besafe izi kid albo combi z isofixem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

ja mam besafe combi, montowany tyłem na isofix, szukałam tylko i wyłącznie montowanego tyłem. Jestem bardzo zadowolona, młodemu wygodnie, dobrze się czyści, syn się nie poci, dobrze się zapina, wszystko ok. Tak czy inaczej i tak nalezy dopasować fotelik do samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Dziewczyny napiszcie gdzie kupowałyście foteliki montowane tyłem? Jestem na taki zdecydowana tylko chciałabym pojechac obejrzec no i podobno nie do każdego samochodu one pasują :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Hmm ale w sumie to sie zastanawiam dlaczego w takim razie daja temu fotelikowi przedzial 0-18 kg?? Dla mnie to informacja, ze mozna tam wozic dziecko od urodzenia do mniej wiecej lat 3. Czy mowimy o tym samym foteliku? Mi chodzi o taki: http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1783.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

dokładnie o tym modelu oraz modelu kid (ten co tylko tyłem się montuje) - a dlaczego tak piszą - bo ciężko okreslić wagę dziecka półrocznego/siedzącego - jeden będzie ważył 10 kg inny 8 itp.
Jednak w instrukcji piszą dla jakich dzieci są to foteliki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Do dziewczyn, które wożą dzieci tyłem do kierunku jazdy -czy Waszym dzieciaczkom nie opada główka do przodu gdy śpią w foteliku? regulacja oparcia do snu praktycznie nie istnieje, zastanawiam się jak u Was się to sprawdza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

ten mój besafe jest jako 0-18 ale toż to bzdura kompletna. Mam nadzieje, ze nikt tam tak małego dziecka nie włoży...
kupowalam w mama i ja, od razu pan mi go zamontował na stałe. Mieli niedawno dostawę i jest kilka fajnych wzorów. Be safe powinien być na isofix montowany bo wtedy ma 4 gwiazdki z bezpieczenstwa (tak, jak wszystkie foteliki zresztą). Przed zakupem sprawdź jak się mieści w aucie i czy wszystko jest ok bo to dość duży fotelik. Zeszli mi z ceną do tej ceny z internetu. Synkowi nie opada główka i jeździ mu się chyba wygodnie, bo wczesniej strasznie się wkurzał a teraz jest bardzo zadowolony. besafe combi może być też montowany przodem, ale wtedy już tylko na pasach.
A jeżeli się b oisz, że opadnei mu główka możesz dokupic takie specjalne 'cuś' na szyjkę do usztywnienia. Mialam to w pierwszym foteliku bo młodemu strasznie głowa na wszystkie boki latała ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

u nas z tą główką wszystko zalezy jak młody usiądzie - czasami leci a czasami nie ...
zauważyłam że jak wsadzę go do fotelika w pozycji do siedzenia i dopiero wtedy go "rozłożę" to nie leci a jak wsadzam do pozycji już "rozłożeonej" to leci :)
i jeszcze jedna taka praktyczna uwaga - zauważyłam że po zmianie pozycji z "siedządzej" na "rozłożoną" trzeba dociagnąć pasy bo robi się troche luzu - niby banał ale pierwsze kilka razy nie zauważyłam że zmienia się naprężenie pasów :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

niestety u nas ISOFIX odpada bo nie mamy jak go w aucie przymocowac. a bardzo chciałabym fotelik tyłem...hmm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

mamy roemer king i jestem zadowolona- córcia 700 km-ową podróż zniosła w nim lepiej od nas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

foteliki montowane tyłem są także bez isofixu - besafe oferuje dwa typy - z isofixem i bez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

tak, ale gdzieś czytałam, że bez isofixu spada o jedną gwaizdkę w testach. Musisz zobaczyć na ile będzie stabilny w Waszym samochodzie. Wszystko zależy od tego jak masz wyprofilowaną kanapę. U mnie by latał niestety ;/
Na forum gazeta jest fajny wątek o fotelikach, kopalnia wiedzy, poszperaj tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

Tyłem do kierunku jazdy bez Isofixu jest także Maxi Cosi Mobi, kosztuje też mniej niż Besafe Combi czy BeSafe Kid.

http://forum.gazeta.pl/forum/f,97434,Foteliki_Samochodowe.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

A jak ktoś chce poczekać na nowe testy, to w maju ADAC będzie je robił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki fotelik 9-18 polecacie?

http://www.chiccomio.com.pl/maxi-cosi/2009-fotelik-maxi-cosi-pearl-playful-grey-2012-9-18kg.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie interesuje fotelik Takata Midi. Japońska firma, ale fabrykę ma w Niemczech i tam produkuje foteliki. Montaż przód / tył na bazie z Isofix. 4 gwiazdki ADAC, no i według najnowszego I-Size wyprodukowany - https://www.bociek.eu/7632-takata-midi.html
Cena trochę kosmiczna, ale jeśli ktoś ma i poleca to proszę napisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoją drogą, przy starszakach fajną opcją jest Smart Kid Belt. Slyszeliście o tym adapterze? Ale od dopiero do 15 kg! wczesniej nie mozna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cosatto Moova 2 Idealny dla małych podróżników od 9 do 18 kg, ten fotelik oferuje wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo. Jego wyższa pozycja pozwala dzieciom podziwiać świat przez okno, co czyni podróż bardziej interesującą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

nnt. leczenie alkoholizmu w szpitalu na Srebrzysku (22 odpowiedzi)

moze ktos podpowie mi cos o tym oddziale, bo ktos z mojej rodziny potrzebuje takiej pomocy w...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...