Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13 tygodniu, w obecnej ciąży lekarze wysłali mnie na zabieg amniopunkcji. To będzie wtedy 15 tydzień, dziecko na każdym usg dotychczasowym jest bardzo ruchliwe, martwię się że podczas amniopunkcji nawet mimo wiedzy i umiejętności lekarza samo nadzieje się na igłę:( Pewnie sobie wkręcam, ale może mogłyby się wypowiedzieć mamy które mają to już za sobą? Jak to wygląda, czy Wasze dzieci też takie fikające były? Czy podczas badania udało się bezpiecznie wkłuć tylko do płynu owodniowego? A co jeśli dziecko fikało? Lekarz wyciągał igłę? Wiem że można podczas jednego zabiegu wkłuć się max 2 razy. Zrobiłabym test NIFTY albo HARMONY ale prof Preis mówi że nie są tak dokładne jak amniopunkcja:( Szkoda, myślałam że zrobię super bezpieczny test.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anna jeśli mogę spytać to jak u Was po badaniu połówkowym?
Mam nadzieję,ze żadne dodatkowe niepokojące nieprawidłowości nie wyszły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dziś wyszłam ze szpitala bo znów byłam 3 dni na kontroli. Nic nie wiem więcej, nie stwierfzili jednoznacznie niedrożności tylko.poszerzenie pętli i że wszystko okaże się po porodzie. Ja 35+2 mam za 2 tyg wrócić do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez zmian, niska niedroznosc przewodu pokarmowego i hipoplastyczne nerki. Ze szpitala mnie wypuścili po 4 dniach,dalej nic nowego nie wiem. Najbardziej martwię się tymi nerkami bo z tym żyć się raczej nie da:/U Ciebie też bez zmian? Chyba juz niedlugo poród?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam u Ciebie? Jakie diagnozy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale fajna gromadka:) Tez mam taka nadzieję,ze to jednak nie to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Miałam tylko pappa. I wyszedł super. W somu mam czwórkę zdrowych dzieci więc mam nadzieję że i teraz tak będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jej oby tylko nie to,tez czytalam ze to moze wskazywac na mukowiscydoze.Mialas robiona amniopunkcje? W sumie to nie wiem czy ona by ta chorobę wykryla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Wszystko.idealne: waga, płyn i cała reszta. I u mnie nadal nie wiedzą..... straszą mukowiscydozą a tego się bardzo boję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W 22 tc (3 tygodnie temu)w najszerszym miejscu szerokosc 9mm,teraz szczerze mówiąc nie wiem. U mnie wszystko wskazuje na dystalny odcinek a u Ciebie?
Czy poziom plynu owodniowego u Ciebie w normie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymaj się. Znam to uczucie. A co ci mówią o tym poszerzeniu jelit? Ile mm ma to poszerzenie? Moja ma w 34 tyg 15 mm to poszerzenie i też nie wiedzą co to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anna 2
Dziękuję,to bardzo miłe co piszesz. Muszę w sobie szukać sił bo nie wiem co nas czeka. Podobnie jak Anna czasem mam wrażenie,że to sen,ze to sie nie dzieje.

Anna teraz to ja juz nic nie wiem,moj lekarz ma odmienne zdanie niz obecni tutaj w szpitalu. Jedno jest pewne,jedna nerka jest malutka,drugiej nie widac ale wedlug nich malowodzia jeszcze nie ma i mocz jest produkowany czyli nerki pracuja. Wszystko bedzie wiadomo dopiero po porodzie co mnie chyba najbardziej przeraza.No i jeszcze wada ukladu pokarmowego,tez dopiero po porodzie bedzie wiadomo co to dokladnie jest. Nie wiem czy mam kompletowac wyprawkę,na co sie nastawiac.Wszystko jest jedna wielka niewiadomą:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Talka, czyli są szanse że wszystko dobrze się skończy. Tak bardzo bym chciała żeby skończyło się happy endem...
Sylwia, nawet nie potrafię sobie wyobrazić radości jaka teraz czujesz, po otrzymaniu wiadomości że synek będzie zdrowy. Rosnijcie zdrowo :)
Anna_2 bardzo Ci dziękuję za słowa wsparcia. Czuje że dam radę, z dnia na dzień jestem coraz lepiej nastawiona do tego co mnie czeka. Choć nie powiem, momentami mam wrażenie że to sen, że się nie dzieje na prawdę. Dam znać co u nas jak będę po połówkowych. Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sylwia baaardzo się cieszę!
Talka i Anna życzę dużo sił, dziewczyny jesteście najdzielniejsze. Dla mnie bohaterki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam już synka teraz będzie ich dwóch ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sylwia super wiadomość,bardzo sie cieszę:)

Anna od wczoraj jestem w szpitalu, dzis miałam usg i sama nie wiem co dalej. Nerki na pewno nie wygladaja tak jak powinny ale jakos pracuja bo wody sa,nie za dużo ale jeszcze w normie. Zostaje na obserwację,zobaczymy czy wody sie utrzymują. Z układem pokarmowym bez zmian:(

Wiem,ze u naszych maluszków wady sa zupelnie inne ale myślę,ze niepokój i strach co dalej odczuwamy tak samo. Każde kolejne usg to ogromny stres.
Nie wiem jak sie to wszystko u mnie skończy i na co liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cudowna wiadomość!;) gratulacje! Teraz ciesz się zdrowym synkiem, dbaj o siebie i dzidziusia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdrowy chłopiec. Kamień z serca!!! Została nam tylko ta przepuklina mamy obserwować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie czekam pod telefonem. Niech już dzwoni. Jedno jest pewne będzie chłopak no chyba że się zdziwię. Oby zdrowy był!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Talka, czekamy na wieści od Ciebie.
Sylwia, trzymam kciuki! Denerwuje się jakbym to czekała znowu na swoje wyniki. Mój świat zmienił się dokładnie tydzień temu, ale już jest znacznie lepiej. Jednak czas leczy rany. Głowa się uspokoila ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję,tak bym tego chciała.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

Cewnik przy CC (20 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy zakładanie cewnika przed CC w Redłowie odbywa się przed czy po podaniu...

fotelik samochodowy 9-13 czy 9-36 kg ? (31 odpowiedzi)

dziewczyny jeszcze mamy trochę czasu do zmiany fotelika samochodowego, ale już rozglądam się co...